Teknoloji

Samsung Galaxy S22 kullanıcıları artık Android 13 tabanlı One UI 5 beta deneyebilir

Samsung Galaxy S22 kullanıcıları artık Android 13 tabanlı One UI 5 beta deneyebilir

 

Android’in resmi çıkışına 13 hafta kala Samsung, Galaxy S22, Galaxy S22+ ve Galaxy S22 Ultra’yı içeren Galaxy S22 serisi için One UI 5 açık beta programını resmen başlattı.

Farkında değilseniz, One UI 5 Android 13 tabanlıdır ve birçok yeni özelleştirme, güvenlik ve erişilebilirlik özelliği sunar. Açık beta programı yalnızca Amerika Birleşik Devletleri, Güney Kore ve Almanya’da yaşayanlar için mevcutken, Güney Koreli üretici, beta programını önümüzdeki aylarda diğer bölgelere de sunacaklarını söylüyor.

One UI 5, kullanıcıların duvar kağıdına göre önceden ayarlanmış 16 renk teması arasından seçim yapmalarına izin vererek Android deneyimlerini özelleştirmelerine olanak tanır ve hızlı paneller, simgeler ve ana ekran için 12 renk seçeneği daha sunar. Kullanıcılar artık benzer boyuttaki widget’ları üst üste yığma ve ana ekranlarına daha temiz bir görünüm verme seçeneğine sahipler.

İlginizi Çekebilir: Lili Apk İndir

Yeni erişilebilirlik özelliklerinden bahsederken, artık gerçek dünyadaki nesneleri yakınlaştırmak ve yazılı metni tanımlamak için cihazın kamerasını kullanabilirsiniz. Android 13’ün geliştirilmiş bildirim yönetimini temel alan One UI 5 kullanıcıları, hangi uygulamaların bildirim gönderebileceğini ve belirli uygulamalardan gelen bildirimleri engelleyebileceğini de seçebilir. Samsung, telefonu olası güvenlik tehditleri ve sorunları için tarayan Güvenlik Panosu’nu da yeniden tasarladı.

Samsung, geçen yıl Eylül ayında piyasaya sürülen One UI 4 beta ile karşılaştırıldığında, bir ay önce başlayan One UI 5 açık beta programıyla gerçekten çok çalışıyor gibi görünüyor. One UI 5 açık beta sürümünü denemek isteyenler, Google Play Store’da bulunan Samsung Üyeleri uygulaması aracılığıyla kaydolarak bunu yapabilirler.

Samsung’un 10 Ağustos’ta yaklaşan Samsung Unpacked etkinliği sırasında One UI 5 hakkında daha fazla ayrıntı paylaşmasını bekliyoruz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu