Nasıl

İPhone’umdan iPhone’a Aktarım Neden Sıkışıyor? Düzeltmenin 7 Yolu

İPhone’umdan iPhone’a Aktarım Neden Sıkışıyor? Düzeltmenin 7 Yolu

 

Genellikle, tüm Apple ürünlerini içeren sürecin sorunsuz olması gerekir. Ancak QuickStart’ta iPhone’dan iPhone’a geçiş gibi bir durumda çeşitli sorunlar söz konusu olabilir. Örneğin, aktarım işlemi takılabilir veya “Veri Aktarımı Tamamlanamadı” yazan bir hata mesajı görebilirsiniz. Veya süreç sadece saatler sürebilir.

Bu tür sorunlar, birkaç faktör transfer süreciyle uyumlu olmadığında ortaya çıkabilir. Öyleyse, bu hatanın neden oluştuğunu ve onu düzeltmenin tüm yollarını öğrenmeye devam edelim.

İPhone’umdan iPhone’a Aktarım Neden Sıkıştı?

Aktarım süreci şu olası nedenlerden dolayı takılabilir:

Veri boyutunuz oldukça büyük. Kararsız internet bağlantısı Eski iOS sürümü Ağ Bağlantı sorunları Yazılım hataları Sistem hataları

İPhone’u iPhone’a Aktarma Sıkışmasını Düzeltmenin 7 Yolu

Aşağıdaki düzeltmeleri uygulamadan önce, bazı temel gereksinimleri kontrol edelim.

Her iki iPhone’da da Bluetooth’un açık olup olmadığını kontrol edin. Her iki iPhone’un da aynı Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olun. Her iki iPhone’unuzda da yeterli miktarda pil olmalıdır.

Bu tür faktörlerin gitmesi iyiyse, aşağıdaki çözümlerle ilerleyebilirsiniz:

Her iki iPhone’u da Yakın Mesafede Tutun

Bu önemsiz görünebilir, ancak transfer işleminizin uzun sürmesinin veya takılmasının nedenlerinden biri mesafe olabilir. Bu nedenle, herhangi bir ayara dalmadan deneyebileceğiniz basit bir düzeltme, iki iPhone’u birbirine yakın yerleştirmektir. Ayrıca, işlem tamamlanana kadar yakın mesafeyi koruduğunuzdan emin olun.

Her iki iPhone’da da iOS’u güncelleyin

İPhone’dan iPhone’a aktarımın çalışmamasının veya cihazınızda görünmemesinin yaygın bir nedeni, eski bir iOS sürümüdür. Apple, QuickStart özelliğinin çalışması için her iki iPhone’un da iOS 12.4 olmasını gerektirir. Bu nedenle, iPhone’unuz daha eski bir iOS sürümüne sahipse, onu en son sürüme hızlı bir şekilde güncellemek en iyisidir.

iOS’unuzu güncellemek için,

Ayarlar > Genel’e gidin. Şimdi, Yazılım Güncellemesine dokunun ve mevcut güncellemeleri yükleyin. iphone'da indirme ve yükleme güncellemesi

SIM Kartı iPhone’a takın

Aktarım işleminin sorunsuz çalışması için, verileri taşımak istediğiniz iPhone’un bir SIM kartı olmalıdır. Bu olmadan, etkinleştiremezsiniz. SIM kartı ekledikten sonra dosyaları tekrar aktarmayı deneyebilirsiniz.

Gereksiz Verileri Sil

Veri boyutunuz 500 GB civarında veya üzerindeyse, aktarım işlemi yalnızca aşırı veri yüklemesi nedeniyle gecikmelerle karşılaşabilir. Bu nedenle, önce verilerinizi sıralamak iyi bir fikirdir. Artık ihtiyacınız olmayan tüm fotoğrafları, videoları, uygulamaları veya büyük boyutlu belgeleri silin.

Ağ Ayarları Sıfırlama

Aktarım işlemi ağınızın gücüne bağlı olduğundan ağdaki herhangi bir aksaklık işlemin gecikmesine neden olabilir. Bu gibi durumlarda ağ ayarlarınızı sıfırlamayı denemenizde fayda var. Bunu yapmak ağ verilerini yenileyecek ve aktarım işlemine devam etmenize yardımcı olabilir. Her iki iPhone’da da aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz:

Ayarlar’a gidin ve ardından Genel’e dokunun. Şimdi Aktar veya Sıfırla seçeneğine dokunun. Tekrar Sıfırla’ya dokunun ve ardından Ağ Ayarlarını Sıfırla’yı seçin.
Ağ Ayarları Sıfırlama

Artık telefonlarınızı yeniden bağlayabilir ve aktarım işlemini tekrar deneyebilirsiniz.

İnternet Hızını Artırın

iPhone verilerini Wi-Fi üzerinden aktarıyorsanız, bağlantı düzgün değilse işlem takılabilir. Wi-Fi yönlendiriciden fiziksel uzaklık, bağlı çok fazla cihaz veya tehlikeye atılmış bir bant genişliği gibi faktörler ağın yavaşlamasına neden olabilir. İşte Wi-Fi hızınızı artırmanın birkaç kolay yolu:

2,4 GHz veya 5 GHz frekans bandına geçin. Büyük indirmeleri duraklatın. Wi-Fi ağınızdan birkaç cihazın bağlantısını kesin. Özel bir erişim noktası kullanın. Aktarma işlemini Wi-Fi yönlendiricinizin yakınında gerçekleştirin. İnternet servis sağlayıcınıza başvurun. iPhone’u Yeniden Başlatmaya Zorla

Çoğu çözüm size yardımcı olmuyorsa, sistem hatalarını ortadan kaldırmak için her iki iPhone’da da zorla yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Bunu çeşitli iPhone modellerinde şu şekilde yapabilirsiniz:

Son olarak, süreçle ilgili hâlâ sorun yaşıyorsanız istediğiniz zaman Apple Destek ile iletişime geçebilirsiniz.

iPhone’dan iPhone’a Veri Aktarmanın Diğer Yolları

Alternatif olarak, geleneksel aktarım yöntemi iPhone’unuzda çalışmıyorsa aşağıdaki yöntemlerden herhangi birini kullanabilirsiniz.

Lightning Konnektör İle Aktarım

kabloları kullanma

Neyse ki, dosyalarınızı aktarmak için Wi-Fi’ye bağımlı olmanıza gerek yok. Wi-Fi ağınız kararsız olduğunda, bir yıldırım kablosu kullanarak iPhone’unuzu başka bir iPhone’a kolayca bağlayabilirsiniz.

Ancak, yıldırım kablosunun her iki uçta da bulunduğundan emin olmak için bir Lightning – USB 3 Kamera Adaptörü kullanmanız gerekir. Ardından, şu adımları takip edebilirsiniz:

Lightning – USB kablosunu USB kamera adaptörüne bağlayın. Ardından, aynı USB kamera adaptörüne başka bir yıldırım kablosu bağlayın. Bir yıldırım kablosunu iPhone’unuza, diğerini de kaynak iPhone’a bağlayın. Artık Hızlı Başlangıç ​​ekranını görüntüleyebilir ve aktarım işlemine başlayabilirsiniz. iCloud’u kullanma

İPhone verilerini aktarmanın bir başka kolay ve hızlı yolu da iCloud’dur. Bu yöntem, tüm verilerinizin iCloud’a tamamen yedeklenmesini gerektirir. Bu nedenle, verileri başka bir iPhone’a taşımadan önce iCloud’unuzun güncel olup olmadığını kontrol edin.

Yeni iPhone’unuzu açın ve bir Wi-Fi ağına bağlayın. Yeni iPhone’unuzu Uygulamalar ve Veriler sayfasına ulaşana kadar ayarlayın. İCloud Yedeklemesinden Geri Yükle yazan seçeneğe dokunun.
icloud yedeklemesinden geri yükleme

İlişkili Apple Kimliğinizle giriş yapın. Artık yeni iPhone’da geri yüklemek istediğiniz belirli bir yedeklemeyi seçebilirsiniz.

Geri yükleme işleminin tamamlanması biraz zaman alabilir.

iTunes’u kullanma

iCloud’a benzer şekilde, iTunes’u kullanarak tüm verilerinizi eski iPhone’dan yeni iPhone’a şu şekilde geri yükleyebilirsiniz:

Lightning – USB kablosunu kullanarak yeni iPhone’unuzu PC’nize takın. İTunes’u başlatın ve iPhone logonuzu tıklayın. iPhone’unuzda Güven seçeneğini belirlediğinizden emin olun.
iphone'unu seç

Yedeklemeyi Geri Yükle seçeneğine gidin ve tercih ettiğiniz bir yedekleme sürümünü seçin. geri yükleme-yedekleme

Ardından, Geri Yükle’ye tıklayın.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu