Nasıl

“iPhone’un Devre Dışı Bırakıldığını” Düzeltmenin 4 Yolu ITunes’a Bağlan

“iPhone’un Devre Dışı Bırakıldığını” Düzeltmenin 4 Yolu ITunes’a Bağlan

iPhone, veri güvenliğinize çoğu yönden öncelik verir. Bunu yapmanın yollarından biri, kimsenin telefonunuza yetkisiz erişmesine izin vermemektir. Bu nedenle, kaybolsa bile verileriniz güvende ve sağlamdır.

Ancak, iPhone’unuzun şifresini unutursanız, aynı özellik verimsiz hale gelir. Bu nedenle, parolayı birden çok kez girme girişiminde bulunduysanız, iPhone’unuz devre dışı durumuna girer. Bununla birlikte, şu anda iTunes’a bağlanamadığını da gösterecektir. Ancak yine de, onu atlamak ve iPhone’unuza geri dönmek için bir geçici çözüm var.

İPhone’um Neden iTunes’a Bağlanmayı Devre Dışı Bırakıyor?

iPhone’un yanlış parolayı girmenize izin verdiği sayıda belirli bir sınır vardır. Her denemeden sonra, parolayı yeniden girmeyi deneyebilmeniz için belirli bir bekleme süresi vardır.

Örneğin, beş başarısız denemeden sonra “iPhone devre dışı” hatasını görürsünüz. Daha sonra 7., 8. ve 9. denemelerinizde sırasıyla 5 dakika, 15 dakika ve 60 dakika beklemeniz gerekecek. 10. yanlış denemenizde, iPhone’u devre dışı bırakacaksınız, iTunes hatasına bağlanacaksınız. Bu, iTunes’un telefonunuzu canlandırmak için son çare ve tek çözüm olduğu anlamına gelir.

“iPhone Devre Dışı Bırakıldı iTunes’a Bağlan” Nasıl Düzeltilir?

Bu hata kodunu aldığınızda, birkaç saat bekleseniz bile normalde iPhone’unuzun kilidini açamazsınız. Şimdi geriye kalan tek seçenek iTunes’dan yardım istemek. İTunes’u kullanarak, mevcut tüm verileri silmemiz ve kayıtlı verilerinizi iCloud yedeklemenizden geri yüklememiz gerekecek. Ardından, tek ihtiyacınız olan bir PC ve bir yıldırım kablosu.

iPhone’u Yeniden Başlatmaya Zorla

Denenecek ilk adımlardan biri, basit bir yeniden başlatmanın hatayı atlayıp atlayamayacağını görmektir. iPhone modelinize bağlı olarak, onu yeniden başlatmaya zorlamak için biraz farklı adımlar vardır.

iPhone 8, SE, X, Xs, XR, 11, 12, 13’te

iPhone’un iOS 15, 16 veya daha yeni modelleri için şu adımları takip edebilirsiniz:

zorla-yeniden başlatma-iphone

Aşağıya basın ve Sesi Aç düğmesini bırakın. Ardından, Sesi Kısma düğmesiyle aynı şeyi yapın. Şimdi Uyut/Uyandır düğmesini basılı tutun. Ekranda Apple logosunu görene kadar bunu yapın.
elma logosuSon olarak, Uyut/Uyandır düğmesini bırakın. iPhone 7’de

resrart-iphone-7

Uyut/Uyandır Düğmesi ile birlikte Ses Kısma Düğmesini basılı tutun. Apple logosunu görene kadar bunu yapmaya devam edin. Ardından, iki düğmeyi de bırakın.

iPhone 6s’te

yeniden başlat-iphone-6

Ana Ekran Düğmesi ile birlikte Uyut/Uyandır Düğmesini basılı tutun. Apple logosunu fark ettiğinizde her iki düğmeyi de bırakın.

iPhone’u Kurtarma Moduna Ayarlayın

iphone kurtarma aşamasında

Şimdi iTunes’u kullanmadan önce iPhone’umuzu Kurtarma Moduna alarak hazırlamamız gerekiyor. Bu, iPhone’unuzun verilerini tamamen silen bir sorun giderme yöntemidir. Böylece bu, iPhone devre dışı bırakılmış hatasından da kurtulacaktır.

iPhone’unuz başarılı bir şekilde bu durumdayken, ekranda bir dizüstü bilgisayarın logosunu ve yıldırım konektörünü görebilirsiniz. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

Bir USB yıldırım kablosu kullanın ve bir bilgisayara bağlayın.
telefondan bilgisayara bağlanPC’nizde iTunes’u açın. iPhone’unuzda kurtarma moduna geçirmek için aşağıdaki adımları izleyin. iTunes’u Kullanarak iPhone’u Geri Yükleyin

Son olarak, iPhone’unuzdaki mevcut yedeği geri yüklemek için iTunes’u nasıl kullanabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

USB yıldırım kablosunu iPhone’unuza bağlayın. PC’nize doğru şekilde bağlandığından emin olun.
telefondan bilgisayara bağlanPC’nizde iTunes’u başlatın. macOS kullanıyorsanız Finder’ı açın ve iPhone’unuzu tıklayın. İTunes, iPhone’unuzu algıladıktan sonra, Yedeklemeler bölümüne gidin ve iPhone’u Geri Yükle’yi tıklayın.
geri yükleme-iphoneTekrar, onaylamak için Geri Yükle ve Güncelle seçeneğini seçin. Bu seçenek ayrıca en son iOS’u da yükleyecektir. İşlem boyunca iPhone’unuzun bağlantısını kesmeyin.
Güncelleme İşlem bittiğinde, iPhone’unuzda kurulum ekranını görebilirsiniz. Artık telefonunuzu kurmaya devam edebilirsiniz.

iPhone’unuzu başarıyla geri yüklediyseniz, artık kilidini açabilir ve daha önce olduğu gibi kullanmaya devam edebilirsiniz.

iCloud’da iPhone’umu Bul’u Kullanma

Şu anda iTunes veya Finder’ı kullanamıyorsanız, iPhone’unuzu geri yüklemek için iCloud’u da kullanabilirsiniz. İşte bunun için tam adımlar:

iCloud’unuzu herhangi bir web tarayıcısında ziyaret edin. Doğru kimlik bilgilerinizi kullanarak oturum açın.
icloud oturum açmaBirçok seçenek arasından iPhone Bul’a tıklayın. Tüm Cihazlar’a tıklayın ve iPhone’unuzu seçin. İPhone’u Sil seçeneğini seçin ve onaylayın.
iphone'umu silApple Destek’e iletişime geçin

iPhone’unuza yeniden erişim sağlama konusunda hâlâ sorun yaşıyorsanız, yakındaki herhangi bir Apple mağazasını veya destek sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu