Teknoloji

Microsoft, Outlook iOS ve Android uygulamasına daha fazla reklam getiriyor

Microsoft, Outlook iOS ve Android uygulamasına daha fazla reklam getiriyor

 

Geçen hafta Apple, Kitaplar ve Podcast’ler gibi birinci taraf uygulamalarda reklam göstermeye başlayacağını ima etti. Şimdi, Microsoft’un popüler e-posta istemcisi Outlook aynı yönde ilerliyor gibi görünüyor.

Bilmiyorsanız, Outlook mobil uygulamasının gelen kutusunu düzenlemenin iki yolu vardır. ‘Odaklanmış’ sekmesini seçerseniz, uygulama size yalnızca önemli e-postaları gösterecektir. Tüm e-postaları görmek için kullanıcıların ‘Diğer’ sekmesine gitmesi gerekiyor. Daha önce Microsoft, ücretsiz kullanıcılar için ‘Diğer’ sekmesine reklam koymuştu. Fakat. The Verge tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapora göre Microsoft, reklamları ‘Odaklanmış’ sekmesine de getiriyor.

Reklamlar, gelen kutusunun üst kısmında görünür ve sağ tarafında reklam olduklarını belirten küçük bir etiket bulunan yasal e-postalar gibi görünür. E-posta benzeri reklama tıklamak, içeriği görüntülemek için uygulama içi tarayıcıda Instagram’ın yaptığına benzer bir bağlantı açar.

Kullanıcılar, reklamları kaydırarak veya kaldırabilseler de, kısa bir süre sonra aynı yere geri dönüyorlar. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, birçoğu Microsoft Outlook iOS uygulama mağazası sayfasını olumsuz veya bir yıldızlı incelemelerle bombaladı.

Şu anda, Microsoft Outlook mobil uygulamasından reklamları kaldırmanın tek yolu Microsoft 365 aboneliği satın almaktır. Yalnızca bir kişinin hizmeti kullanmasına izin veren kişisel abonelik, yıllık 4.899 Rs’ye mal olurken, altı kullanıcıya izin veren aile aboneliği, Hindistan’da yıllık 6.199 Rs’dir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu