Teknoloji

Samsung, 55 inç Odyssey Ark kavisli oyun monitörünü piyasaya sürdü: Fiyatı ve özellikleri buradan kontrol edin

Samsung, 55 inç Odyssey Ark kavisli oyun monitörünü piyasaya sürdü: Fiyatı ve özellikleri buradan kontrol edin

 

Samsung, VA panelli (Dikey Hizalama) ve 1.056 kontrol edilebilir aydınlatma bölgesine sahip 55 inçlik 4K Mini LED monitör Odyssey Ark’ı sergilediği 2022 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) şimdiye kadarki en büyük oyun monitörü Odyssey Ark’ı duyurdu.

Monitörün parlaklığı, HDR içeriği izlerken 2.000 nit’e ulaşan 600 nit’lik bir parlaklığa sahip. 1.000R eğriliğe sahiptir ve 41,5 kg ağırlığındadır. İlginç bir şekilde, devasa stand sayesinde monitör dikey olarak döndürülebiliyor.

Odyssey Ark, 165 Hz yenileme hızı sunar, hem AMD FreeSync Premium Pro’yu hem de NVIDIA G-Sync’i destekler ve minimum 1 ms yanıt süresine sahiptir. Monitörü PC olmadan kullanmak isteyenler için Odyssey Ark, Samsung’un kendi geliştirdiği TizenOS üzerinde çalışır ve Xbox Game Pass, Google Stadia, Amazon Luna ve NVIDIA GeForce Now gibi çeşitli bulut oyun platformları için yerleşik desteğe sahiptir.

Ayrıca, tüm oyun kaynaklarınızı tek bir uygulamada listeleyen Samsung Gaming Hub’a da sahiptir. Yazılım hem PC hem de konsol oyunlarını destekler ve Twitch ve YouTube ile entegre edilebilir.

Sırf boyutu nedeniyle, monitörün arkasına ulaşmak zor olabilir. Neyse ki Samsung, Ark Dial adlı bir kadran yardımıyla kullanıcıların ekran boyutunu, renkleri, konumu ve diğer ayarları kontrol etmesine izin veriyor. Odyssey Ark, Dolby Atmos destekli iki merkezi woofer ile birlikte dört köşe hoparlöre sahiptir.

Odyssey Ark, Samsung web sitesinde mevcuttur ve 3.499 ABD dolarıdır. Samsung, monitörü ön sipariş verenlere 100 dolar indirim sağlıyor. Bununla birlikte, Odyssey Ark’ın yakın zamanda Hindistan pazarında piyasaya sürülüp sürülmeyeceği hala belirsiz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu