GenelTeknoloji

İzleyin: NASA, Apollo 11 astronotlarının izlerinin hala Ay’da olduğunu gösteren bir video paylaştı

İzleyin: NASA, Apollo 11 astronotlarının izlerinin hala Ay’da olduğunu gösteren bir video paylaştı

Apollo 11’in Ay’a ayak basmasının üzerinden 50 yıl geçti. Şimdi ise inişi anmak için NASA, astronotların ayak izlerinin Dünya uydusunda hala görülebildiğini gösteren bir video paylaştı. NASA, Lunar Reconnaissance Orbiter’dan kaydedilen videoyu resmi Twitter hesabında yayınladı.

Video, Neil Armstrong ve Edwin ‘Buzz’ Aldrin’in 20 Temmuz 1969’da Ay’a ayak bastığı Apollo 11 görevinin iniş alanına yakınlaşıyor. Apollo 11 görevi, 16 Temmuz 1969’da Cape Kennedy’den Armstrong ile birlikte havalandı. Komuta Modülü Pilotu Michael Collins ve Ay Modülü Pilotu Edwin “Buzz” Aldrin.

NASA’nın aşağıdaki tweetine göz atın

Bugün #UluslararasıAyGünü! Bugün, insanların başka bir dünyanın yüzeyine ilk adım attığı Apollo 11’in Ay’a inişinin yıldönümü. Lunar Reconnaissance Orbiter’dan alınan bu video, astronotların onca zamandan sonra hala orada olan izlerini gösteriyor. pic.twitter.com/LVDkFeEcYP

— NASA Ay (@NASAMoon) 20 Temmuz 2022

NASA Artemis misyonları

NASA geçmiş ihtişamı hatırlatan bir video paylaşırken, yeni Artemis görevleriyle Ay’a geri dönmeye de hazırlanıyor. Daha önce Keşif Misyonu-1 olarak adlandırılan Artemis I, NASA’nın Orion uzay aracı, Uzay Fırlatma Sistemi (SLS) roketi ve Cape Canaveral’daki Kennedy Uzay Merkezi’ndeki yer sistemlerini içeren derin uzay keşif sistemlerinin ilk entegre testi olacak. , Florida, resmi bir basın açıklamasına göre.

Artemis 1, mürettebatsız uçuşu test edecek – bu, “insanların derin uzay araştırmaları için bir temel sağlamak” için tasarlandı. NASA, 29 Ağustos’a kadar üç mankenle ay test uçuşunu denemeyi planlıyor. Orion uzay aracının yolculuğu başarılı olursa, astronotlar 2023 yılına kadar bir ay döngüsü için gemiye gidecekler. Ay’a inişlerin 2025’te yapılması planlanıyor.


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu