Nasıl

ITunes Şarkı İndirmiyor mu? İşte Nasıl Düzeltilir

ITunes Şarkı İndirmiyor mu? İşte Nasıl Düzeltilir

 

İTunes’a şarkı indirmek oldukça basittir. iTunes mağazasında şarkıya göz atın, yanındaki fiyata tıklayın ve son olarak parasını ödeyin.

Kolay olsa da bazen iTunes şarkı indirmez. Çoğu zaman, şarkıları satın alınmış olarak görüntüler, ancak onları indiremezsiniz. Ya da şarkılar için para ödediğinizde takılıp kalıyor.

Bu gibi durumlar ortaya çıktığında, dualarınız yeterli olmayacaktır. Bu sorunu çözmek için meseleleri kendi elinize almanız gerekecek. Size yardımcı olmak için, bu makalede iTunes, şarkı indirmediğinde tüm düzeltmeleri içerir.

iTunes Şarkıları Neden İndirmiyor?

Uygulamanın verimsiz olması durumunda iTunes, şarkıları indirmez. Veya cihazınız destekleyici olmayabilir. Aynı şekilde, indirmeye çalıştığınız şarkılar bölgenizde mevcut olmayabilir.

İşte iTunes’un şarkı indirmemesinin nedenlerinden bazıları.

Zayıf İnternet Bağlantısı yavaş veya gecikmeli Aygıtlar Eski iTunes Sürümü Gizli Satın Alınan Şarkılar Takılmış İndirilenler iTunes için Yetkisiz Bilgisayar Ödeme Bilgilerinde Değişiklikler Büyük iTunes Önbelleği birikmesi

iTunes Şarkıları İndirmediğinde Bu Düzeltmeleri Deneyin

Yeniden Denemek İçin Dokun seçeneğine basmak, şarkı indirmeye yaklaşmanızı sağlamadıysa, muhtemelen internet bağlantısını kontrol etmelisiniz.

Bunun yardımcı olup olmadığını görmek için iTunes’dan çıkış yapabilir ve tekrar giriş yapabilirsiniz. Aynı şekilde, bazen hile yaptığı gibi cihazlarınızı yeniden başlatın. Sorun devam ederse, burada belirtilen diğer çözümleri deneyin.

iTunes’u güncelleyin

Eski iTunes uygulamasındaki dahili hatalar, şarkı indirmesini engelleyebilir. Bu nedenle, uygulamayı güncellemek bu sorunu kolaylaştırabilir.

İşte iTunes’u güncelleme adımları:

Mac’te

Apple Mac Store’u açın. Güncellemeler sekmesini seçin. iTunes’u arayın ve uygulamanın yanındaki Güncelle’yi tıklayın.

Windows’ta

iTunes’u açın.Yardım sekmesine tıklayın.Güncellemeleri kontrol et’i seçin.güncellemeleri kontrol et-itunes

Bekleyen bir güncelleme varsa, bir açılır pencere görüntülenir. En son güncellemeler için iTunes’u indir’i seçin.iTunes güncellemesini kontrol edin

Satın Alınan Şarkıları Göster

Satın alınan şarkılar iTunes’unuzda gizlenebilir. Sonuç olarak, şarkılar satın alınmış olarak görünebilir, ancak bunları indiremez ve çalamazsınız.

Bu nedenle, satın alınan şarkıları gizlemek size bu konuda yardımcı olabilir.

iTunes’u açın. Ardından iTunes Store’a gidin. Giriş yapmadıysanız Apple Kimliği bilgilerinizle giriş yapın. Ardından, Müzik Hızlı Bağlantıları’nın altında sağ tarafta Hesap > Hesabımı Görüntüle’yi seçin.itunes'da-hesabımı görüntüle

Apple Kimliği kimlik bilgilerini tekrar girin. Hesap Bilgileri sayfasında İndirilenler ve Satın Alınanlar’ı arayın. Şimdi, Gizli Satın Almaların yanındaki Yönet’i tıklayın.
yönet-gizli-satın alma

Satın alınan şarkıları göster.

Bundan sonra, satın aldığınız şarkıları buluttan cihazınıza yeniden indirebilirsiniz.

iTunes’daki İndirmeleri Kontrol Edin

Şarkı satın aldıktan sonra bile indirme işlemi takılmaya devam edebilir. Bu durumda, iTunes’da mevcut indirmeleri kontrol etmelisiniz. Bu, satın alınan şarkıların yeniden indirilmesine yardımcı olacaktır.

iTunes’daki mevcut indirmeleri şu şekilde kontrol edebilirsiniz.

Mac ve Windows’ta

İTunes’u başlatın.Hesabı seçin.Ardından, Kullanılabilir İndirmeleri Kontrol Et’i seçin.
mevcut indirmeleri kontrol et

Bundan sonra iTunes, şarkıları otomatik olarak indirmeye başlayacaktır.Bilgisayarınızı Yetkilendirin

Bilgisayarınız iTunes için yetkilendirilmemişse, medya indirirken sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Yetkilendirme olmadan, iTunes’da satın alınan medyayı indirirken komplikasyonlar ortaya çıkar. Apple Kimliğinizle en fazla beş bilgisayar yetkilendirilebilir.

iTunes’un şarkı indirmemesini düzeltip düzeltmediğini görmek için bilgisayarınızı yetkilendirmeyi deneyin.

İTunes’u başlatın.Hesabı seçin.Şimdi, Yetkiler’e tıklayın.Bu Bilgisayarı Yetkilendir’e tıklayın.bu cihazı yetkilendir

Apple Kimliği bilgilerinizi girin. Sonunda Yetkilendir’i seçin. Satın Alma Geçmişine Bakın

iTunes, satın almayı başaramamanız durumunda şarkıları indirmez. Bu nedenle, iTunes’daki satın alma geçmişini kontrol etmeniz önemlidir.

Ardından, şarkıları satın alıp almadığınız hakkında bir fikriniz olacak. Satın alma geçmişini bu şekilde kontrol edebilirsiniz.

iTunes’u açın.Hesabı seçin.Daha sonra Hesabımı Görüntüle’yi seçin.itunes'da-hesabımı görüntüle

İstenirse, Apple Kimliğinizde oturum açın. Satın Alma Geçmişini arayın. Tümünü Gör’ü seçin.
iTunes satın alma geçmişi

Bundan sonra satın alınan şarkılar görüntülenir. Son zamanlarda satın aldığınız şarkıları listede göremiyorsanız, tekrar satın almalısınız.

Ödeme Bilgilerini Güncelle

iTunes’da şarkı indirirken, onlar için ödeme yaparken sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu süreci durdurabilir. Sonuç olarak, iTunes şarkı indirmez.

Bu durumda ödeme bilgilerinizi güncellemek sorunu çözebilir. Bu adımları uygulayarak Apple Kimliğinizdeki ödeme bilgilerini yönetebilirsiniz.

Mac’te

App Store’a gidin.Kenar çubuğunun altından adınızı veya oturum açma seçeneğinizi seçin.Bilgi Görüntüle’yi seçin.Ödeme Bilgileri’nin yanındaki Ödemeleri Yönet’i seçin. macOS’in eski sürümleri için Düzenle’yi seçin.Ödeme bilgilerini düzenle

Ardından, değişiklikleri güncelleyin.

Windows’ta

iTunes uygulamasını açın.Üstteki menü çubuğundan Hesaba dokunun.Hesabımı Görüntüle’yi seçin.itunes'da-hesabımı görüntüle

İstenirse Apple hesabınızda oturum açın. Ödeme Bilgileri’nin yanındaki Ödemeleri yönet’i seçin.
yönetim-ödeme-in-itune

Yeni değişiklikleri güncellemek için Düzenle’yi tıklayın.iTunes Önbelleğini Temizle

Zamanla iTunes uygulamanızın önbelleği birikir. Aşırı önbellek, iTunes’un şarkı indirmemesine neden olabilecek performansı yavaşlatır.

Bu nedenle, iTunes uygulamasından önbelleği temizlemek de yardımcı olabilir.

Hem Mac’te hem de Windows’ta

iTunes’u açın. Düzenle’yi seçin. Ardından, Tercihler’i tıklayın.
itunes'da tercih

Gelişmiş’i seçin.iTunes Store önbelleğini Sıfırla’nın yanında, Önbelleği Sıfırla’yı seçin.önbellek sıfırlama

Değişiklikleri kaydetmek için Tamam’a basın.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu