GenelTeknoloji

iQOO 9T yakında piyasaya sürülecek: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey

iQOO 9T yakında piyasaya sürülecek: Şimdiye kadar bildiğimiz her şey

 

iQOO 9T önümüzdeki hafta piyasaya sürülecek ve şimdiye kadar 2022’nin en güçlü amiral gemisi telefonlarından biri olacak. Telefon, yeni Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti ile gelen ilk telefonlardan biri ve aynı zamanda bu yılın başlarında piyasaya sürülen iQOO 9 üzerinde başka iyileştirmeler de getirecek.

Resmi olarak açıklanan bilgilerden sızıntılara ve söylentilere kadar, iQOO 9T hakkında şu ana kadar bildiğimiz her şey burada.

iQOO 9T Onaylanmış özellikler

iQOO 9T, pil verimliliği ve termal performans açısından Snapdragon 8 Gen 1 üzerinde iyileştirmelerle birlikte gelen 4nm Snapdragon 8+ Gen 1 yonga seti tarafından desteklenecek. Marka ayrıca, telefonun oyun oynarken kare hızını artıran ve renkleri optimize eden bir ‘özel oyun çipine’ sahip olacağını da açıkladı.

Telefonda ayrıca 120Hz yenileme hızı ve HDR10+ destekleyen ve 1500 nit maksimum parlaklığa sahip 2D esnek E5 AMOLED ekran paneli de bulunuyor.

Telefon ayrıca 120W FlashCharge hızlı şarjı da destekliyor ve iQOO, telefonun 20 dakikada yüzde 100 şarj olacağını iddia ediyor. Bunun dışında 9T, herhangi bir aşırı ısıyla başa çıkmak için 3930mm² Buhar Bölmesi Sıvı Soğutma Sistemine sahip olacak şekilde ayarlanmıştır.

Kameraya gelince, iQOO 9T, V1+ çip ile birlikte 50MP GN5 ana kamera sensörüne sahip olacak şekilde ayarlandı. V1+ çipi, Vivo ve MediaTek arasında, özel görüntü işlemeye güç verebilen ve telefonun 1 lüksten daha az aydınlatmayla gece çekimleri yapmak gibi şeyler yapmasına olanak tanıyan bir çip yapmak için ortak bir işbirliğidir. Ayrıca 13MP ultra geniş kamera sensörü ve üçüncül 12MP portre kamerası var.

Diğer detaylar

Birden fazla rapora göre, iQOO 9T ayrıca IP52 sertifikasına sahip olacak ve 3 yıllık sistem güncellemeleri ve 4 yıllık güvenlik yamaları ile gelecek. Telefonun ayrıca baz varyant için 50.000 Rs altında fiyatlandırılması bekleniyor.

Telefon 2 Ağustos Salı günü piyasaya çıktığında birkaç gün içinde iQOO 9T hakkında daha somut detaylar öğrenmiş olacağız.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu