Teknoloji

Meta artık kullanıcıların NFT’lerini Facebook ve Instagram’da yayınlamalarına izin veriyor

Meta artık kullanıcıların NFT’lerini Facebook ve Instagram’da yayınlamalarına izin veriyor

 

Meta (eski adıyla Facebook), Facebook ve Instagram kullanıcılarının değiştirilemez tokenler (NFT’ler) göndermesine izin verdiğini duyurdu. Bu, insanların dijital koleksiyonlarını her ikisinde de paylaşmak için dijital cüzdanlarını her iki uygulamaya da bağlamalarını sağlayacaktır.

Dijital bir koleksiyon göndermek için tek yapmanız gereken kripto cüzdanınızı Instagram’a bağlamak. Şu anda Instagram, Rainbow, MetaMask, Trust Wallet ve Coinbase Wallet dahil olmak üzere üçüncü taraf cüzdanlarla bağlantıları desteklemektedir. Şu anda desteklenen blok zincirler arasında Ethereum, Polygon ve Flow bulunmaktadır. Instagram’da dijital koleksiyon ürünü göndermek veya paylaşmakla ilgili herhangi bir ücret yoktur.

Meta, Metaverse, Meta Facebook, Meta voice assistant, Facebook voice assistant

Bir blog yazısında Meta, “Bu özelliği Afrika, Asya-Pasifik, Orta Doğu ve Amerika’daki 100 ülkeye genişletiyor. Bu özellik, dijital bir cüzdanın Instagram’a bağlanmasını içerir.” Bağlandıktan sonra, içerik oluşturucular ve koleksiyoncular, cüzdanlarından Instagram’da paylaşmak istedikleri NFT’leri seçme olanağına sahip olacaklar.

Bir içerik oluşturucu veya koleksiyoncu bir dijital koleksiyon yayınladığında, ışıltılı bir etkiye sahip olacak ve NFT’nin açıklaması gibi genel bilgileri görüntüleyebilir. Meta’ya göre, içerik oluşturucu ve koleksiyoncu, dijital tahsil edilebilir gönderide otomatik olarak ilişkilendirilecektir (gizlilik ayarlarına tabidir).

İlginizi Çekebilir: Lili Apk İndir

“Bu alandaki ilk çabalarımızın farklı sesleri güçlendirmesi ve yeterince temsil edilmeyen grupların NFT’ler gibi yeni ortaya çıkan dijital varlıklara erişimi olması kritik önem taşıyor. NFT’ler için destek oluşturarak erişilebilirliği iyileştirmeyi, giriş engellerini azaltmayı ve NFT alanını tüm topluluklar için daha kapsayıcı hale getirmeye yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Instagram’ı herkes için güvenli ve eğlenceli bir yer tutmamız da önemli, ”dedi Meta bir blog yazısında.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu