Nasıl

Podcast Uygulaması IPhone’da Çökmeye Devam Ediyor mu? Bu 10 Düzeltmeyi Deneyin

Podcast Uygulaması IPhone’da Çökmeye Devam Ediyor mu? Bu 10 Düzeltmeyi Deneyin

 

Apple Podcasts, birçok podcast meraklısı için başvurulacak bir uygulamadır. Trend olan eğitim konularından haberdar olmak için en iyi kaynaktır. Ancak, birçok iOS 15 veya daha düşük sürüm kullanıcısı, podcast uygulamasında hatalar bildirdi.

Podcast’leri ya çalmanın ortasında duruyor ya da her açıldığında çöküyor. Çoğu zaman, sabit bir internet bağlantınız olmasına rağmen içerik yüklenmeyebilir.

Bunu düzeltmek için, podcast’lerinizin iPhone’unuzda çökmeye devam etmesinin tüm nedenlerine sahibiz ve kendiniz yapabileceğiniz hızlı bir düzeltme ile birlikte.

Apple Podcast’im Neden Sürekli Kilitleniyor?

Düzeltmeler kısmına geçmeden önce, Podcast uygulamanızın neden çökmeye devam ettiğini görelim. Bu sorunların arkasındaki en yaygın nedenler aşağıda belirtilmiştir:

Podcast uygulamalarında, uygulamaların çökmesine neden olan hatalar olabilir. iPhone’unuzun depolama alanı azalıyor. Cihazınız aşırı ısındığında zaman zaman uygulama çökmeleri meydana gelir. iOS’un buggy sürümünde çalışıyorsunuz. Arka planda çalışan çok sayıda güce aç uygulamanız var.

Apple Podcast’i iPhone’da Çökmeye Devam Etme Nasıl Onarılır

Bu bölümde, çökmeye devam eden Apple Podcast uygulamanızı çözmek için deneyebileceğiniz farklı düzeltmeler bulacaksınız.

Uygulamayı Kapatmaya Zorlayın ve Yeniden Açın

Podcast uygulamanız, başlattıktan sonra çökmeye devam ederse veya yanıt vermiyorsa, uygulamayı kapatmaya zorlayabilirsiniz. Uygulamayı kapatmaya zorladığınızda, veri kaybı riski olmadan geçici olarak bellekten silinecektir. Bu nedenle, böyle bir sorunu çözmenin en kolay yöntemi olduğu için uygulamayı zorla kapatmayı deneyin.

Ekranınızda en son uygulamalar göründüğünde alttan yukarı kaydırın ve parmağınızı bırakın. Podcast Uygulamasını bulun. Arka plandan temizlemek için yukarı kaydırın.
Arka plandan temizlemek için yukarı kaydırın

Birkaç saniye bekleyin ve uygulamayı yeniden açın. Cihazınızı Yeniden Başlatmaya Zorlayın

Yanıt vermeyen veya çökmeye devam eden uygulamayı düzeltmenin başka bir en kolay yöntemidir. Uygulamayı kapattıktan sonra Podcast’iniz çalışmıyorsa, cihazınızı yeniden başlatmaya zorlamalısınız. Yeniden başlatmaya zorlama, iPhone’unuzun belleğini yenilemeye yardımcı olur; bu, bellekte yeni başlaması gerektiği anlamına gelir; bu, bu sorunların çözülmesine yardımcı olabilir. Bu yöntemle uyumayın; büyüsünü görmek için denemelisiniz.

Sesi Aç’a basın ve bırakın, Sesi Azalt’a basın ve bırakın. Şimdi, ekran kapanana kadar hemen yan düğmeyi basılı tutun. Biraz zaman alabilir, bu yüzden yan düğmeyi basılı tutmaya devam edin.zorla yeniden başlatma

Ekran kapandığında, ekranda Apple logosu görünene kadar yan düğmeye basın. Uçak Modunu Açın ve Kapatın

Podcast uygulamasının çalışması için internet bağlantısı gerekir. Bu nedenle, bazı ağ bağlantıları uygulamanızın içeriği yüklememesini engelliyorsa veya çökmeye devam ediyorsa, Uçak Modu’nu açıp kapatmalısınız.

Uçak Modu’nu etkinleştirdiğinizde, ağ bağlantısını zorla devre dışı bırakır ve bir kez kapattığınızda, yalnızca bir ağ bağlantısı buna neden oluyorsa uygulama çökme sorununu çözebilir.

Kontrol merkezini açmak için yukarıdan aşağıya doğru kaydırın. Etkinleştirmek için Uçak simgesine dokunun. 20-30 saniye sonra, şimdi devre dışı bırakmak için Uçak üzerine dokunun.Uçak simgesine dokunun

Alternatif olarak Uçak Modu ayarlarına gitmek için aşağıdaki yolları yapabilirsiniz.

Ayarlar’ı açın. Etkinleştirmek için Uçak Modunda geçiş yapın. 20-30 saniye sonra, devre dışı bırakmak için Uçağı kapatın.

uçak modu

Depolamayı Serbest Bırakın

Yeterli depolama alanına sahip olmak yalnızca uygulamaları/dosyaları yüklemenize veya depolamanıza izin vermez. Ayrıca uygulamalarınızı düzgün bir şekilde çalıştırmanıza yardımcı olur. iPhone’unuzun depolama alanı azalıyorsa, açılması ve hatta bazı durumlarda kilitlenmesi uzun zaman alabilir.

Yeterli depolamaya sahip olmak, rastgele çökme sorununu çözebilir. Bu nedenle, depolama alanınızı kontrol edin ve uygulamaları düzgün şekilde çalıştırmak için depolama alanına yer açmak için gereksiz uygulamaları kaldırın.

Ayarlar’ı açın. Genel’e gidin. iPhone Depolama’ya tıklayın.
iPhone Depolama'ya tıklayın

Birkaç saniye bekleyin, cihazınız size depolama ayrıntılarını gösterecektir. Artık, depolama alanınız tükeniyorsa, depolama alanını artırmak için gereksiz uygulamaları silebilirsiniz. Podcast Uygulamasını Güncelleyin

Podcast uygulaması dışındaki diğer uygulamalarınız düzgün çalışıyorsa, Podcast uygulamasında hata olasılığı vardır. Uygulamayı güncelleyerek böyle bir sorunu çözebilirsiniz. Uygulama geliştiricileri, uygulamada herhangi bir sorun bulurlarsa hızla yeni bir yazılım güncellemesi yayınlar. Bu nedenle, yeni güncelleme mevcutsa, güncellemeyi deneyin ve sizin için çalışıp çalışmadığını görün.

App Store’u açın.Apple Podcast’i arayın.Üzerine dokunun ve Güncelle’ye tıklayın.İnternet hızınıza bağlı olarak güncellenmesi birkaç dakika sürer.Uygulamayı yeniden yükleyin

Yeni bir güncelleme yoksa uygulamayı yeniden yükleyebilirsiniz. Uygulamayı kaldırmadan önce, indirdiğiniz tüm podcast’lerin de silineceğini anlamalısınız. Bu nedenle, uygulamanız bir kez şans eseri açılırsa, indirilen tüm podcast’leri not edin, böylece uygulamayı yeniden yükledikten sonra bölümlere devam etmeniz daha kolay olabilir.

Uygulamayı kaldırmak için:

Apple Ana Ekranınıza gidin. Podcast uygulamasını bulun. 5 saniye boyunca veya ekranınızda (-) veya kayan uygulamalar görene kadar üzerine uzun basın. Şimdi (-) üzerine dokunun. Şimdi (-) üzerine dokunun

Onaylamak için Sil’e basın.
Onaylamak için Sil'e basın

Uygulamayı yüklemek için:

App Store’u açın.Apple Podcast’i arayın.İndir’e dokunun.iPhone’unuzu Güncelleyin

Cihazı en son sürüme güncellemenin ana nedeni, yeni özellikler, güvenlik güncellemeleri almak ve en önemlisi önceki hataları gidermektir. Mevcut iOS sürümünüz hatalıysa, bazen bu tür uygulama çökme sorunları bekleyebilirsiniz. Bu nedenle, düzeltmek için en son sürüme güncellemek en iyi çözüm olacaktır. Güncelleme biraz zaman alabilir, ancak buna değer.

Ayarlar’ı açın.Genel’e gidin.Yazılım Güncellemesi’ne dokunun.
Yazılım Güncellemesine dokunun

İndir ve Yükle’ye basın.

İndir ve Yükle'ye basın

İstenirse Parolayı girmeniz gerekir. Güncelleme yaparken sabit bir internet bağlantınız olduğundan emin olun. iPhone’unuzu Soğutun

Yalnızca Podcast uygulamaları değil, cihazınız çok sıcaksa herhangi bir uygulama çökebilir. Bir şarj cihazı bağladıysanız veya iPhone’unuz arka planda çok sayıda uygulama çalıştırıyorsa, cihaz üzerinde baskı oluşturabilir ve kısa sürede ısınarak uygulama çökmesi gibi sorunlara yol açabilir.

Şarj olurken cihazınızı kendi haline bırakırsanız harika olur. Ayrıca, bir cihazı şarj etmek ve kullanmak pil sağlığını olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle, iPhone’unuzu soğutun ve tekrar çalışıp çalışmadığını görmek için podcast uygulamasını kullanmayı deneyin.

Bütün ayarları sıfırla

Podcast uygulamanıza hala erişemiyorsanız da bu ayarları düşünebilirsiniz. AirPlane modunu değiştirmek işe yaramadıysa, bu iPhone’un ayarlarını sıfırlamanız gerekir. Temel olarak, yalnızca ağ, konum ve diğer gizlilik ayarları gibi ayarları varsayılana sıfırlar ve bu ayarlardan herhangi biri buna neden olursa podcast uygulamasını düzeltir.

Ayarlar’ı açın. Genel’e gidin. Aşağı kaydırın ve Aktar ve Sıfırla > Sıfırla’ya dokunun.
Aşağı kaydırın ve Aktar veya Sıfırla'ya tıklayın

Tüm Ayarları Sıfırla’ya basın.
Tüm Ayarları Sil'e basın

İstenirse Parolanızı girin. Onaylamak için Sil’e basın. Alternatif Bir Podcast Uygulaması İndirin

Podcast’i gerçekten dinlemek istiyorsanız, bu alternatif bir yöntem olabilir. App Store’da Stitcher, Google Podcast, Spotify podcast ve diğerleri gibi farklı podcast uygulamaları bulabilirsiniz. Favori podcast’iniz her platformda olmasa da Apple Podcast’iniz düzelene kadar deneyebileceğiniz yeni bir podcaster keşfedebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu