Teknoloji

Samsung Galaxy S23 Ultra, 200MP kamera sensörüne sahip olabilir: Rapor

Samsung Galaxy S23 Ultra, 200MP kamera sensörüne sahip olabilir: Rapor

 

16 Ağustos’ta Hindistan’da Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4’ü duyurduktan sonra, tüm gözler Samsung’un gelecek yıl duyurulacak olan amiral gemisi telefonu Galaxy S23 Ultra’da. Güney Koreli telefon üreticisi henüz yaklaşmakta olan Galaxy S23 serisi hakkında bize herhangi bir ayrıntı vermezken, bir rapor Galaxy S23 Ultra’nın 200 MP kameraya sahip olabileceğini öne sürüyor.

Korea IT News tarafından hazırlanan bir rapora göre, Samsung Electronics’in Mobil Deneyim bölümü, telefonun 200MP birincil sensöre sahip olacağını doğruladı. Yayın, Galaxy S23 Ultra’nın 200MP kameraya sahip tek telefon olacağını söylemeye devam etti.

Rapor, bilinen Ice Universe’nin Galaxy S23 Ultra’nın 200MP ISOCELL HP2 kamera sensörüne sahip olacağını öne süren önceki iddiasıyla eşleşiyor. Bilmiyorsanız, Samsung Electronics, geçen yıl 200MP görüntü sensörünü geliştiren ve 200MP mobil görüntü sensörünü ilk kez ortaya çıkaran şirket oldu.

Ice Universe ayrıca S23 Ultra’nın Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 tarafından destekleneceğini ve 5.000 mAh pile sahip olacağını iddia etti. Galaxy 23 Ultra, 60 fps’de 8K videolar da kaydedebilir. Spekülasyonlar, yaklaşmakta olan telefonun 228g ağırlığında olabileceğini ve Galaxy S22 Ultra ile benzer kalınlığa sahip olabileceğini gösteriyor.

Ayrıca, Alvin (@sondesix) adında bir bilgi veren, yakın zamanda Samsung’un Qualcomm’un daha geniş bir tarama alanı, daha hızlı parmak izi algılama ve daha fazla güvenlik sunan 3D Sonic Max parmak izi tarama teknolojisini kullanabileceğini söyledi. Galaxy 23 serisinin kutudan Android 13 tabanlı One UI 5 ile çıkması bekleniyor, çünkü Samsung zaten bunun için beta testine başladı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu