İOSMobilNasıl

iPhone’da Silinen Metin Mesajları Nasıl Kurtarılır

Apple, iCloud yedeklemelerini kullanabilmenize rağmen, iPhone'unuzda silinen metin mesajlarını geri yüklemek için henüz basit bir yol sağlamadı.

Bir iPhone’da silinen metin mesajlarını kurtarmak birkaç yolla mümkündür. Hepimiz günlük olarak yararlı olmayan birkaç metin mesajı alıyoruz. Bunun için çoğumuz iPhone’umuzda birden fazla mesaj seçip tek seferde sileriz. Bu süreç bazen önemsiz mesajları ve istenmeyen e-postaları kaldırmanın yanı sıra önemli mesajları da alır. Önemli bir kısa mesajı yanlışlıkla sildiğiniz ve onu iPhone’unuza geri getirmenin basit bir yolunu bulamadığınız senaryolar da vardır.

Apple , metin mesajları da dahil olmak üzere içeriğin yedeklerini depolamak için iCloud entegrasyonuna sahip iPhone’u etkinleştirdi . Ancak bir iCloud yedeklemesinden metin almak, önceden biraz bilgi gerektirir. Silinen mesajları tek seferde geri yüklemek için iPhone üreticisi tarafından sağlanan bağımsız bir seçenek de yoktur.

Bir iCloud yedeklemesi kullanarak iPhone’da silinen metin mesajları nasıl kurtarılır

Bir iCloud yedeklemesi kullanarak iPhone’unuzda silinen metin mesajlarını kurtarmak için atabileceğiniz adımlar aşağıdadır. İşleme başlamadan önce , önceki metin mesajlarınızı buluttan geri yüklemek için iCloud yedeklemelerinizin bir parçası olarak Mesajlar’ı etkinleştirmeniz gerektiğini belirtmek önemlidir .

  1. Ayarlar’a gidin ve ardından üst kısımdaki Apple Kimliği profilinize dokunun.
  2. iCloud > Depolamayı Yönet > Yedeklemeleri açın ve ardından kurtarmak istediğiniz metin mesajlarınızı sildiğiniz tarihten önce alınan yedeği seçin.
  3. Mesajlar yedeklemesini bulmak için aşağı kaydırın ve bazı verilerle gösterildiğinden emin olun.
  4. Şimdi, iPhone’unuzu sıfırlamanız gerekiyor. Bu, depolanan tüm içeriği ve verileri kaldıracaktır. Bu nedenle, yalnızca silinen mesajlarınızı içeren yedekleme dosyasında mevcut olanlar varsa devam etmelisiniz.
  5. Eminseniz Ayarlar > Genel > iPhone’u Aktar veya Sıfırla > Tüm İçeriği ve Ayarları Sil seçeneğine gidin .
  6. İPhone’unuz şimdi yeniden başlatılacak ve geri dönmesi biraz zaman alacaktır. Daha sonra bir yedekten kurtarmak isteyip istemediğinizi soracaktır. Oradan doğru yedeği seçin.

Tüm içeriğinizi ve verilerinizi iPhone’unuzdan silmek istemiyor, ancak iCloud’da depolanan mesajları geri yüklemek istiyorsanız, iCloud.com’da oturum açarak bunları alabilirsiniz. Bunu nasıl yapabileceğinize ilişkin adımlar aşağıdadır.

İlginizi Çekebilir: Windows 11’de Misafir Hesabı Nasıl Oluşturulur

iPhone
iPhone

İCloud.com’u kullanarak iPhone’da metin mesajları nasıl kurtarılır

  1. Apple kimliğiniz ve parolanızla iCloud.com’da oturum açın.
  2. Metin Mesajlarına gidin ve geri yüklemek istediklerinizi arayın. Metin Mesajları seçeneği, yalnızca metinleriniz için yedeklemeyi açtıysanız görünür olacaktır.
  3. Şimdi, Ayarlar’a ve ardından Apple Kimliği profilinize girdikten sonra iCloud ayarlarını ziyaret ederek Mesajlar yedeklemesini kapatmanız istenecektir . iCloud’da yedeklenen içeriğin listesini göreceksiniz. Metin mesajı yedeklemelerini kapatmak için oradaki Mesajlar’a dokunmanız yeterlidir.
  4. Artık metin mesajlarınızı yerel olarak iPhone’unuza indirmeniz istenecek. Açılır mesajdan Mesajları Devre Dışı Bırak ve İndir’i seçin. Bu, telefonunuzdan sildikleriniz de dahil olmak üzere mevcut tüm mesajları indirecektir.

İlginizi Çekebilir: Windows 11’de Misafir Hesabı Nasıl Oluşturulur

Bu seçeneğin yalnızca iPhone’unuz yakın zamanda iCloud’da yedeklenmemişse işe yaradığını belirtmekte fayda var. Aksi takdirde, artık iCloud.com’da kullanılamayacakları ve iPhone’unuza aldığınız yeni metinlerle değiştirileceği için silinen mesajları alamazsınız.

iCloud kullanmayan kullanıcılar için Apple, sisteminizde kullandığınız işletim sistemine bağlı olarak iTunes veya Finder aracılığıyla yedeklemeye izin verir. Bu durumda iPhone’unuzu fiziksel olarak bağlamanız gerekecektir. Aynı zamanda – tıpkı iCloud yedekleme yöntemi gibi – eski bir yedeği geri yüklemenize izin vermek için mevcut içeriği ve verileri kaldırır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu