Nasıl

Kişileri IPhone’dan IPad’e Nasıl Aktarırım

Kişileri IPhone’dan IPad’e Nasıl Aktarırım

 

Normalde, Hızlı Başlangıç ​​sırasındaki ilk kurulum sayfalarında Kişiler de dahil olmak üzere tüm verilerinizi bir kerede başka bir Apple cihazına aktarabilirsiniz. İşlemi tamamlamak için iPhone’dan Aktar’a veya iCloud’dan İndir’e dokunmanız yeterlidir.

Ancak, yalnızca Kişileri içe aktarmak istiyorsanız, bunu yapmak için hala Apple tarafından onaylanmış birkaç yöntem vardır. Çoğu zahmetsiz ve hızlıdır. Lafı fazla uzatmadan kişileri iPhone’dan iPad’e nasıl aktaracağımızı öğrenelim.

Kişileri iPhone’dan iPad’e Nasıl Aktarırım?

İCloud, AirDrop ve iTunes gibi basit yolları kullanarak kişileri bir iPhone’dan bir iPad’e aktarabiliriz. Detaylı bir göz atalım.

iCloud’u kullanma

iCloud, Kişileri anında aktarmak için kullanabileceğiniz Apple’ın kendi bulut tabanlı depolama platformudur. İşte izleyebileceğiniz adımlar:

iPhone’da Ayarlar’a gidin ve Apple profilinize dokunun. iCloud’a dokunun. IPhone

Ardından, Kişiler’e gidin. İPhone’unuz şimdi kişilerinizi iCloud ile birleştirmek isteyip istemediğinizi soracaktır. Birleştir seçeneğine dokunun

. kontağı birleştir

iPad’inizde Ayarlar’a gidin ve mevcut Apple Kimliğinizden çıkış yapın. Ardından tekrar giriş yapın, ancak iPhone’unuzdaki ile aynı Apple Kimliğini kullanın. Ardından iPad’inizdeki iCloud ayarlarına gidin ve yanındaki düğmeyi kaydırarak Kişiler’i etkinleştirin.

ipad'de icloud'dan-kişi seç

İPad’iniz, kişilerinizi birleştirmek isteyip istemediğinizi soracaktır. Onaylamak için Birleştir’e dokunun.

Artık iPad’inizdeki Kişileri kontrol edebilir ve iPhone’unuzdan tüm senkronize edilmiş kişilerinizi bulabilirsiniz.

AirDrop’u kullanma

AirDrop, herhangi bir Apple cihazı arasında veri aktarmanın başka bir sorunsuz yoludur. Bu yöntemi verimli kılan şey, kendi kendine yeterli olması ve iCloud yedeklemesi veya USB kablosu gerektirmemesidir. AirDrop kullanarak Kişileri şu şekilde senkronize edebilirsiniz:

iPhone ve iPad’inizi yakınınızda tutun. Hem iPhone’da hem de iPad’de Wi-Fi ve Bluetooth’u açın. Kontrol Merkezine erişmek için iPhone ve iPad’inizin sağ üst köşesinden aşağı kaydırın. Ardından, AirDrop’u açmak için Yalnızca Kişiler veya Herkes’i seçin.

AirDrop’u açmanın başka bir yolu da Ayarlar > Genel’e gitmektir. Ardından AirDrop’a dokunun ve Yalnızca Kişiler veya Herkes’i seçin.

Şimdi iPhone’unuzda Kişiler uygulamasını açın ve herhangi bir kişiyi açın. İletişim bilgilerinin altında Kişiyi Paylaş seçeneğine dokunun.
bağlantı Paylaş

Paylaşım seçeneklerinden AirDrop’u seçin. iPad’inizin adını seçin.

airdrop seçimi

iPad’inizde Kabul et üzerine dokunun.
ipad seç

AirDrop kullanmanın tek olası dezavantajı, her bir kişi için ayrı ayrı adımları izlemeniz gerekmesidir, bu da zaman alabilir.

iTunes’u kullanma

iTunes, verilerinizi yönetmenin başka bir yolu olduğundan, Kişilerinizi iPhone’unuzdan iPad’inize eşzamanlamak için de kullanabilirsiniz. İlk olarak, iPhone’unuzu kullanarak iTunes’a veri yüklemeniz gerekir. Ardından, verileri iPad’inize aktarmanız gerekir. Bu nedenle, iTunes bu senaryoda yalnızca aracı olarak çalışır. İşte yapmanız gereken adımlar:

PC’nizde iTunes’u açın ve iPhone’unuzu ona bağlayın. PC’nize erişime izin vermek için iPhone’unuzdaki Güven seçeneğine dokunmanız gerekebilir. iTunes’da cihazınıza tıklayın ve Özet’e gidin. Bu iPhone’u Wi-Fi üzerinden senkronize et yazan kutunun işaretini kaldırın. Uygula’ya tıklayın. iPhone’daki kişileriniz şimdi eşzamanlanmaya başlayacak. İşlem tamamlandıktan sonra iPhone’unuzun fişini çekin ve iPad’inizi PC’nize bağlayın. iTunes’u açın ve tekrar cihazınıza tıklayın, Bilgi’ye tıklayın ve Kişileri Şununla Eşitle bölümünü göreceksiniz. Altında, Tüm Kişiler’e ve ardından Uygula’ya tıklayın. iTunes şimdi kişileri iPad’inizle eşzamanlamaya başlayacak. Kişileri Mac’ten iPad’e Nasıl Aktarırım?

Mac kullanıyorsanız, kişilerinizi iPad gibi başka bir Apple cihazıyla eşzamanlamak için Finder’ı kullanabilirsiniz. Ancak, bu işlemin yalnızca macOS’unuz Catalina veya üzeriyse işe yarayacağını belirtmekte fayda var.

Finder’ı açın ve iPad’inizi bir USB kablosuyla Mac’inize bağlayın. Şimdi kenar çubuğundan iPad’inize tıklayın. iPad’inizde Güven seçeneğine dokunun. Senkronize etmek istediğiniz verileri seçebilir ve Kişileri de dahil edebilirsiniz. Son olarak, Uygula’ya tıklayın. iCloud Kişilerim Neden iPhone’dan iPad’e Eşitlenmiyor?

Bazen, Kişilerinizi iCloud kullanarak iPad gibi başka bir Apple aygıtıyla eşzamanlamaya çalışırken hatalarla karşılaşabilirsiniz. Bu, aşağıdaki olası nedenlerden dolayı olabilir:

Apple Kimliği yanlış. Ayarlar yanlış. iCloud Anahtar Zinciri açık değil. Küçük hatalar ve aksaklıklarCloud Contacts sunucusu çalışmıyor.

Bununla birlikte, senkronize edilmeyen iCloud Kişilerini düzeltmeyi deneyebileceğiniz bazı basit düzeltmeler:

Kişiler uygulamasını yeniden başlatın.
Ayarlar > adınız bölümüne gidin. İCloud’a dokunun ve ardından kapatmak için Kişiler’in yanındaki anahtarı kaydırın. Ardından, tekrar açın. iCloud Anahtar Zincirinin açık olup olmadığını kontrol edin. iCloud Kişiler sistem durumunun düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol edin. iCloud’un seçili olup olmadığını kontrol edin. Kişiler uygulamasını açın ve sol üst köşedeki Gruplar’a gidin. Tüm iCloud seçeneğini işaretleyin. iCloud’u varsayılan hesabınız yapın.
Ayarlar > Kişiler’e gidin. Varsayılan Hesap’ı seçin ve iCloud’a dokunun. Doğru iCloud hesabını kullandığınızdan emin olun. Hâlâ sorun yaşıyorsanız hem iPhone’unuzu hem de iPad’inizi yeniden başlatın.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu