Yazılım

Python 3 kullanarak tüm WhatsApp mesajlarınızı otomatikleştirin

Bu prosedürü sadece birkaç satır kodla otomatikleştirmek için Python'u kullanabilirsiniz. Python3 Chrome tarayıcısını kullanarak WhatsApp web'e (kapalı olsa bile) giriş yapmış olmalısınız. Chrome tarayıcınız yoksa aşağıdaki adımları takip ederek yapabilirsiniz.

Soru sormadan ,Whatsapp akıllı telefonlarımızdaki en popüler akıllı telefon uygulamasıdır. Tüm dünyada geçerli olan kısıtlamalar nedeniyle, temel iletişim modlarımızdan biri haline geldi.

Birine mutlu bir doğum günü dilemek ya da belirli bir zamanda birine bir şeyi hatırlatmak düşüncesiyle işinizden uzaklaşmamayı mı tercih edersiniz? Durum buysa bu otomasyon tam size göre!

İlginizi Çekebilir: Windows 11’de Misafir Hesabı Nasıl Oluşturulur

Kullanabilirsiniz Python bu prosedürü sadece birkaç satır kodla otomatikleştirmek için. Python3 Chrome tarayıcısını kullanarak WhatsApp web‘e (kapalı olsa bile) giriş yapmış olmalısınız. Bir Chrome tarayıcınız yoksa, aşağıdaki adımları izleyerek yapabilirsiniz:

1. Chrome Sürücüsünün en son kararlı sürümünü https://chromedriver.chromium.org/ adresinden alın ve çıkarın.
2. İndirilen dosyayı açın ve krom sürücü başlıklı bir uygulama arayın. Windows’ta C:/Users/…/chromedriver.exe olması gereken yolu kopyalayın.
3. Ardından pywhatkit.add_driver_path(path)’i çağırın ve kopyalanan yolu argüman olarak iletin, eğer yol geçerliyse kromla birlikte siyah bir pencere açılır ve kapanır.
4. Şimdi pywhatkit.load_QRcode() işlevini çağırın ve QR kodunu tarayın.

Bu kütüphane perde arkasındaki her şeyle ilgilenir, bu yüzden tek yapmamız gereken, diğer parametrelerle birlikte hangi mesajın ne zaman gönderileceğini açıklayan birkaç satır Python kodu yazmaktır.

Kurulum
Kütüphaneyi Python ortamınıza kurun:
pip3 install pywhatkit

Hatalarla karşılaşırsanız:

python -m pip kurulumu - pip yükseltmesi python -m pip kurulumu –upgrade Yastık=


Paketi içe aktarın:

# wa_automation.py pywhatkit'i içe aktar

 

Kod Yaz:
Paketi kurduktan sonra otomasyon için python kodumuzu yazalım.

Kişiye mesajımızı göndermek için sendwhatmsg() fonksiyonunu kullanacağız. İşlev aşağıdaki parametreleri ister:

sendwhatmsg(phone_no: str, mesaj: str, time_hour: int, time_min: int, wait_time: int = 20, tab_close: bool = False, close_time: int = 3)

Zorunlu Parametreler:

 • phone_no :
  • Telefon numarasını dize olarak girin
  • Ülke kodunu eklemek zorunludur, aksi takdirde hata alırsınız.
  • Örnek: “+911234567891”
 • mesaj :
  • Dize olarak gönderilecek mesaj.
  • Ör: “Son teslim tarihine bir saat kaldı”
 • zaman_saat :
  • Mesaj göndermek istediğiniz saat
  • Saatin 24 saat formatında verilmesi gerektiğini lütfen unutmayın.
 • zaman_dk :
  • Mesaj göndermek istediğiniz dakikalar
# wa_automation.py import pywhatkit pywhatkit.sendwhatmsg("+911234567891","Pazara gitme hatırlatıcısı",17, 00)

 

Özelleştirmeler:

# wa_automation.py import pywhatkit pywhatkit.sendwhatmsg("+911234567891","Pazara gitme hatırlatıcısı" ,17, 00, 20, True, 10)

 

 • wait_time: Belirlenen süreden sonra mesajlarınızın gönderileceği zamandır. Varsayılan olarak 20 saniyeye ayarlanmıştır, ancak bunu ihtiyaçlarınıza göre değiştirebilirsiniz.
 • tab_close : Mesaj gönderildikten sonra bir önceki sekmenin kapatılıp kapatılmayacağını belirtir. Mesajı varsayılan olarak gönderdikten sonra açık kalacaktır. True olarak işaretleyerek değiştirebilirsiniz.
 • close_time : İleti teslim edildikten sonra sekmenin ne kadar süre sonra kapanması gerektiğini close_time parametresini saniye cinsinden belirterek kontrol edebilirsiniz .
  python
  python

Belirli insan gruplarına mesaj gönder:
sendwhatmsg to group() yöntemini kullanarak grup sohbetlerine mesaj gönderebiliriz. Değişiklikler de dahil olmak üzere diğer her şey öncekiyle aynı; tek fark, telefon numarası yerine grup kimliğinin kullanılmasıdır. Grubunuzun grup kimliği, davet bağlantısına tıklayarak bulunabilir. Grup kimliğiniz vurgulanmış metindir.

İlginizi Çekebilir: Windows 11’de Misafir Hesabı Nasıl Oluşturulur

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu