Mobil

PC’den Bozuk Android Ekranı Nasıl Görüntülenir ve Erişilir

PC’den Bozuk Android Ekranı Nasıl Görüntülenir ve Erişilir

 

Muhtemelen bozuk Android telefonunuzu atmayı düşünüyorsunuz. Peki ya size ekranını PC’nizden görüntülemenin ve ona erişmenin bir yolu olduğunu söylersek?

Cihazınızı yakın zamanda bozduysanız kesinlikle resimlerinizi, videolarınızı veya diğer önemli dosyalarınızı geri almak istersiniz. Ancak bunlara erişmek zor olabilir.

Ama endişelenmene gerek yok. Bu yazımızda, farklı senaryolarda PC’nizden Android kırık ekranını nasıl görüntüleyeceğinizi ve erişeceğinizi anlatacağız.

USB Hata Ayıklama nedir?

Bozuk bir Android cihazdan dosyalara erişmeden önce, ilk adım USB hata ayıklamasını açmaktır. Bu nedenle, bu özelliğin neyle ilgili olduğuna dair temel bir anlayışa sahip olmak önemlidir.

Dosyalarınızı daha önce bir telefondan PC’nize aktarmayı denediyseniz, önce bir istem mesajını kabul etmeniz gerektiğini bilirsiniz. Ancak, USB hata ayıklama özelliğini açık tuttuysanız, cihazınızı bilgisayara her bağladığınızda bunu kabul etmeye devam etmeniz gerekmez.

Bu özellik, Android’inizin USB kullanarak bağlandığında PC’nizle iletişim kurmasını sağlar. Bu, dosyalarınızı telefonunuzdan bilgisayara kolayca aktarabileceğiniz anlamına gelir.

Temel olarak, bunu Android Geliştirici seçeneğinden etkinleştirmeniz gerekir. Bunu genel olarak şu şekilde yaparsınız:

Android telefonunuzda Ayarlar’ı başlatın. Aşağı kaydırın ve Telefon Hakkında’ya gidin.
telefon hakkında androidArdından, Yazılım Bilgileri’ne gidin.android yazılım bilgisi

Burada Yapı numarasını bulun ve üzerine yedi kez dokunun.
yapı numarasına yedi kez dokunun

Şimdi, mevcut şifrenizi girin ve Geliştirici seçenekleriniz etkinleştirilecektir. Ardından, Ayarlar’a geri dönün ve Telefon hakkında hemen altındaki Geliştirici seçeneklerini göreceksiniz. üzerine dokunun.
android geliştirici seçenekleri

Son olarak, USB hata ayıklama seçeneğini bulun ve etkinleştirin.USB hata ayıklamasına izin verDeğişiklikleri kabul etmek için Tamam’a basın.

Elbette, telefonunuz iyi çalışırken yukarıdaki işlemi takip edebilirsiniz. Ancak, cihazınız bozulduğunda USB hata ayıklamasını açmanın imkansız olduğunu düşünebilirsiniz.

Ancak, doğru teknikleri izlerseniz bunu yapmak mümkündür. Öyleyse devam edelim ve bunları tek tek öğrenelim.

Android Ekranınız Kırıldığında Ne Olur?

Dosyalarınıza erişmek için USB hata ayıklamasını etkinleştirmek, kırık ekranınızın durumuna bağlıdır. Karşılaşabileceğiniz aşağıdaki senaryolar şunlardır:

Android telefonunuz çatlamış, ancak ekranı ve dokunmatik ekranı biraz çalışıyor Ekran gitmiş gibi görünüyor, ancak dokunmatik ekranınızın iyi çalıştığını fark edebilirsiniz Ekranınızın bir kısmı görünür görünüyor, ancak dokunmatik işlevi çalışmayabilir Ne ekran ne de dokunmatik ekran çalışıyor ancak sistem çalışıyor Ekranınızda dikey çizgiler görüyorsunuz, bu ekranınızın hasar gördüğü anlamına geliyor Sisteminiz tamamen kapanıyor ve tekrar açılmıyor

Farklı Durumlarda Bozuk Bir Android Ekranını Görüntüleyin ve Erişin

Bozuk bir Android ekranını görüntülemek ve erişmek için üçüncü taraf yazılıma ihtiyacınız var. Bununla birlikte, yalnızca önemli belgelerinize erişmek ve bunları aktarmak istiyorsanız, daha önce tartışıldığı gibi USB hata ayıklamasını etkinleştirmelisiniz.

Bu bölümde, farklı durumlarda Android bozuk ekranında belgeleri görüntülemek, erişmek ve aktarmak için basit adımları ekledik.

Ekran Kısmen Görünüyor ve Dokunmatik Ekran Çalışıyor

Ekranınız çatlamış olsa bile, ekranınızın ve dokunmatik ekranınızın tamamen iyi olma ihtimali olabilir. Bazı cihazlarda ekran kısmen görülebilir; diğerlerinde, çatlak alanlarda dikey çizgiler bulabilirsiniz.

Bu nedenle, cihazınıza bir dereceye kadar erişebiliyorsanız, şunları yapabilirsiniz:

Her şeyden önce, Android telefonunuzun kilidini açın. Deseninizi çizeceğiniz bölüm biraz görünmezse, bir tahminde bulunmanız gerekebilir. Veya cihazın kilidini açmak için parmak izi veya yüz tanıma gibi biyometriyi bile kullanabilirsiniz.
tahmin ederek telefonun kilidini aç

Şimdi, bozuk Android telefonunuzu PC’nize bağlamak için uygun bir USB kablosu kullanın.bozuk android telefonu bilgisayara bağlama

USB hata ayıklama etkin değilse, “Telefon verilerine erişime izin verilsin mi?” gibi bir uyarı mesajı alırsınız. Bu nedenle, İzin Ver düğmesine basmanız yeterlidir. Yine, ekranın bu özel kısmı düzgün görünmüyorsa, düğmenin konumunu tahmin etmeniz gerekebilir.
telefon verilerine erişime izin verArdından, Bu PC’ye gidin ve Cihazlar ve Sürücüler altında Android cihazınızı bulacaksınız. Tüm belgelerinizi görüntülemek için üzerine çift tıklayın.android cihazım bu bilgisayardaki

Bunları bilgisayarınıza taşımak için kopyala ve yapıştır özelliğini kullanın. Ancak, Android telefonunuzun tüm içeriğini görüntülemek ve bunlara erişmek istiyorsanız, Vysor ve Fonedog gibi üçüncü taraf araçlara ihtiyacınız olacak. Ancak, bu programların telefon içeriğinize erişmesine izin vermek için USB hata ayıklamasını etkinleştirmelisiniz.Ekran Kısmen Görünüyor Ama Dokunmatik Ekran Çalışmıyor

Ekranınız kısmen görünür durumdayken, ancak dokunma işlevi çalışmayı durdurduğunda, yapmanız gerekenler şunlardır:

Öncelikle, bir USB OTG kablosu veya dongle kullanarak telefonunuza bir klavye veya fare bağlayın. bağlantı-USB-fare-1

Şimdi, cihazınızı kilitlemek için bir şifre kullandıysanız, klavyenizi kullanarak doğru olanı girmeniz yeterlidir. Doğru deseni çizmek için farenizi kullanın. Android telefonunuzun kilidi açıldığında, bilgisayarınıza bağlamak için doğru USB kablosunu kullanın. İstem mesajını aldığınızda, giriş cihazını kullanarak İzin Ver düğmesine basın. Şimdi Bu Bilgisayarı başlatın. ve Android sürücünüzü açın. Tüm telefon içeriğini kopyalayın ve PC’nizde istediğiniz yere yapıştırın. Ardından, USB hata ayıklama özelliğini etkinleştirin ve Android telefonunuzu bir PC’de kullanmak için üçüncü taraf bir araç kullanın.Ekran Yok Ama Dokunmatik Ekran İşlevleri

Bazı nadir durumlarda ekranınız kararır, ancak şaşırtıcı bir şekilde dokunma işlevi iyi çalışır. Böyle bir durumda, bozuk Android ekranınızı görüntülemek ve erişmek için aşağıdaki kılavuzu izleyin:

Aynı model başka bir Android cihazı alın ve yan yana yerleştirin. İki cihazın işlevselliği tamamen aynı olduğundan, hangi alanlara dokunmanız gerektiğini kontrol etmek için çalışan telefonu kullanabilirsiniz.
iki android telefon yan yana

Şimdi, cihazınızı kilitlemek için bir pin veya şifre ayarladıysanız, klavyeyi bağlamak için bir USB OTG kablosu veya dongle kullanın.
Bir kalıp kilidi için, bir fare kullanabilir veya kalıbın oturduğu bölümü görmek için diğer telefonu kontrol edebilirsiniz. Ardından, telefonunuzun kilidini açmak için parmaklarınızı kullanın.fare ve klavyeArdından, destekledikleri ne olursa olsun, USB-B veya USB-C kablolarını kullanarak her iki cihazınızı da bilgisayarınıza bağlayın. Her ikisinde de bir uyarı mesajı göreceksiniz. Şimdi, çalışan telefona bakarak İzin Ver düğmesinin yerini tahmin edin ve basın.
sanırım izin ver düğmesi

Son olarak, Bu PC’ye gidin ve Android cihaz sürücünüzü açın. Ardından, bozuk Android telefonunuzdan gerekli tüm içeriği bilgisayarınıza taşıyın. Şimdi, USB hata ayıklama seçeneğini açın ve üçüncü taraf yazılımların yardımıyla doğrudan PC’nizde oyun ve video oynayabilirsiniz.

Ancak aynı modele sahip değilseniz, bozulan Android telefonunuzu bir monitöre veya TV’ye bağlayarak içeriğini görüntüleyebilir ve erişebilirsiniz. Bir sonraki bölümde adımları açıkça açıkladık.

Hem Ekran hem de Dokunmatik Ekran Çalışmıyor

Cihazınızı kırdığınızda en kötü durum senaryosu, hem ekranınızın hem de dokunmatik ekranınızın hasar görmesidir. Ayrıca telefonunuz açılmıyorsa tek seçeneğiniz Android telefonunuzu en yakın servise götürmek.

Ancak, sisteminiz hala çalışıyorsa, USB hata ayıklamasını etkinleştirmek için önce bir TV’ye veya monitöre bağlamayı deneyin. İşte bunu nasıl yapabilirsiniz:

HDMI, USB ve özel USB-B veya USB-C bağlantı noktalarından oluşan bir USB hub’ı alın. Android telefonunuzu USB hub’ının giriş bağlantı noktasına bağlamak için USB-C/B – A kablosunu kullanın. monitör ve USB hub’ını bir HDMI kablosu kullanarak bağlayın.
usb hub kullanarak telefon ve televizyonu bağlayın

Ayrıca, USB hub’ın uygun bağlantı noktalarına bir klavye ve fare bağlayın. Şimdi, TV’nizi veya monitörünüzü açın ve Android ekranınızı görüntülemek için HDMI bölümüne gidin. Farenizin veya klavyenizin yardımıyla telefonunuzun kilidini açın. Ardından, geliştirici seçeneklerinden USB hata ayıklama özelliğini etkinleştirin.monitörde geliştirici seçeneklerini açArdından, cep telefonunuzu TV’nizden veya monitörünüzden çıkarın ve dizüstü bilgisayarınıza veya masaüstünüze bağlayın. Artık, bozuk Android ekranını görüntülemek ve erişmek için nihayet üçüncü taraf aracınızı kullanabilirsiniz. Ayrıca, tüm önemli dosyalarınızı bilgisayarınıza yedekleyebilirsiniz. .

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu