Nasıl

IPhone’da Grup Metninden Birisi Nasıl Kaldırılır

IPhone’da Grup Metninden Birisi Nasıl Kaldırılır

 

Mesajlar uygulamasındaki grup metni, çok sayıda insanla sohbeti hızlandırmanın eğlenceli bir yoludur. Mesaj alışverişi yapabilir, komik memler gönderebilir ve hatta arkadaşlarınız için sürpriz ikramlar planlayabilirsiniz.

Ancak, fazla büyümüş grup metniniz varsa ve bazı insanlardan kurtulmak istiyorsanız, bunu birkaç adımda kolayca yapabilirsiniz.

Bu yazıda, iPhone’daki grup metninden birini nasıl çıkaracağınızı göstereceğiz.

Birini Çıkarmadan Önce Hatırlanması Gerekenler

Birini grup metninden çıkarmadan önce hatırlamanız gereken şeylerden bazıları şunlardır:

Kişiyi kaldırabilmek için Grup sohbetinde en az dört veya daha fazla kişi olması gerekir. Bu, grup sohbetinde sadece iki veya üç kişiyseniz kimseyi çıkaramayacağınız anlamına gelir. Birinin android cihazı varsa, Grup mesajındaki bir kişiyi kaldıramazsınız. Her iki taraf da birbirinin kişilerini engellemediği sürece, Grup Mesajına kolayca tekrar ekleyebilirsiniz.

İPhone’da Grup Metin Mesajından Bir Kişi Nasıl Kaldırılır?

Yukarıdaki koşullar eşleşirse, bir kişiyi yalnızca iMessage’daki grup metninden kolayca çıkarabilirsiniz. Yoksa grup sohbetinde Kaldır düğmesini göremezsiniz.

Mesaj uygulamasını açın. Birinin kaldırmasını istediğiniz Grup Sohbetine dokunun. Ekranın üst orta kısmındaki Grubun adına tıklayın. Kişi sayısına tıklayın.
Kişi sayısına tıklama

Şimdi, kaldırmak istediğiniz kişinin adını sola kaydırın. Ardından, Kaldır’a dokunun.
kaldırmak-istediğin-kişinin-adında-sola-sola kaydır

Ve işleminizi onaylamak için Kaldır’a tekrar dokunun. İPhone’da Grup Metin Mesajına Nasıl Biri Eklenir?

Telefon rehberinizdeki o kişiyle zaten bağlantınız varsa, grup metin mesajına kolayca birini ekleyebilirsiniz. Ancak, bir sınır var. Bir grupta siz dahil sadece 32 kişi olabilir. Bu nedenle, atanan numaranın ötesine bir kişi eklemek istiyorsanız, önce yenisine yer açmak için birini çıkarmanız gerekir.

iPhone’unuzda Mesaj uygulamasını açın. Kişiyi eklemek istediğiniz Grup Sohbetine tıklayın. Ekranın üst orta kısmındaki Grubun adına tıklayın. Kişi ekle seçeneğini görmek için grup sayfasını alttan yukarı kaydırın .O zamanlar. + Kişi Ekle üzerine dokunun.
Sonra.-Tap-on-+-Ekle-İletişim

Eklediğiniz kişinin İletişim bilgilerini girin. Ardından, Bitti’ye basın. Sosyal Medyada Grup Yazısından Birisi Nasıl Kaldırılır?

Sosyal medyadaki Grup Yazısından birini kaldırmak istiyorsanız, bunu da yapabilirsiniz. Ancak, tıpkı Apple’ın Metin Grubu sohbetlerinde olduğu gibi kimseyi kaldıramazsınız. Burada, bunu yapmak için o Grup Sohbetinin yöneticisi olmanız gerekir. Şimdi bu etkinliği iPhone’unuzdan nasıl gerçekleştirebileceğinizi göreceğiz.

Örneğin, kişiyi Messenger, WhatsApp ve Discord’da kaldırma adımlarını gösterdik. Ayrıca, bu adımlar mobil sürüme dayalıdır, ancak çoğu adım masaüstü sürümüne benzer.

Messenger’da

iPhone’unuzda Messenger’ı açın. Kişiyi kaldırmak istediğiniz Grup sohbetini arayın. Grup menüsüne gitmek için Grubun adına dokunun veya oradaysa (i) düğmesine de tıklayabilirsiniz. Aşağı kaydırın ve Grup Üyelerini Gör’e tıklayın.
Grup Üyelerini Gör'e tıklayın

Şimdi grup sohbetinden çıkarmak istediğiniz sohbet üyesine dokunun. Şimdi, kişiyi Gruptan çıkarmak için Gruptan Çıkar’a dokunun ve onaylamak için Kaldır’a dokunun.

Facebook-Gruptan-Kaldır

Whatsapp üzerinde

WhatsApp’ı açın. Sohbetler bölümüne gidin.
Sohbetler bölümüne git

Kişiyi kaldırmak istediğiniz Grup Sohbetini arayın ve üzerine dokunun. Grup Sohbetine girdikten sonra. Grubun adına dokunmanız gerekiyor.Grup bilgileri ekranınıza yüklenecektir.
Grup bilgisi-ekranınıza yüklenecek

Şimdi, aşağı kaydırın ve Gruptan çıkarmak istediğiniz kişiyi bulun ve adına dokunun. Gruptan Çıkar’a dokunun.
Gruptan-Kaldır-Tıkla

İşleminizi onaylamak için Kaldır’a tekrar dokunun.

Discord’da

Discord uygulamasını açın.Kişiyi kaldırmak istediğiniz Grup Sohbetini bulun ve üzerine tıklayın.Sağ üst köşedeki kişi simgesine dokunun.
Sağ üst köşedeki kişi simgesine dokunun

Aşağı kaydırın ve Gruptan çıkarmak istediğiniz kişinin adına dokunun. Şimdi, o kişinin profili görünecek ve Gruptan Çıkar’a tıklayın.
Gruptan-Kaldır-Tıkla(

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu