Teknoloji

Netflix abonelerinin sadece yüzde 1’i platformda oyun oynuyor: Rapor

Netflix abonelerinin sadece yüzde 1’i platformda oyun oynuyor: Rapor

 

Geçen yıl Kasım ayında Netflix, Netflix Games adlı kendi oyun platformunu başlattı. Başlangıçta, akış devi sadece beş oyunla başladı ve hizmet şimdi iki düzineden fazla oyun içeriyor. Netflix Games, kataloğunu yıl sonuna kadar 50 başlığa çıkarmayı planlarken, sadece bir avuç abone ilgileniyor gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir: Lili Apk İndir

Uygulama izleme grubu Apptopia’dan veri almayı başaran CNBC’nin bir raporuna göre Netflix oyunları, hizmet kullanıma sunulduğundan bu yana 23,3 milyon kez indirildi. Rapor ayrıca Netflix Games’in günlük 1,7 milyon kullanıcıya sahip olduğunu gösteriyor.

Bu, kağıt üzerinde etkileyici görünse de, istatistikler rapora göre, toplam Netflix kullanıcılarının yüzde 1’inden daha azının platformun oyun hizmetiyle ilgilendiğini gösteriyor. Son zamanlarda şirket, Night School Studio, Next Games ve Boss Fight Entertainment adlı üç bağımsız oyun stüdyosunu satın aldı ve Next Games tek başına akış devine yaklaşık 72 milyon dolara mal oldu.

SensorTower tarafından hazırlanan bir rapora göre, Netflix Mobile Games bu yıl Haziran ayına kadar 13 milyon indirmeye ulaştı ve Stranger Things 1984 IP başlığı 2 milyondan fazla kuruluma ulaştı ve onu 1.8 milyon kurulumla Netflix Asphalt Extreme izledi.

Netflix Oyunlarını denemekle ilgileniyorsanız, bunları uygulamanın özel oyunlar bölümünde bulabilirsiniz. Android kullanıcıları bu oyunları ister uygulamadan ister Google Play Store’dan indirebilir, iOS kullananlar ise App Store’a yönlendirilecektir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu