Teknoloji

Logitech’s Chorus, Meta’s Quest 2 VR kulaklığının içine uyan bir ses aksesuarıdır.

Logitech’s Chorus, Meta’s Quest 2 VR kulaklığının içine uyan bir ses aksesuarıdır.

 

Meta Quest 2 VR kulaklığı olan biriyseniz, Logitech’in en yeni aksesuarı, cihazı kullanma deneyiminizi iyileştirmeye yardımcı olabilir. Şirket, Meta Quest 2 için Chorus adlı yeni bir VR ses entegrasyon aksesuarını tanıttı. Ses kalitesini artırmayı hedefleyen Logitech, çözümünün ‘yeni bir sürükleyici, ultra gerçekçi ses düzeyi’ sunmaya yardımcı olabileceğini söylüyor.

Kulaksız, arkası açık bir tasarıma sahip olan Chorus, Quest 2’yi takarken kullanıcının serin kalmasına yardımcı olabilir. . Denge Modu Radyatörü ile güçlendirilen Chorus, tiz ve orta seviye hoparlörleri birleştirir.

Logitech’in Başkanı Vadim Kogan, “Chorus, Meta Quest 2’nin uyumunu ve rahatlığını artırırken, uzun oyun seanslarını sevenlerin, VR oyuncuları için tasarlanmış rahat bir tasarımdaki ses entegrasyonu aracılığıyla en sevdikleri oyunlara ve deneyimlere dalmış kalmalarına izin veriyor” dedi. AR / VR deneyimlerinin bir basın açıklamasında belirtildi.

Logitech Korosu: Nasıl çalışır?

Logitech’in çözümü, Quest 2’ye bir USB-C geçiş kablosuyla bağlanarak harici güç ihtiyacını ortadan kaldırır. Ağırlığı önemli ölçüde artırmaması gereken 182 gram ağırlığındadır. Logitech Chorus’un arkası açık tasarımı, kullanıcının kulaklıktaki arkadan çıkışlı hoparlörlere benzer şekilde etraflarındaki dünyayı duymasını sağlar. The Verge’e göre, Logitech’in tasarım seçimi nedeniyle, gürültü yalıtımı çok az olacak veya hiç olmayacak.

Kullanıcılar ayrıca, sanal dünyayla bağlantınızı kesmek istiyorsanız gerçekten kullanışlı olan bir özellik olan sesini kapatmak için hoparlörleri çevirebilir. Meta Quest 2’ye her zaman 3,5 mm kulaklık bağlayabilmenize rağmen, kablolardan nefret ediyorsanız Logitech Chorus iyi bir çözümdür.

Diğer bir avantaj ise, Meta Quest 2 sahiplerinin harici güç gerektirmediği için Chorus’u asla fişten çekmesine veya kaldırmasına gerek kalmayacak olmasıdır. Logitech Chorus şu anda Logitech web sitesinde 100 $ karşılığında ön sipariş vermek için kullanılabilir. Hindistan’da Meta Quest 2’yi almayı başardıysanız, bu, VR deneyimini daha da geliştirmek için ilginç bir aksesuar olabilir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu