Teknoloji

Logitech ve Tencent, bulut tabanlı el konsolu üzerinde çalışıyor

Logitech ve Tencent, bulut tabanlı el konsolu üzerinde çalışıyor

 

Logitech, bu yıl piyasaya sürülebilecek bir bulut oyun telefonu geliştirmek için Tencent ile işbirliği yapıyor. Cihaz, kullanıcıların indirip yüklemesi yerine uzak bir sunucuda oluşturulan oyunları yayınlayacaktır. Yakışıklı cihaz Xbox Cloud Gaming ve Nvidia GeForce NOW’u destekleyecek.

@TencentGames ile birden fazla bulut oyun hizmetini destekleyecek bir bulut oyun elde taşınır cihazını bu yıl piyasaya sürmek için resmi bir ortaklığı duyurmaktan heyecan duyuyoruz.

Gelişme güncellemelerine kaydolarak daha fazlasını öğrenen ilk kişi olun: https://t.co/tfAmQMTKCD pic.twitter.com/dNfmuKIz3w

— Logitech G (@LogitechG) 2 Ağustos 2022

Aksesuar üreticisi, piyasaya çıkış tarihi, neye benzeyeceği, ne kadara mal olacağı ve ne zaman piyasaya sürüleceği de dahil olmak üzere cihazla ilgili hiçbir ayrıntıyı açıklamadı. Ancak Logitech, şirket daha fazla ayrıntı yayınladığında cihaz hakkında daha fazla bilgi edinebileceğiniz bir web sayfası oluşturdu.

General Ujesh Desai, “Video oyunları oynayarak büyüyen biri olarak, neredeyse her yerde AAA oyunlarını yayınlama ve oynama fikri çok heyecan verici ve herkese ne üzerinde çalıştığımızı göstermek için sabırsızlanıyoruz” dedi. Logitech G’nin yöneticisi bir basın açıklamasında.

Bu yılın Şubat ayında, video oyun şirketi Valve, Linux tabanlı özel bir işletim sistemine dayalı bir avuçiçi oyun konsolunu piyasaya sürdü. Steam destesi, bulut tabanlı hizmetlerden video oyunları yayınlamak için de kullanılabilir, ancak Logitech tarafından vaat edilen cihazın aksine, cihazda yerel olarak oyun indirmek, yüklemek ve oynamak için de kullanılabilir. Bununla birlikte, Logitech’in cihazı Steam Deck’ten daha ucuz olabilir çünkü oyunları yerel olarak oluşturmak için mutlaka bir tür bilgi işlem gücüne ihtiyaç duymaz. Ancak cihaz hakkında daha fazla şey öğrenene kadar bu doğrulanamaz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu