İOSMobilNasılUncategorized

iPhone’un Arka Plan Sesi özelliği nasıl kullanılır?

iPhone'lar, çalışmanıza ve işinize odaklanmanızı sağlayan bir özellikle birlikte gelir.

İphone konu ders çalışmak olduğunda, bazı insanlar son derece sessizliği tercih ederken, diğerleri odaklanmak için arka plan seslerine güvenir. Denedikten sonra bile bir şeye odaklanamıyorsanız, arka plan sesleri çok yardımcı olabilir. Şüphesiz, tüm sosyal medya ve etrafındaki trendler ile aklımız dolaşacak. Bununla birlikte, bir şeye odaklanmak için arka plan gürültüsünü kullanmaya başladığınızda, ister çalışmanız ister ofis işiniz için olsun, geri dönüş yoktur. İlginç bir şekilde, arka plan seslerini kullanmak için mükemmel sesi aramak için Youtube’a gitmeniz gerekmez, bunun yerine iPhone’unuzun yerleşik arka plan seslerini kullanın.

Evet, Apple iPhone‘larda , işinize odaklanmak için arka plan seslerini çalıştırmanıza izin veren bir özellik vardır. iOS 15 ile Apple, erişilebilirlik seçeneği olarak arka plan sesleri özelliğini ekledi. Bugün bu yazıda size iPhone’un arka plan sesleri özelliğini nasıl kullanacağınızı göstereceğiz. Ayrıca Okuyun – Dijital kurma kolunda yerleşik kameraya sahip Apple Watch bir olasılık olabilir

 

iPhone
iPhone

İlginizi Çekebilir: Windows 11’de Misafir Hesabı Nasıl Oluşturulur

iPhone’un Arka Plan Sesi özelliği nasıl kullanılır?

Başlamadan önce, iPhone’unuzun en son iOS sürümünde olduğundan emin olun. Bu özellik yalnızca iOS 15 ve üzeri sürümlerde kullanılabilir.

1. iPhone’unuzda Ayarlar’ı açın.

2. Erişilebilirlik seçeneğini bulana kadar aşağı kaydırın , bulduktan sonra üzerine tıklayın.

3. Aşağı kaydırın ve Ses/Görsel seçeneğini bulun ve üzerine tıklayın.

4. Arka Plan Sesleri seçeneğine tıklayın.

5. Özelliği açmak için sağ üstteki geçiş düğmesine dokunun.

6. Şimdi, farklı seçenekler arasında seçim yapmak için Sesler’e tıklayın. (Altı farklı ses arasından seçim yapabilirsiniz – Balanced Noise, Bright Noise, Dark Noise, Ocean, Rain ve Stream.)

 

İlginizi Çekebilir: Twitter Video İndirme: Twitter’dan Video Nasıl İndirilir

Not: İlk kez, iPhone kilitli olsa veya başka bir uygulamada olsa bile ses devam edecek. Bu nedenle, çok gürültülü olmadığı için kullanmadığınız zamanlarda kapatmayı unutmayın ve farkında olmadan birkaç saat açık bırakabilirsiniz. Ayrıca, bu özelliğe kolayca erişmek için Ayarlar > Kontrol Merkezi > Tüm kontroller için Ekle (+) İşitme kısayolu’nu açın. Artık Kontrol Merkezini açarsanız, Arka Plan Seslerini kolayca açıp kapatabilirsiniz.

iPhone’un arka plan sesi özelliğini bu şekilde kullanırsınız. iPhone’daki arka plan sesi özelliğini kullanarak, çalışmanıza veya işinize kolayca odaklanabilirsiniz. Odaklanmanızı da iyileştirebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu