Nasıl

Netflix İndirme Çalışmıyor – Neden ve Nasıl Düzeltilir

Netflix İndirme Çalışmıyor – Neden ve Nasıl Düzeltilir

 

Netflix’te film veya TV programı indirmek, çevrimdışı izlemeyi mümkün kılar. Bu, indirilen içeriği hemen hemen her yerde izleyebileceğiniz anlamına gelir.

Ancak, en sevdiğiniz programı veya izlemek için can attığınız bir filmi indirirken rastgele hatalar almak kalbinizi kırabilir.

Bu durumda, bir adım geri atmanız ve sizi bu sorunu çözecek düzeltmeleri uygulamanız gerekir. İşte size yardım eli uzatmak için makalemiz.

Netflix İndirme Neden Çalışmıyor?

Netflix’te indirememenizin nedenlerinden bazıları aşağıda listelenmiştir.

Cihazların verimsiz tepkisi Cihazların eski işletim sistemi Cihazların Netflix indirme sınırını aştıNetflix uygulamasının güncel olmayan sürümü Sorunlu uygulama verileri Aynı anda bir cihazda 100’den fazla indirme Etkinleştirilmiş veri tasarrufu modu Yukarıda belirtilen sorunları, bazen indirmeye çalıştığınız içeriği düzeltebilirsiniz yalnızca akış için kullanılabilir.

Netflix İndirme Çalışmıyor Nasıl Onarılır?

Netflix’te film veya dizi indiremiyorsanız internet bağlantınızı kontrol edin. İhtiyaç duymanız durumunda, sorunsuz bir hız için bağlantıyı yenileyin.

Aynı şekilde, sorun hakkında Netflix yardım merkezini de uyarın. Ardından, cihazınızı yeniden başlatabilir ve işletim sistemini güncelleyebilir, Netflix’in uygulama verilerini kaldırabilir, depolama iznini etkinleştirebilir vb.

Not: Netflix içeriğini Mac bilgisayarlara ve web tarayıcılarına indiremezsiniz, bu nedenle düzeltmelerimiz Android, iPhone ve Windows ile sınırlıdır.

Uyarı Netflix Yardım Merkezi

Uyarı işareti başarısız indirme işleminin yakınında olduğundan, tek yapmanız gereken ona dokunmak. Bu, Netflix Yardım Merkezi’ne bir uyarı gönderecek ve sorunu teşhis edecektir.

İşte bunu nasıl yapacağınız.

İndirme takıldığında, İptal’i seçin. Ardından, alttan İndirilenler’i seçin. Başarısız indirmenin hemen yanındaki Uyarı’yı ​​seçin.

Ekip size yardım etmeye çalışırken, aşağıda belirtilen düzeltmeleri uygulamaya başlayabilirsiniz.

Cihazları Yeniden Başlatın

Bazen yeniden başlatma, Netflix indirme sorununu çözebilir. Cihazınızdaki arka plan işlemleri Netflix’teki indirmeleri yavaşlatıyorsa çalışması muhtemeldir.

Cihazlarınızı yeniden başlatmak için aşağıdaki adımları uygulayın.

Android’de

Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun. Güç menüsü göründüğünde Yeniden Başlat/Yeniden Başlat’ı seçin.

iPhone’da

iPhone’daki yan düğmeyi veya ses düğmesini basılı tutun. Kapatma kaydırıcısı göründükten sonra, telefonu kapatmak için sürükleyin.

zorla-yeniden başlatma-iphone

25 ila 30 saniye bekleyin. Tekrar açmak için yan düğmeye basmaya devam edin.

Windows’ta

Başlat düğmesine gidin. Güç simgesine tıklayın. Ardından, Yeniden Başlatma seçeneğini bulacaksınız.pencereleri yeniden başlat

İndirme Cihazlarını Yönet

Netflix’te film veya şov indiremiyorsanız, cihazınızın indirmeye yetkili olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca, planınız kapsamında kaç tane indirme cihazına sahip olabileceğinizi de öğrenebilirsiniz.

Kullanmakta olduğunuz cihaz indirme cihazları altında listelenmemişse, mevcut cihazları kaldırın. Bunu aşağıdaki adımlarla yapabilirsiniz.

Android ve iPhone’da

Netflix’i açın veya tarayıcı aracılığıyla Netflix’te oturum açın. Daha Fazla simgesine dokunun.
Netflix'te daha fazla seçenek

Ardından, Hesap’a dokunun. İndirme Cihazlarını Yönet’i seçin. Şimdi, cihazınızın indirilen cihazlar listesinde olup olmadığını bulun.

Windows’ta

Netflix uygulamasını açın.Sağ üst köşedeki profile tıklayın.Ardından Hesap’ı seçin.Ayarlar’ın yanında İndirme cihazlarını yönet’i seçin.yönetme-indirme-cihazı

Ardından cihazınızın listede olup olmadığına bakın. Cihazları Güncelle

Cihazlarınız eski bir işletim sistemine sahipse uyumsuzluk sorunları doğurabilir. Güvenlik boşluklarını, hataları vb. unutmamak gerekir.

Netflix’te indirememenizin nedeni eski işletim sistemiyse, cihazları güncelleyerek düzeltin.

Android’de

Ayarlar’ı açın.Telefon Hakkında’ya dokunun.Sistem Güncellemesini veya telefonun Android sürümünü seçin.İndir ve Yükle’yi seçin.
android için yazılım güncellemesi

iPhone’da

Ayarlar’ı başlatın. Genel’e dokunun. Ardından, Yazılım Güncelleme’yi seçin.Yazılım güncellemesi

İndir ve yükle’yi seçin.
iphone'da indirme ve yükleme güncellemesi

Windows’ta

Windows + I tuşlarına basın ve ayarları açın. Güncelleme ve Güvenlik’i seçin. Windows güncellemesini seçin. Ardından, Güncellemeleri kontrol et’i seçin. Sonunda, varsa bekleyen güncellemeleri indirin.Windows-10-Güncelleme-İndir-Düğmesi

Netflix Uygulamasını Güncel Tutun

Netflix’in eski bir sürümü indirme işlemini desteklemeyebilir. Bu nedenle, uygulamayı güncellemek için zaman ayırın ve bunun işe yarayıp yaramadığını görün.

Android’de

Play Store’u ziyaret edin.Netflix’i arayın.Netflix’e dokunun ve yanındaki Güncelle’yi seçin.
netflix-android'i güncelle

iPhone’da

App Store’a gidin. Profil simgenize dokunun. Netflix’i bulmak için aşağı kaydırın ve en son güncellemesini kontrol edin. Ardından, Güncelle’ye dokunun.
netflix-iphone'u güncelle

Windows’ta

Başlangıç ​​ekranına tıklayın.Ardından aşağı kaydırın ve Microsoft Store’u seçin.Sağ üst köşeden hesap menüsüne tıklayın.Uygulama Ayarları’nı seçin.Uygulamaları otomatik olarak güncelle’nin yanındaki düğmeyi sağa kaydırın.uygulama güncellemeleri

Netflix Uygulama Verilerini Sil

Netflix uygulama verilerinin birikmesi, performansında da bir rahatsızlık yaratabilir. Uygulamanın indirilmemesinin arkasındaki suçlu buysa, uygulama verilerini silin.

İşte bunu nasıl yapabilirsiniz.

Android’de

Modellere bağlı olarak, Netflix uygulama verilerini temizleme işlemi sınırlı ölçüde farklılık gösterebilir.

Ana ekranda Netflix uygulamasına uzun dokunun.Uygulama bilgisi’ni seçin.Ardından Depolama ve önbellek’e dokunun.Depolamayı Temizle veya Tüm verileri temizle’yi seçin.Son olarak Tamam’a basın.

iPhone’da

Ayarlar’ı açın. Genel’e dokunun. iPhone Depolama’yı seçin.
iPhone Depolama

Ardından Netflix’e dokunun. Uygulamayı Boşalt’a dokunun. Uygulamayı Boşalt seçeneğini görmüyorsanız uygulamayı silin ve Netflix’i yeniden yükleyin.
Uygulamayı boşalt

Windows’ta

Windows + I tuşlarına basın ve Ayarlar’ı açın. Uygulamalar > Uygulamalar ve özellikler’e tıklayın.Uygulamalar ve özellikler

Netflix’e ilerleyin ve seçin.Gelişmiş seçeneklere tıklayın.Aşağı gidin ve uygulama verilerini kaldırmak için Sıfırla düğmesini seçin.İndirme Depolamasına İzin Ver

Uygulamayı ilk kurarken Netflix’in cihazınızdaki depolama alanına erişmesine izin vermemiş olabilirsiniz. Bu izin olmadan Netflix, cihaza içerik indiremez ve kaydedemez.

Netflix’te indirmeleri durduran buysa, Netflix için indirme depolamasına izin vererek bunu düzeltebilirsiniz. İşte nasıl.

Android’de

Ayarlar’ı açın.Uygulamalar veya Uygulama Yöneticisi’ne dokunun.Netflix’e dokunun.İzinler’e gidin.Depolamayı etkinleştirmek için anahtarı değiştirin.

Depolama izni netflix

Not: Android’den farklı olarak, iPhone’da depolama izni vermenin basit bir yolu yoktur. Bunun nedeni, iOS cihazlarda depolama izni seçeneğinin olmamasıdır.

Önceki İndirilenlerden Kurtulun

10016-22002 hatasıyla karşılaştıysanız, cihazınızdaki indirme sayısını aştınız demektir. Netflix, aynı anda bir cihazda 100’den fazla indirme yapmanızı kısıtlar.

Bununla birlikte, yenilerine yer açmak için birkaç indirmeyi silmeniz gerekir. Ayrıca tüm indirmelerden anında kurtulabilirsiniz. Ancak yine de birkaç indirmeyi saklamak istiyorsanız, gelecekte izlemediklerinizi silebilirsiniz.

İndirilenler listesinden filmleri veya TV şovlarını bu şekilde kaldırabilirsiniz.

Netflix uygulamasını açın. İndirilenler’e gidin. İndirilenler seçeneğini bulamıyorsanız, Diğer’i seçin ve ardından İndirilenler’e gidin. Sağ üst köşede bulunan Düzenle’yi seçin. İndirilenler’den kaldırmak istediğiniz bir film veya TV şovu seçin. silmek.

netflix'ten indirmeleri sil

Daha fazla filmi veya TV şovunu kaldırabilir ve ardından tekrar indirmeyi deneyebilirsiniz.

Veri Tasarrufu Modunu Devre Dışı Bırak

Hücresel verileriniz üzerinden Netflix’te içerik indirmeye çalışıyorsanız, mobil cihazınızdaki veri tasarrufu modu işlemi engelleyebilir.

İlginizi Çekebilir: Lili Apk İndir

Bu nedenle, açtıysanız, cep telefonunuzda veri tasarrufu modunu devre dışı bırakın. Bunun için aşağıdaki adımları izleyin.

Android’de

Android cihazlarda veri tasarrufu modunu kapatma görevi biraz değişebilir.

Ayarlar’a gidin. Ağ ve İnternet’e dokunun. Ardından, Veri Tasarrufu’nu seçin. Veri Tasarrufu’nu devre dışı bırakmak için düğmeyi sola kaydırın.
Bir Plus'ta Veri Tasarrufu

iPhone’da

Ayarlar’ı başlatın. Hücresel’i seçin. Şimdi, Hücresel Veri Seçenekleri’ne dokunun.
Hücresel veri seçeneklerine tıklayın

Ardından Veri Modu’nu seçin. Kapatmak için Düşük Veri Modu’nun yanındaki geçiş düğmesini kaydırın. Netflix Planını yükseltin

İndirme cihazlarını kaldırmak istemiyorsanız, mevcut planınızı yükseltmeniz yeterlidir. Standart veya Premium’a geçiş yapabilirsiniz.

Bunu aşağıda belirtilen adımlarla yapabilirsiniz.

Netflix uygulamasını açın.Sağ üst köşeden Profil simgesini seçin.Ardından Hesap’a tıklayın.netflix'te hesap

Aşağı kaydırın ve sol bölmede Plan Ayrıntılarını arayın. Sağında, Planı Değiştir’i seçin. Şimdi, akış planını ihtiyacınıza göre Standart veya Premium’a yükseltebilirsiniz.Netflix akış planı

Sonunda Devam’a basın.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu