GenelTeknoloji

OnePlus 10T, uyarı kaydırıcısını ve Hasselblad markasını kaldıracak; işte neden

OnePlus 10T, uyarı kaydırıcısını ve Hasselblad markasını kaldıracak; işte neden

OnePlus 10T’nin 3 Ağustos’taki lansmanından önce şirket, yaklaşmakta olan telefonun tasarımı ve kamerası ile ilgili ayrıntıları açıkladı. Tasarım dili, telefonun bu yılın başlarında piyasaya sürülen amiral gemisi OnePlus 10 Pro’ya çok benzemesini sağlıyor, ancak iki önemli eksiklik var: uyarı kaydırıcısı yok ve kameralar Hasselblad ortak markalı değil. İşte OnePlus’ın bu değişiklikleri yapmasının nedeni.

Uyarı kaydırıcısı yıllardır OnePlus telefonlarında sabit bir özelliktir ve kullanıcılara ekran menüleriyle uğraşmak zorunda kalmadan telefonlarını sessiz veya titreşim moduna kolayca alma rahatlığını sunar. OnePlus baş tasarımcısı Hope Liu Verge’e, şirketin “yüksek voltajlı şarj, büyük pil kapasitesi ve daha iyi anten sinyali” için gerekli olan diğer bileşenler için yeterli dahili alana sahip olması için OnePlus 10T’deki kaydırıcıyı çıkardığını söyledi.

Liu, The Verge’e, OnePlus 10 Pro’daki 80W hızlı şarjdan daha yüksek şarj hızları elde etmek için şirketin OnePlus 10T’nin içine iki “şarj pompası” koyması gerektiğini söyledi. Bu, OnePlus 10T’nin, aynı zamanda uyarı kaydırıcısı olmayan OnePlus 10R’de bulunan 150W hızlı şarj ile geldiğinin bir başka göstergesi olabilir.

Liu ayrıca yayına, OnePlus’ın, örneğin çevrimiçi oyunlar oynarken olduğu gibi telefonu yatay tutarken sinyali iyileştirmeyi amaçlayan, telefonun içinde 15 ayrı anten içeren bir anten sistemine öncelik verdiğini söyledi. “Uyarı kaydırıcısı çok küçük bir bileşen gibi görünse de, aslında cihazın anakart alanı üzerinde nispeten büyük bir etkiye sahip – 30 mm² kaplıyor. OnePlus 10T’nin kullanıcılarımızın en çok değer verdiğini bildiğimiz alanlarda hizmet vermesini sağlamak için… uyarı kaydırıcısını korurken, cihazın anakartını üst üste koymak zorunda kalırdık, bu da cihazı daha kalın hale getirirdi” dedi Liu The Verge’e.

İkinci büyük eksiklik, OnePlus 9 Pro’nun 2021’de piyasaya sürülmesinden bu yana OnePlus’ın başlattığı Hasselblad ortaklığı gibi görünüyor. Ortaklığın ana sonucu, Hasselblad’ın OnePlus 9 Pro’daki kameradan gelen görüntülerin renklerini ayarlamasıydı, ancak aynı zamanda bir özellik gördü. Bu, kullanıcıların OnePlus 10 Pro’da 12 bit RAW görüntüler yakalamasına olanak tanır.

Liu, OnePlus’ın Hasselblad markasını dışarıda bırakmaya karar verdiğini çünkü “cihazın seçilen fiyat noktasında üstün performanslı bir amiral gemisi akıllı telefon sunmak istediğini” söyledi. Bu, ortaklığın ortak markasını OnePlus 10T’ye eklemenin, telefonun fiyatını şirketin hedeflediği aralıktan daha fazla artırabileceği anlamına gelebilir.

Ancak Liu, OnePlus 10T’nin ana kamerasının 50 megapiksel Sony IMX766 sensör kullanacağını ve 10 bit rengi, OnePlus’ın gece fotoğrafçılığı modunu ve “gelişmiş HDR fotoğrafçılığını” destekleyeceğini yayına doğruladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu