Nasıl

iPhone’da Silinen Bildirimler Nasıl Görülür?

iPhone’da Silinen Bildirimler Nasıl Görülür?

 

Bir gün içinde birçok bildirim alıyoruz ve bazen onlara bakmadan onları temizliyoruz. Kilit ekranınızdan önemli bir bildirimi yanlışlıkla sildiyseniz, bir zaman makinesine sahip olmak istiyor olabilirsiniz. Bu gerçekten mümkün değil, ancak diğer olası yollarla geçmiş bildirimleri almanıza yardımcı olabiliriz.

Ancak, bazı uygulamalar için bildirimleri tek tek kapattıysanız, o uygulamanın geçmiş bildiriminin bildirim kontrolünde gösterilmeyeceğini unutmayın.

Neden iPhone’da Bildirimleri Görmüyorum?

Birkaç şey, bildirimlerin akıllı telefonunuzda nasıl çalıştığını etkileyebilir. Uçak modu veya rahatsız etmeyin modu gibi bazı özellikler tamamen sessize alacak ve bildirimlerin ekranınızda görünmesini engelleyecektir.

Bildirimler Kapatıldı

Belirli uygulamalardan bildirim almıyorsanız, o uygulama için bildirimlere izin verilmemiş olma ihtimali vardır. Önemli bildirimleri kaçırmamak için telefonunuzdaki bazı yeni uygulamalarda bu ayarın açılması gerekebilir.

Ayarlardan gelen bildirimlere izin vermek için şu adımları izleyin:

Ayarlar’a gidinBildirimler’e tıklayınUygulamalardan herhangi birine tıklayınBildirim geçişine izin ver’e tıklayın
discord için bildirimlere izin ver

Rahatsız Etmeyin Modu

Rahatsız etmeyin modu, işinize veya çalışmanıza odaklanmanıza yardımcı olacak her türlü bildirimi engeller. Bazen rahatsız etmeyin modunu açarsınız ancak herhangi bir uygulamadan bildirim almayacağınız için kapatmayı unutursunuz.

Bu özelliği kapatma adımları şunlardır:

Ana ekranınızı açın Ana ekranınızın altından yukarı kaydırın Hilal işaretine dokunun
ay simgesi

Rengini kaybederse kapatılır.Uçak Modunu Kapatın

Uçak modu, iPhone dahil herhangi bir akıllı telefonun özelliklerinden biridir. Seyahat etmek, telefonunuzu şarj etmek veya film izlemek için uçak modunu açmış olmanız gerekir. Ancak daha sonra kapatmayı unutmayın çünkü açılırsa hiçbir bildirim almayacaksınız.

Uçak modunu kapatmak için şu adımları izleyin:

Ana ekranınızı açın. Ekranınızın altından yukarı kaydırın. Uçak işaretine dokunun.uçak modu

iPhone’da Silinen Bildirimleri Nasıl Görebilirim?

Tüm haftanın geçmiş bildirimleri iPhone’unuza kaydedilir, bu nedenle gerçekten endişelenmenize gerek kalmaz. Silinen belirli bildirimleri aramak ve bulmak için bildirim merkezinde gezinebilirsiniz.

İPhone’daki silinen bildirimleri, yalnızca ana ekranda kaydırarak görüntülemek kolaydır. Bildirim merkezinden iPhone’unuzda kaçırılan veya silinen bildirimleri bulmanın basit bir yöntemi vardır.

Bildirim Merkezi’nden silinen bildirimleri kontrol etme adımları şunlardır:

Ana ekranınızı açınSol üst köşeden aşağı kaydırın
bildirim merkezi

Bunu yaptığınızda bildirim merkezi açılır ve burada silinmeyen ve silinen bildirimleri görebilirsiniz. Silinen bildirimler günlere ve uygulamalara göre filtrelenir. İlgili bildirimi kaydırıp buradan bulabilirsiniz.

Kilit ekranınızdaysanız şu adımları takip edebilirsiniz:

Kilit ekranınızı açın iPhone’unuzun altından yukarı kaydırın

Burada geçmiş bildirimler gösterilecek ve bildirimlerden herhangi birine tıklarsanız ilgili uygulamaya yönlendirileceksiniz.

Bazı Uygulamaların Silinen Bildirimlerini Neden Görmüyorum?

Silinen bildirimi bildirim merkezinizde bile göremiyorsanız, ayarlardan grup bildirimlerini açmış olmanız gerekir.

Bu ayarın açılması, o belirli uygulamanın bildirimlerini gruplandırır. Uygulamanın bildirimlerini alacaksınız, ancak yalnızca bir kısmı gruplandırılmış oldukları için. Böylece, bildirimlerini göreceksiniz, ancak yalnızca su yüzüne çıkanları.

Aşağıdaki adımları izleyerek bu ayarı değiştirebilirsiniz:

Ayarları AçBildirimler’e dokununBildirimleri gruplandırılan uygulamayı seçinAşağı kaydırın ve Bildirim GruplandırmasıBildirim Gruplamasını Kapat’a dokunun.
kapatma-bildirim-gruplandırma

iPhone’da Bildirimler Nasıl Kapatılır?

Bildirimleriniz işinizi rahatsız ediyorsa, rahatsız etmeyin modu veya bildirimleri kapatma gibi seçenekleriniz her zaman vardır. İşte iPhone’da bildirimleri kapatmak için bazı kolay adımlar

Ayarlar’a gidinBildirimler’e gidin
bildirim

Bildirimi kapatmak istediğiniz uygulamaya dokunun. Bildirimlere İzin Ver’i kapatın.izin-bildirimler

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu