GenelTeknoloji

OnePlus, Motorola ve Samsung yeni akıllı telefonları piyasaya sürmeye hazırlanırken yoğun bir Ağustos ayına hazır olun

OnePlus, Motorola ve Samsung yeni akıllı telefonları piyasaya sürmeye hazırlanırken yoğun bir Ağustos ayına hazır olun

 

Önümüzdeki birkaç hafta, en büyük akıllı telefon oyuncularından üçünün Ağustos ayında ürün lansman etkinlikleri düzenlemesiyle mobil dünyada yoğun geçecek. OnePlus, Motorola ve Samsung, Ağustos ayında büyük etkinliklere ev sahipliği yapıyor ve büyük akıllı telefon duyurularını yaklaşan tatil sezonundan önce alıyor. Durgunluk ve yavaşlayan ekonomik büyüme korkularına rağmen, teknoloji şirketleri, tüketici harcamalarını yumuşatırken yeni amiral gemisi akıllı telefonları piyasaya sürme yolunda ilerliyor. Akıllı telefon satışları, 2022’de küresel olarak zaten düştü ve analistler bu eğilimin öngörülebilir gelecekte devam etmesini bekliyor. Bu arada, söylentilere, sızıntılara ve raporlara dayanarak OnePlus, Motorola ve Samsung’dan neler bekleyebileceğimize dair bazı bilgilere sahibiz.

Motorola’nın

Bir Lenovo şirketi olan Motorola, Çin’deki lansman etkinliği ile 2 Ağustos’ta işleri başlatacak. Uzun süredir söylentileri dolaşan Razr katlanabilir akıllı telefonunun çıkışını beklemek makul görünüyor. Razr katlanabilir akıllı telefonun önceki sürümleri, çok iyi olmayan performans ve şüpheli yapı kalitesi nedeniyle ticari başarısızlıklardı. Tamamen yeni Razr’ın çenesiz bir tasarıma, daha büyük bir kapak ekranına ve çift arka kameraya sahip yenilenmiş bir cihaz olduğu söyleniyor. Motorola Razr’ın 2022 baskısının önce Çin akıllı telefon pazarına, ardından Hindistan dahil diğer bölgelere ulaşmasını bekleyin. Yeni Razr 1000 doların altında mı fiyatlandırılacak? Sadece zaman gösterecek.

Revize edilmiş Razr akıllı telefonun yanında yeni bir Edge 30 Ultra da geliyor. 50 MP ultra geniş açı ve 12 MP 2x telefoto ile birlikte Samsung’un yeni 200 MP kamera sensörünü kullanan ilk akıllı telefon olacak. Cihaz, 6.67 inç 144 Hz P-OLED kavisli dokunmatik ekrana ve Snapdragon 8+ Gen 1 işlemciye sahip üst düzey bir el cihazı olacak.

OnePlus 10T’nin 150W şarj içerdiği söyleniyor. (Resim kredisi: OnePlus)
OnePlus

Motorola’nın Çin’de yeni akıllı telefonları piyasaya sürmeyi planlamasından sadece bir gün sonra, OnePlus 3 Ağustos’ta New York’ta yüz yüze bir etkinlikte yeni bir telefon piyasaya sürecek. OnePlus 10T olarak adlandırılan cihaz, 10 Pro ile benzer bir tasarıma sahip olacak ancak kazandı uyarı kaydırıcısına ve Hasselblad markasına sahip değilsiniz. Yakışıklı en son Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1 yonga seti tarafından desteklenecektir. OnePlus, Oppo ile birleştiğinden beri işler biraz farklı görünüyordu. Bununla birlikte, OnePlus hala amiral gemisi akıllı telefonları için yüksek bir fiyat ödemeye hazır sadık bir hayran kitlesine sahip.

Samsung Galaxy Watch 5 render. (İmaj kredisi: 91 Cep Telefonu)
SAMSUNG

Samsung’un 10 Ağustos’taki “Unpacked” etkinliği, 2022’nin ikinci yarısının en büyük lansmanı olacak. İki yeni katlanabilir telefon alacağımızı zaten biliyoruz ve ayrıca Samsung’un en az iki akıllı saat modeli çıkarmaya hazırlandığını da biliyoruz. Katlanabilir telefonlar – Galaxy Z Flip 4 ve Fold 4-, son nesilde artımlı güncellemeler olduğu söyleniyor. Flip 4 kapaklı bir katlanabilir telefon olurken, Fold 4 bir kitap gibi açılacak. Daha önce olduğu gibi, katlanabilir telefon faktörüne sahip her iki akıllı telefon da premium tarafta olacak. Birkaç kozmetik değişiklik dışında, yeni telefonlar içeriden güçlendirilecek ve gelişmiş kamera sistemlerine sahip olacak.

Ama başka ne geliyor? Galaxy Watch 5 makul bir tahmin gibi görünüyor. Ancak internette manşetlere çıkan şey, Watch 5’in titanyum kaplama ve safir cam yapıya sahip olacağına inanılan “Pro” versiyonudur. Saat, birinci sınıf görünümünü korurken çarpmalara, darbelere ve çizilmelere karşı dayanıklı olacak. Pil açısından, Galaxy Watch 5 Pro, 3 güne kadar pil ömrüne sahip olacak.

Samsung, ürün lansman etkinliğini Apple’ın yeni iPhone 14 modellerini Eylül ayında piyasaya sürmesinden tam bir ay önce düzenliyor. Unpacked 2022 etkinliği, etkinlikle ilgili güncellemeleri de alabileceğiniz Samsung’un YouTube kanalı üzerinden yayınlanacak.

Express Techie, OnePlus, Motorola ve Samsung etkinliklerinden gelen tüm haberleri kapsayacak. Canlı blogumuzu takip edebilir ve bu etkinliklerden gerçek zamanlı olarak en son güncellemeleri alabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu