Nasıl

IPhone’da İçi Boş Oktan Nasıl Kurtulur?

IPhone’da İçi Boş Oktan Nasıl Kurtulur?

 

iPhone’unuzun durum çubuğunda neden farklı ok simgeleri gördüğünüzü hiç düşündünüz mü? Cihazınız konum servisleri özelliğine erişirken görünürler.

Özel olarak İçi Boş Ok hakkında konuşmak, bir uygulama coğrafi sınırlama yaparken durum çubuğunda ortaya çıkar. Coğrafi bir sınır oluşturma ve o sınıra girdiğinizde veya o sınırdan çıktığınızda uyarı gönderme prosedürüdür.

Ancak endişe, iPhone’daki içi boş oktan nasıl kurtulacağı konusunda devam ediyor.

Öyleyse, her şeyi burada kümelemeden, iPhone’unuzdaki içi boş oktan nasıl kurtulabileceğinizi keşfedelim.

iPhone’daki Farklı Ok Neyi Gösterir?

Hallow Arrow: Telefonunuzdaki bir uygulamanın geofencing yaptığını belirtir. Gri Ok: Bir web sitesinin veya uygulamanın son 24 saat içinde konumunuza eriştiğini gösterir. Mor Ok: Bir uygulamanın Konum Servislerine yakın zamanda eriştiği anlamına gelir. Mavi Daireli Ok: Kullanmakta olduğunuz web sitesi veya uygulamanın Konum Servislerinize erişmeye çalıştığı anlamına gelir.

iPhone’da İçi Boş Oktan Nasıl Kurtulursunuz?

iPhone kullanıcılarının telefonlarındaki içi boş oktan kurtulmasının iki olası yolu vardır. Konum hizmetlerini devre dışı bırakıyorlar ve durum çubuğu simgesini kapatıyorlar.

Aşağıda, süreci sizin için kolaylaştıracak yöntemlerin kapsamlı bir basitleştirmesi bulunmaktadır.

Konum servislerini etkisiz hale getir

Konum servisleri açık olduğu için içi boş ok görünür. Bu nedenle, en basit çözüm onu ​​devre dışı bırakmak olacaktır. Konum servislerini devre dışı bıraktığınızda, telefonunuzun konum iznini kapatmış olursunuz.

iPhone’unuzda konum servislerini kapatmak için aşağıdaki adımları izleyin:

Ayar uygulamasını seçin. Gizlilik seçeneğini belirleyin. Konum Servisleri’ni seçin.Konum Servisleri düğmesini kapatın.

kapatma-konum-hizmetleri-

Durum Çubuğu Simgesini Kapatın

iPhone’unuzun ekranından içi boş oku kaldırmanın bir başka etkili yöntemi de Durum Çubuğu Simgesini kapatmak olacaktır. Durum çubuğunda konum simgesinin görünmesini durduracaktır.

Görevi gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz:

Ayarlar’ı seçin.Gizlilik seçeneğine basın.Konum Servisleri seçeneğini seçin.Kaydırın ve Sistem Servisleri’ni seçin. Durum Çubuğu Simgesine gidin ve düğmeyi kapatın.

durum çubuğu-simgesi-kapalı

Gezinti Oku Mac’imden Nasıl Kaldırılır?

Yalnızca iPhone kullanıcıları değil, Mac kullanıcıları da durum çubuğundaki Konum oku sorunuyla karşılaşabilir. Kullanıcılar, ‘Sistem Hizmetleri Konumunuzu İstediğinde Menü Çubuğunda Konum Simgesini Göster’ seçeneği açıldığında konum okunu Mac’te görebilir.

Gezinme okunu Mac’ten kaldırmak için yukarıda belirtilen seçeneğin işaretini kaldırmanız gerekir. Süreci atlatmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

Önce üst panelden Apple logosunu seçin.Ardından listeden Sistem Tercihleri’ni seçin.Şimdi Güvenlik ve Gizlilik’i seçin.Daha sonra Gizlilik sekmesine tıklamanız gerekiyor.Altta bir kilit simgesi göreceksiniz. Tıklayın.Şifrenizi girmenizi isteyecek. Kilit simgesinin kilidini açmak için şifrenizi yazın. Konum Servislerini Etkinleştir seçeneğini işaretlediğinizden emin olun. Şimdi, Konum Servisleri’ni seçin. Gezin ve Sistem Servislerini seçin. Ardından Ayrıntılar seçeneğine basın.

seçim-detaylar

Ardından, Sistem Hizmetleri Konumunuzu İstediğinde menü çubuğundaki Konumu Göster simgesinin seçimini kaldırın. Bundan sonra, Bitti düğmesine tıklayın. Belirli Bir Uygulama İçin Konum Servisleri Nasıl Kısıtlanır?

Bazen konum servislerini kullanmak istersiniz, ancak belirli uygulamaların konuma erişmesini sınırlamanız gerekir. Böyle bir senaryoda, belirli bir uygulama için konum hizmetlerini kısıtlayabilirsiniz. Bunu yapmak, yalnızca söz konusu bireysel uygulama için konum iznini sınırlayacaktır.

Seçtiğiniz uygulama için konum servislerini şu şekilde kontrol edebilirsiniz:

Ayarlar uygulamasına gidin ve üzerine dokunun. Gizlilik’i seçin. Konum Servisleri seçeneğine dokunun. Her uygulamanın ayarlarını değiştirmek için Konum Servisi açık olmalıdır. Gezin ve uygulamayı seçin. Konum Erişimine İzin Ver menüsünün altında Asla’yı tıklayın. Bundan sonra uygulama, cihazınızın konumuna erişemez. tıklama-asla

iPhone’unuzdaki bazı uygulamaların doğru konumunuzu bilmek için Kesin Konum özelliğini kullanabileceğini belirtmekte fayda var. Ancak her uygulama için buna izin vermeniz gerekli değildir. Aslında, doğru konumunuzu etkinleştirmek istediğiniz uygulamaları seçebilirsiniz.

Uygulamaların kesin konumu kullanmasını kısıtlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Ayar’ı seçin. Gizliliğe gidin ve seçin. Konum Servislerini seçin. Ardından, Konum Servisleri seçeneğini açın. Şimdi uygulamayı seçin ve Kesin Konum seçeneğinin yanındaki düğmeyi kapatın. kesin konum

İPhone’daki Boş Oku Nasıl Kaldırabilirim?

Öncelikle, iPhone’daki boş okun, yuvada hiçbir simge olmadığını gösterdiğini bilmeniz gerekir. Dock’a uygulamalar ekleyebilir ve iPhone’unuzdaki siyah oku kaldırabilirsiniz. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

İlk olarak, uygulamayı sallanana kadar basılı tutun. Bundan sonra uygulamayı dock’a kaydırın. iPhone’da Kayan Gri Kutu Nasıl Kaldırılır?

Assistive Touch özelliği açıkken iPhone’unuzun ekranında kayan gri bir kutu görebileceğinizi bilmek önemlidir. Bu nedenle, Erişilebilirlik özelliğinden Yardımcı Dokunma özelliğini kapatmak sorunu çözebilir.

Gezin ve Ayarlar simgesini seçin. Kaydırın ve Erişilebilirlik’i seçin. Erişilebilirlik menüsünden Dokunma seçeneğine basın. Şimdi AssistiveTouch seçeneğini seçin. AssistiveTouch işlevini kapatmak için kaydırıcıyı kapatın.
yardım-dokunma

iPhone’umun Ekranındaki Şeffaf Dikdörtgenden Nasıl Kurtulabilirim?

Yakınlaştırma özelliğini açtığınızda telefonunuzun ekranında şeffaf bir dikdörtgen görünebilir. Telefonun ekranına yanlışlıkla üç parmağınızla iki kez dokunduysanız bu durum oluşabilir.

Şeffaf dikdörtgenin ekrandan nasıl çıkarılacağını merak edenler için aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz:

iPhone’unuzda Ayarlar’ı seçin. Kaydırın ve Erişilebilirlik sekmesini seçin. Yakınlaştır seçeneğine dokunun. Kapatmak için Yakınlaştır’ın yanındaki düğmeyi kapatın. Şeffaf dikdörtgen artık iPhone’unuzun ekranından kaybolacak.yakınlaştırma

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu