Teknoloji

Microsoft, M1 ve M2 Apple Mac’ler için yerel Teams uygulamasını duyurdu

Microsoft, M1 ve M2 Apple Mac’ler için yerel Teams uygulamasını duyurdu

 

Mart 2017’de piyasaya sürülen Microsoft Teams, özellikle şirketler ve kuruluşlar için bir işbirliği uygulamasıdır. Slack’e benzer şekilde, kullanıcıların tek bir pencereden toplantı yapmasına, dosya ve uygulama paylaşmasına olanak tanır. Windows, Linux, Android ve hatta iOS gibi tüm popüler platformlarda mevcut olsa da, macOS kullanıcılarının Apple’ın Rosetta 2 öykünmesini kullanarak uygulamayı çalıştırması gerekiyordu. Ne yazık ki bu, M1 ve M2 destekli silikon üzerindeki performansın ciddi bir darbe aldığı anlamına geliyordu.

Yıllardır kullanıcılar Microsoft’tan uygulamanın yerel bir sürümünü geliştirmesini istiyor. Neyse ki, yakın tarihli bir blog gönderisinde Microsoft, Teams uygulamasını Apple silikon için optimize ettiklerini duyurdu.

Şirket, Teams’in “üretim sınıfı evrensel ikili sürümünü” geliştirerek M1 ve M2 Mac’e uygulama artık kaynakları verimli bir şekilde kullanabileceğinden performansta gözle görülür bir artış sağladıklarını söyledi. Geliştiriciler, aramalar veya konferanslar sırasında birden fazla yüksek çözünürlüklü monitör kullanırken genel deneyimin eskisine kıyasla çok daha fazla yeniden tanımlanacağını söylemeye devam etti.

Tüm Mac kullanıcılarının, kullanıma sunulduğunda Teams’in en son sürümüne otomatik olarak güncelleneceği unutulmamalıdır. Maalesef, Teams’in Mac’lerde Genel Olarak Kullanılabilir (GA) sürümü önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak, bu nedenle yerel sürümü kullanmayı sabırsızlıkla bekleyenlerin biraz daha beklemesi gerekecek.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu