GenelTeknoloji

Oppo Enco X2 incelemesi: Fiyatına göre birinci sınıf ses ve özellikler

Oppo Enco X2 incelemesi: Fiyatına göre birinci sınıf ses ve özellikler

Oppo’nun Enco serisi ses ürünlerinin tanıtıma ihtiyacı yoktur. İster boyun bandı tarzı kulaklıklar ister yeni bir çift TWS kulakiçi kulaklık olsun, Enco serisi özellikler, sağlam yapı kalitesi ve en önemlisi iyi ses içeren harika ürünler içeriyordu.

Oppo’nun bu yılın başlarında piyasaya sürdüğü Enco X2 kulaklıklar, serinin en yenisi ve aynı zamanda en pahalısı. Ancak 10.999 Rs için olması gereken tüm onay kutularına ulaşıyor mu? Aşağıdaki tam incelememizde öğrenin.

Oppo Enco X2: İyi olan nedir?

Ses kalitesi

Enco X2’de doğru boyutta kulaklık uçlarını aldığınızda ve bunları taktığınızda, burada elde edeceğiniz ses deneyimi birinci sınıftır. Düşükler, ortalar ve yüksekler arasındaki denge, size tüm türler için harika bir deneyim sunar. Dört EQ ayarı, çıktınızı bir dereceye kadar beğeninize göre uyarlamanıza da izin verir.

AC/DC’nin ‘For olanlar about to rock’ ve Arctic Monkeys’in ‘Do I Want Know’u gibi parçalarda enstrüman ayrımı harikaydı ve Metallica’nın ‘For Who the Bell Tolls’ şarkısındaki gibi gitar riffleri kulağa çok hoş geliyordu. Enco X2’de. Spektrumun diğer ucunda, Imagine Dragons’un ‘Radioactive’ ve Eminem’in ‘From The D 2 The LBC’ şarkılarında bas düşüşleri, herhangi bir bozulma olmadan keskin ve temiz geliyordu.

Oppo Enco X2, Oppo Enco X2 kulaklık, Oppo Enco X2 incelemesi, Oppo Enco X2’deki ses kalitesi mükemmel. (Resim Kaynağı: Chetan Nayak/ Hint Ekspresi)

Gürültü Önleme

Enco X2 ayrıca bu segmentte duyduğum en iyi gürültü engelleme özelliklerine sahip. Yüksek sesli tavan vantilatörleri gibi ortam sesleri, kulaklıkları kullanırken neredeyse tamamen kayboldu. Enco X2’yi taktığınızda ve ANC bir saniye sonra bağlantı sonrası devreye girdiğinde, çevrenizin aniden neredeyse sessiz hale gelmesi deneyimi neredeyse büyülü.

Ayrıca, kullanım durumlarınız için Gürültü Önleme, Kapalı ve Şeffaflık olmak üzere üç moda sahip olursunuz ve size biraz esneklik sağlar. Esneklik, aralarından seçim yapabileceğiniz ‘Hafif’, ‘Orta’ ve ‘Akıllı’ gibi çeşitli gürültü engelleme seviyeleriyle de geliştirildi, ancak ben kişisel olarak neredeyse yalnızca ‘Max’i tercih ettim.

Çağrı kalitesi ve özellikleri

Oppo Enco X2 de şaşırtıcı derecede kaliteli ve geçen hafta aradığım her arkadaş ve aile üyesi, telefonumun mikrofon kalitesini bu kulakiçi kulaklıklardan içerideyken ayırt edemedi. Dışarıda, trafik sesleri ve diğer unsurlar çoğu kulaklıkta olduğu gibi sızabilir, ancak buradaki mikrofonlar, biriyle rahat bir konuşma yapmanız için yeterince iyidir.

Oppo Enco X2, Oppo Enco X2 kulaklık, Oppo Enco X2 incelemesi, Kulaklıklar, HeyMelody uygulaması aracılığıyla erişilebilen birçok özelliğe sahiptir. (Resim Kaynağı: Chetan Nayak/ Hint Ekspresi)

Bilgisayarım ve telefonum arasında geçiş yaparken çift cihaz bağlantısı gibi özellikler gerçekten kullanışlıydı. Bir arama geldiğinde telefona otomatik geçiş ve aramayı bitirdiğinizde orijinal cihaza geri dönme özelliği anında ve sorunsuzdur.

Reno 8 Pro gibi bir Oppo cihazındaysanız, kulaklıklar doğrudan Bluetooth ayarlarından da özelleştirilebilir. Diğer telefonlarda, hareketleri ve diğer özellikleri özelleştirmek için HeyMelody uygulamasını kullanabilirsiniz.

Mimik

Enco X2’deki hareketler, kulaklıkların sapı üzerinde kaydırılarak ve sıkılarak çalışır. Sevdiğim şey, ses seviyesini ve oynatmayı kontrol etmek için kaydırma hareketlerinin dış kenardan değil, kulaklık gövdesinin yanından tetiklenmesidir. Bu, dokunma/kaydırma hareketlerine sahip kulaklıklarla ilgili en büyük sorunlarımdan biri olan yanlışlıkla bir parçayı atlamamanızı veya bir aramayı bitirmemenizi sağlar.

Bağlantı ve pil ömrü

Enco X2’nin harika bir bağlantısı var ve kulaklıklarla geçirdiğim süre boyunca menzil veya herhangi bir düşüşle ilgili herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Ayrıca, onları kasadan her çektiğimde denediğim tüm cihazlara bağlanmak için çok hızlıydılar.

Oppo Enco X2, Oppo Enco X2 kulaklık, Oppo Enco X2 incelemesi, Oppo Enco X2, telefonlar ve dizüstü bilgisayarlar arasında bağlantı ile kesinlikle hiçbir sorun yaşamadı. (Resim Kaynağı: Chetan Nayak/ Hint Ekspresi)

Oppo Enco X2’deki pil ömrü de oldukça iyiydi. Oppo’nun iddia ettiği 40 saatlik oynatmayı yönetemediğimi düşünmeme rağmen, yüzde 50-70 ses seviyesinde toplam kullanım sürem ve çok sayıda kısa arama bir seferde yaklaşık iki gün sürdü. Bu kulakiçi kulaklıkları sadece müzik için kullananlar için daha fazla çalma süresi elde edeceksiniz ve benim gibi kullanmadığınız zamanlarda kulakta bırakmazsanız daha da fazlasını elde edeceksiniz. ANC’nin maksimuma ayarlanmasının pil ömrü üzerinde önemli bir etkisi olduğunu unutmayın, bu nedenle bunları kullanırken bunu aklınızda bulundurun.

Oppo Enco X2: İyi olmayan ne?

ilham vermeyen tasarım

Oppo Enco X2, en göz alıcı kulaklık çifti değil, ancak kulaklıkların tasarımında birinci sınıf bir görünüm ve his var. Hayır, söz konusu görünüm olduğunda Hiçbir Şey kulak (1) kadar taze değiller, ancak siyah vurgulu ve yumuşak kıvrımlı beyaz tomurcuklar da fena değil. Ayrıca uzun saatler sonra bile kulaklarda gerçekten rahatlar.

Oppo Enco X2, Oppo Enco X2 kulaklık, Oppo Enco X2 incelemesi, Altta, USB Type-C bağlantı noktasının yanında bulunan LED göstergesi, kasayı nasıl yere koyarsanız koyun şarj durumunu bilmenizi sağlar. (Resim Kaynağı: Chetan Nayak/ Hint Ekspresi)

Ancak oval kasa tamamen farklı bir hikaye. Bunlar, fiyatın beşte birine mal olan herhangi bir bütçe kulakiçi kulaklıkla kolayca karıştırılabilir. Yan taraftaki eşleştirme düğmesini ve alta bakan LED göstergesini gerçekten beğendim, ancak görünüşlerin ses deneyiminizi en azından etkilememesine rağmen, bunun gibi birinci sınıf bir çift kulaklık biraz daha görsel yetenek kullanabilirdi. kendini ayırmak durumunda.

Karar: Bu kulaklıklar sizin için mi?

Oppo Enco X2’yi 10,999 Rs’de düşünüyorsanız, kulaklıkların sunduğu net ve dengeli ses profilini takdir edeceksiniz. Ancak, eşit derecede kullanışlı ve etkileyici olan, burada elde ettiğiniz özellik kümesidir. Bunlar birlikte Oppo Enco X2’yi sağlam bir öneri haline getiriyor. Başka bir ses ürününü test etmem gerekene kadar bunlar artık benim kulaklığım olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu