Teknoloji

Performansı artırmak, daha iyi depolama yönetimi sunmak için Google TV güncellemesi

Performansı artırmak, daha iyi depolama yönetimi sunmak için Google TV güncellemesi

 

Yakın tarihli bir topluluk gönderisinde Google, Google TV’nin bazı optimizasyonlara ihtiyacı olduğunu kabul etti. Teknoloji devi ayrıca genel performansı iyileştirecek, kesintileri azaltacak ve daha iyi depolama yönetimine olanak sağlayacak bir güncelleme üzerinde çalıştığını söyledi.

Google, kullanıcı geri bildirimlerini dikkate alarak, ‘Sizin İçin’ sekmesi ile de bilinen TV ana ekranının CPU kaynaklarını daha iyi kullanacağını ve önbellek yönetiminde iyileştirmeler göreceğini söyledi. Bu, kullanıcıların şovlara ve filmlere daha hızlı göz atabilmeleri için başlangıç ​​yükleme süresini azaltmaya yardımcı olacaktır.

Google, gezinme ve kaydırma deneyimini iyileştirdi ve sekmeler arasında geçiş yapmayı daha hızlı hale getirdi. Ayrıca, teknoloji devi, Google TV’nin daha az RAM kullanması sayesinde yükleme animasyonunun daha kısa olacağını belirterek Canlı Sekme biraz dikkat çekti.

Evde çocukları olanlar artık çocuklarla normal profiller arasında geçiş yapma süresinin azaldığını görecekler. Ayrıca, çeşitli profiller arasında geçiş yaptığınızda uygulamalar daha hızlı yüklenir.

Depolama yönetimine gelince, Google, cihaz ayarlarına, kullanıcıların alanı kolayca temizlemesine ve kullanmadıkları uygulamaları kaldırmasına olanak tanıyan ve böylece kullanılabilir depolama alanını en üst düzeye çıkaran bir ‘Depolama alanı aç’ menüsü ekledi.

Şirket, Ayarlar’a giderek, Depolama’ya gidip ‘Depolamayı boşalt’ seçeneğini seçerek erişilebileceğini söylüyor. Bu özellik Google TV kullanıcıları ile Chromecast için zaten mevcut olsa da, Google TV’li akıllı TV’lere sahip olanlar, güncelleme yayınlandığında bunu görebilecekler.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu