Nasıl

iPhone’da Daha Sonra Tekrar Deneyin” Hatası

iPhone’da Daha Sonra Tekrar Deneyin” Hatası

 

Sesli posta, diğer kişi aramayı zamanında alamazsa sesli mesaj kaydetmenizi sağlayan kullanışlı bir özelliktir. Ancak bazen bu özelliğe erişemiyor ve “Sesli mesaj hatası, Daha Sonra Tekrar Deneyin” gibi bir hata mesajı alıyorsunuz.

Genel olarak, iOS 12 veya üstü kullanıcılar, Sesli Postayı ilk kez kurarken bu hata mesajıyla karşılaşır. Veya hücresel sinyal zayıfsa, bu hatanın ortaya çıkma olasılığı vardır.

Bu makale, basit yöntemlerle sesli posta hatasını nasıl düzelteceğinizi gösterecektir.

Bir iPhone’da Sesli Posta Hata Mesajına Neden Olan Nedir?

Bu hata mesajının arkasında birçok olası neden olabilir. Yaygın nedenlerden bazıları aşağıda listelenmiştir.

Zayıf Telefon Sinyali. Cihaz Hataları. Eski Yazılım Sürümü. Yanlış bilgi girmiş olabilirsiniz.

Bir iPhone’da Sesli Posta Hata Mesajları Nasıl Onarılır?

Sorun küçükse, uygulamayı arka planda kapatmaya zorlayarak bu hata mesajından kurtulabilirsiniz. Bu nedenle, arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatın, telefon uygulamasını yeniden açın ve sizin için çalışıp çalışmadığını görün. İşe yaramadıysa, bu sorunu çözmeniz için farklı yollar topladık.

SIM Kartınızı ve Telefon Sinyalinizi Kontrol Edin

iPhone-SIM

Sesli posta çoğunlukla ağ operatörünüze bağlıdır. Bu nedenle, ağ operatörünüz bunu desteklemiyorsa, bu tür bir soruna yol açabilir. Veya operatörünüz bu özelliği destekliyorsa ancak hala böyle bir mesaj alıyorsanız, bunun nedeni telefon sinyalinin zayıf olması olabilir. Şebeke kapsama alanının kötü olduğu bir yerdeyseniz, bu özelliği kullanamayabilir ve böyle bir hata mesajı alabilirsiniz.

Bu nedenle, cihazınızın ağ sinyalini izlemeniz gerekir. Ayrıca SIM kartınızın Sesli Mesaj işlevini engelleyip engellemediğini çözmek için SIM’inizi çıkarıp tekrar takmayı denemelisiniz.

Uçak Modunu Aç/Kapat

Bu, iPhone’unuzdaki sesli posta hata mesajlarından kurtulmak için düşünmeniz gereken başka bir seçenektir. Uçak Modu’nu açıp kapatarak ağla ilgili sorunları çözebilir. Uçak Moduna geçtiğinizde, tüm ağ bağlantılarını geçici olarak devre dışı bırakır.

Ancak, kapattığınızda, cihazınız sorunu çözmeye yardımcı olabilecek ağa yeniden bağlanmaya zorlanır. Bu, yalnızca ağla ilgili bir sorun buna neden oluyorsa çalışır. Ancak yine de deneyebilirsiniz, bu sizin için işe yarayabilir.

Yukarıdan aşağı kaydırarak Kontrol Merkezi’ni açın. Etkinleştirmek için Uçak Modu’na dokunun. Ve birkaç saniye bekleyin ve devre dışı bırakın.

Etkinleştirmek için Uçak Moduna dokunun

iPhone’unuzu Yeniden Başlatın

Bunu yeterince vurgulayamayız. Yeniden başlatma, cihazınızdaki birçok küçük yazılım hatasını düzeltmenin en kolay ve en etkili tekniklerinden biridir. Herhangi bir yazılım arızasına neden olursa, cihazı yeniden başlatmak sesli posta hata mesajını düzeltme şansına sahiptir.

Şu anda çalışan görevleri bellekten silecek ve tamamen yeniden başlatıldıktan sonra yeniden başlatmaya zorlayacaktır. Bu nedenle, yeniden başlatmayı deneyin ve sizin için işe yarayıp yaramayacağını görün.

Bir güç menüsü açmak için Sesi kısma ve Yan düğmeyi basılı tutun. Şimdi iPhone’unuzu kapatmak için sağa kaydırın.
iPhone'unuzu kapatmak için kaydırıcıyı sağa hareket ettirin

Birkaç saniye bekleyin. Ardından, ekranınızda Apple logosu görünene kadar Yandaki düğmeye basın. Taşıyıcı Ayarını Güncelleyin

Bunun farkında olmayabilirsiniz, ancak ağ operatörünüz de cihazınızdaki yazılım güncellemesini yayınlar. Bu nedenle, ek özellikler almak veya ağla ilgili sorunları gidermek için zaman zaman taşıyıcı ayarlarını güncellemeniz gerekir. Taşıyıcı ayarını güncellediğinizde Sesli postanızdaki sorun da çözülebilir.

Bu nedenle, yeni güncellemeleri indirin ve sorunu çözüp çözemeyeceğini görün. Güncellemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Ayarlar’ı açın. Genel’e dokunun.
Genel'e dokunun

Hakkında üzerine dokunun. Ekrana dokunmadan 8-10 saniye beklemeniz gerekmektedir. Güncelleme mevcutsa, ekranınızda bir Taşıyıcı Ayarları güncellemesi belirecektir. Bu menüyü alırsanız, Güncelle üzerine dokunun. Güncelle üzerine dokununSesli Posta Parolasını Değiştir

Ağ taşıyıcısının durumuna uymayan bir parola belirlediyseniz, bu “Daha Sonra Tekrar Deneyin” gibi bir hata mesajına yol açabilir. Bu nedenle, Sesli Posta Parolasını Değiştirmek de hata mesajının üstesinden gelmek için işi halledebilir. Şifreyi değiştirmek için aşağıdaki adımlar aşağıdadır.

Ayarlar’ı açın. Aşağı kaydırın ve Telefon’a dokunun. Aşağı kaydırın ve Sesli Posta Parolasını Değiştir’e dokunun.
iPhone-Değiştir-Ses-Mail-Şifre

Yeni bir Sesli Posta Parolası girin. Ardından Bitti’ye basın.

iPhone-Yeni-Sesli Posta-Şifre

Yeni sesli posta parolasını yeniden girin. Ardından Bitti’ye tıklayın. Bütün ayarları sıfırla

Cihazınızın ayarını yakın zamanda değiştirdiyseniz tüm ayarları sıfırlamanız gerekir, bu da bu soruna yol açar. Tüm ayarları sıfırladığınızda ağınız, konumunuz ve diğer ayarlarınız varsayılana geri yüklenecektir. Bu ayarlardan herhangi biri daha önce yanlış yapılandırılmışsa, sıfırlama Sesli Postanızın normale dönmesini sağlayabilir. Ayrıca kişisel dosyalarınızı silmez, bu da onu daha güvenli ve kolay hale getirir.

Ayarlar’ı açın. Genel’e dokunun. iPhone’u Aktar veya Sıfırla’ya gidin.
iPhone'u aktarmaya veya sıfırlamaya gidin

Sıfırla’ya basın. Tüm Ayarları Sıfırla’ya tıklayın.
Tüm Ayarları Sıfırla'ya tıklayın

Dokunduğunuzda, iPhone’un şifresini girmeniz istenir. Ardından, onaylamak için Tüm Ayarları Sıfırla’ya dokunun. iPhone’unuzu Güncelleyin

Bu hata mesajını almanızın bir başka nedeni de, iPhone’unuzun iOS’un eski sürümünde çalışıyor olmasıdır. Cihaz işlevselliğinin düzgün çalışmasını engelleyebilecek önceki hataları düzeltebileceği için en son sürümle güncellenmek önemlidir.

Bu nedenle, telefonu güncelleyin ve artık Sesli Posta’ya hatasız bir şekilde erişip erişemediğinizi kontrol edin.

Ayarlar’ı açın.Genel’e dokunun.Yazılım Güncellemesine gidin.İndir ve Yükle’ye tıklayın. İndir ve Yükle'ye tıklayın

Oraya dokunduğunuzda, şifreyi girmeniz gerekir. Ardından, cihazınız yakında güncellenecektir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu