Teknoloji

Samsung, katlanabilir telefonların Galaxy S serisinden daha popüler olacağını söyledi

Samsung, katlanabilir telefonların Galaxy S serisinden daha popüler olacağını söyledi

 

Unpacked etkinliğinde Galaxy Z Flip 4 ve Galaxy Z Fold 4’ün lansmanının ardından, Samsung’un mobil başkanı Roh Tae-moon, New York’ta düzenlediği basın toplantısında katlanabilir cihazların geleceğin Galaxy S serisini geçebileceğini söyledi. önümüzdeki üç yıl.

Son birkaç yıldır Samsung, Galaxy Flip and Fold serisine bahis oynuyor. Hatta Note serisini katlanabilir cihazlar lehine kullandı. Güney Koreli üretici, katlanabilir pazarın büyük bir bölümünü işgal ettiğinden, çabaları şu ana kadar biraz başarılı oldu. Samsung, 2025 yılına kadar premium segmentinin yarısından fazlasını katlanabilir cihazların oluşturmasını bekliyor.

The Korea Herald tarafından hazırlanan bir rapora göre Roh Tae-moon, “2025 yılına kadar katlanabilir ürünlerin Samsung’un toplam premium akıllı telefon sevkiyatının yüzde 50’sinden fazlasını oluşturacağını” ve katlanabilir telefonların yakında telefonlar için yeni standart olacağını söyledi.

Ancak Samsung’un 2025 yılına kadar hedeflerine ulaşması için orta seviye pazara girmesi ve bu cihazlar için prim ödeyemeyenlere seçenekler sunması gerekecek. Katlanabilir cihazlara olan talebin geçen yıl yüzde 300’den fazla arttığını belirtmek ilginç. Geçen yıl Samsung, Galaxy Z Fold3 ve Z Flip3’ün piyasaya sürülmesinden bu yana ilk ayda 2020’deki Samsung katlanabilir cihazların toplam satışlarını aştığını açıkladı.

Katlanabilir segmentteki hakimiyetine rağmen, Samsung yakında Oppo, Xiaomi ve Motorola gibi firmalarla artan rekabetle karşı karşıya kalacak. Son zamanlarda, Xiaomi, Snapdragon 8+ Gen 1 tarafından desteklenen kendi katlanabilir Xiaomi Mix Fold 2’yi piyasaya sürdü. Motorola ayrıca ‘flip’ telefon form faktörüne sahip başka bir katlanabilir telefon olan kendi Razr 2022’yi piyasaya sürdü. Şu anda Samsung’un avantajı Oppo, Xiaomi telefonlarının Çin pazarıyla sınırlı kalması. Bu katlanabilirler küresel olarak genişlediğinde ne olacağını göreceğiz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu