Nasıl

İPhone’da Telefon Konuşması Nasıl Kaydedilir?

İPhone’da Telefon Konuşması Nasıl Kaydedilir?

 

Android, telefon konuşmalarını kaydetmeyi kolaylaştırır, ancak iPhone’lar için durum böyle değildir. Apple, yasal komplikasyonlar nedeniyle henüz bu özelliği eklemedi.

Pek çok yerde, yalnızca bir taraf varken aramaları kaydetmek tamamen yasaldır. Ancak bazı yerlerde ciddi hukuki sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Apple yerel olarak buna izin vermediğinden, telefon konuşmalarını başarılı bir şekilde kaydetmek için bazı geçici çözümler kullanmamız gerekiyor.

Şimdi, iPhone’unuzda tam olarak bunu nasıl yapabileceğinize bir göz atalım.

İPhone’da Telefon Konuşması Nasıl Kaydedilir?

Bir iPhone’da aramaları kaydetmenin birkaç yolu vardır. Ancak, devam etmeden önce, yaşadığınız yerin yasal olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Eyaletiniz bir telefon görüşmesini kaydetmek için her iki tarafın da onayını gerektiriyorsa, diğer kişinin iznini almanız gerekir. Yazılı olarak alabilirseniz daha da iyi olur.

Kaydın yasal olduğundan emin olduktan sonra, telefon görüşmenizi iPhone’unuza kaydetmek için bu yöntemleri kullanabilirsiniz.

Harici Bir Kaynak Kullanarak Kaydedin

Harici Ses Kaydedici

Bir telefon görüşmesini kaydetmenin en kolay yolu, aramayı hoparlöre alıp başka bir cihazla kaydetmektir. Başka bir iPhone ile konuşmayı kaydetmek için Sesli notlar uygulamasına gidebilir ve kırmızı Kaydet düğmesine basabilirsiniz. Veya ikincil telefon olarak Android’iniz varsa, yerleşik ses kayıt uygulamasını kullanabilirsiniz.

Alternatif olarak, daha yüksek kaliteli ses için harici bir ses kaydedici de kullanabilirsiniz. Satın alabileceğiniz yıldırım kablolu bazı ses kayıt cihazları vardır. 3,5 mm girişli bir ses kayıt cihazınız varsa, geçici bir çözüm için başka kablolara ihtiyacınız olacaktır. Bunun için aşağıdaki kablolara ihtiyacınız var.

Yıldırımdan 3,5 mm’ye adaptör
İPhoneY kablosu 3,5 mm jak ayırıcıayırıcı3,5 mm girişli ses kaydediciErkek/Erkek patch kablo 3,5 mm kulaklık

Ses kaydedicinizle kayda başlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Öncelikle Lightning to 3.5mm adaptörünü iPhone’unuza bağlayın.bağlantı-yıldırım-adaptörArdından Y kablosunu 3,5 mm adaptöre bağlayın.
bağlantı-yY kablosunun bir ucunda erkek/erkek bağlantı kablosunu bağlayın.
CONNECT-ALLBağlantı kablosunu Ses Kaydedicinize bağlayın. Y kablosunun diğer ucunda kulaklığı bağlayın.

Bunu ayarladıktan sonra, bir telefon görüşmesi yaparken ses kaydedici üzerinden kaydetmeye başlayabilirsiniz. Karşı tarafı duymak için kulaklık veya kablolu kulaklık kullanabilirsiniz.

Google Voice’u kullanın

Google Voice, arama yapmak için VoIP (İnternet Protokolü Üzerinden Ses) numaralarını kullanan bir telefon hizmetidir. Bu hizmet, kullanıcılara ABD telefon numarası sağladığı için belirli sayıda ülkeyle sınırlıdır. Ancak, telefon görüşmelerinize arama kaydı da dahil olmak üzere birçok özellik ekler.

Halihazırda bir Google Voice planınız varsa, arama kaydını açmak için bu adımları uygulayabilirsiniz.

Google Voice uygulamasını açın. Ekranınızın sol üst köşesindeki Menü simgesine dokunun. Ayarlar’a gidin. Çağrılar altında Gelen Çağrı Seçeneklerini açın.Google-Voice-Gelir-Çağrı-Seçenek-Ayarları

Bir aramayı kaydetmek için, arama başladıktan sonra 4’e dokunmanız yeterlidir.

Bir Üçüncü Taraf Uygulaması ve Çağrı Kayıt Hizmetleri kullanın

Apple, hiçbir uygulamanın bir telefon görüşmesini kaydetmesine veya dinlemesine izin vermez. Bir telefon görüşmesi sırasında yerel ekran kayıt özelliğini bile engeller. Bu nedenle, bu üçüncü taraf uygulamalar üç yönlü bir arama gerçekleştirir ve bunları kaydeder.

Temel olarak, bu uygulamalar, telefon görüşmenize konuşmanızı kaydeden başka bir taraf ekleyerek çalışır. Kayıtlar uygulamaya kaydedilir. Ayrıca, uygulamalar aramaları otomatik olarak kaydetmez; her aramadan önce manuel olarak kaydetmeniz gerekecektir. Karmaşık bir süreç ama işe yarıyor.

Ek olarak, arama kayıt hizmetleri, aramalarınızı iPhone’lara, Android’lere ve hatta sabit hatlara kaydedebilir. Güvenilir arama kaydı uygulamalarından ve hizmetlerinden bazıları aşağıda listelenmiştir.

Rev Çağrı KaydediciTapeacallOtomatik Çağrı Kaydedici (ACR)RecordeonVFC yakalamaRecordiaPro

Not: Bahsedilen bazı uygulamaların çalışması için servis sağlayıcılarınızın üç yönlü aramayı desteklemesi gerekir.

Android veya iPhone Telefon Görüşmelerini Kaydediyor mu?

Telefon şirketleri, telefon görüşmelerinin ve metin mesajlarının kayıtlarını tutar. Ancak, hükümet onlardan talep etmedikçe aramalarınızı kaydetmezler. Hükümet, telefon şirketlerinden belirli kişilerin aramalarını kaydetmelerini isteyebilir. Ancak bu, uygun yasal prosedürlerle olur.

Bu nedenle, hükümet gözetim için adınızı listelemediyse, bunun için endişelenmenize gerek yok.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu