Mobil

Sesli Mesaj Bildirimi Gitmeyecek mi? Bu 7 Düzeltmeyi Deneyin

Sesli Mesaj Bildirimi Gitmeyecek mi? Bu 7 Düzeltmeyi Deneyin

 

Bazen aramayı zamanında kabul etmeyebilir veya gelen aramadan habersiz olabilirsiniz. Böyle bir durumda cihazınızda sesli mesaj bildirimi ile bilgilendirileceksiniz. Ancak, bu sesli postayı alıp dinlediğinizde, bildirim hemen gitmelidir. Ancak, durum çubuğunuzda kalır ve kaybolmaz.

Bu sorun, cihazınız hatalı bir yazılım sürümünde çalışırken ortaya çıkar. Veya telefon uygulamasının kendisinde bir sorun var. Ayrıca, arka planda çalıştığı için pil ömrünüzü de etkileyebileceğinden bu sorundan kurtulmak istiyorsunuz.

Bu yazımızda, sesli mesaj bildiriminizi anında düzeltebilecek denenmiş ve test edilmiş yöntemleri derledik.

Sesli Posta Bildirimi Geri Gelmeye Devam Ediyor

Böyle bir sorunun en yaygın nedeni, buggy yazılımı üzerinde çalışıyor. Ancak, başka nedenler de aşağıda belirtilen böyle bir soruna yol açabilir:

Telefon uygulamanızda bazı aksaklıklar var. Ağ bağlantısı paraziti de bu tür sorunlara neden olabilir. Sesli mesajı bir spam numarasından aldınız.

Sesli Posta Bildirimi Gitmeyecek Nasıl Onarılır

Burada çeşitli yöntemleri ele aldık. Her yöntemi gözden geçirebilirsiniz ve yöntemlerden birinin kesinlikle düzeltmenize yardımcı olacağına inanıyoruz.

Bildirimi Yeniden Etkinleştir

Önce sesli posta bildirimlerini ayarlardan devre dışı bırakmayı ve ardından yeniden etkinleştirmeyi denemelisiniz. Devre dışı bıraktığınızda, cihazınıza bağlı olarak gelen veya mevcut tüm bildirimler kontrol merkezinden veya bildirim panelinden kaybolabilir. Yeniden etkinleştirdiğinizde, normal şekilde çalışabilir.

Bu nedenle verilen adımları takip ederek bildirim ayarlarına ulaşabilirsiniz. Ne yazık ki, android’de telefon uygulaması bildirim ayarını devre dışı bırakamazsınız.

iPhone’da

Ayarları açın.Aşağı kaydırın ve Telefon uygulamasına dokunun.Bildirimler’e dokunun.
Bildirimler'e dokunun

Bildirimleri kapatıp açın.
Bildirimleri kapatıp açın

Ardından, iPhone’unuzu yeniden başlatın. Cihazınızı Yeniden Başlatmaya Zorlayın

Bu eski dost yöntemi çoğu zaman bunun gibi küçük sorunları çözmek için işe yarar. Cihazınızda yazılım hataları varsa, yeniden başlatma çaba harcamadan kolayca düzeltecektir. Yeniden başlatma, tüm geçici verileri bellekten temizleyerek, yeniden başladığında yeniden başlamaya zorlar. Bu nedenle, çoğu cihaz için çalıştığı için denemelisiniz.

Android’de

Güç menüsünü görene kadar Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun. Yeniden Başlat’a dokunun.androidde yeniden başlat

Onaylamak için Yeniden Başlat’a tekrar basın.

iPhone’da

Sesi Aç’a ve ardından Sesi Azalt’a basın ve bırakın. Ardından, ekran kapanana kadar Yan düğmeye basmaya devam edin. Biraz zaman alabilir.

zorla yeniden başlatma

Ekran kapandığında, ekranda Apple logosu görünene kadar yan düğmeye basmaya devam etmeniz gerekir. Uygulamadan Çıkmaya Zorlayın

Temel olarak, küçük sorunların çoğu yeniden başlatma bölümünde çözülür. Arka planda çok sayıda güç tüketen uygulama çalıştırdıysanız, son uygulamalardan silmek, uygulamayı kapanmaya zorlayabilir ve bu da cihazın düzgün çalışmasını engeller.

Android’de

Ekranın altından yukarı kaydırın ve arka plan uygulamalarını gördüğünüzde parmağınızı bırakın. Uygulamaları arka planda çalışmaya zorlamak için birer birer Yukarı kaydırın veya tümünü kapat’a basın.
Kapatmaya zorlamak için birer birer Yukarı kaydırın veya tümünü kapat'a basın

iPhone’da

Ekranın altından yukarı kaydırın ve arka plan uygulamalarını gördüğünüzde parmağınızı bırakın. Arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatmaya zorlamak için birer birer Yukarı kaydırın.Tüm uygulamaları arka planda çalışmaya zorlamak için birer birer Yukarı kaydırın

Alınan Sesli Mesajı Sil

Yakın zamanda bir sesli mesaj aldıysanız ancak dinledikten sonra hemen gitmediyseniz, bu tür Sesli Mesajları uygulamanın kendisinden silmeyi denemelisiniz. Bunu yapmak, bildirim panelinizde takılı kalmışsa düzeltebilir. Sesli Mesajı nasıl sileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Android’de

Telefon Uygulamasını açın. Sesli Posta menüsüne gidin.
Sesli Posta menüsüne gidin

Kayda dokunun. Şimdi silmek için çöp kutusu simgesine dokunun.
Şimdi silmek için çöp kutusu simgesine dokunun

Sil Düğmesine basarak onaylayın.

iPhone’da

Telefon Uygulamasını açın. Sesli Posta menüsüne gidin.
Sesli Posta menüsüne gidin

Sil seçeneğini görmek için kaydı sola kaydırın ve kaydırın. Sil’e basın.Sil'e bas

Şimdi Silinmiş Mesajlar’a gidin. Son silinen Mesajın üzerine gelin ve bir Temizle seçeneği görmek için kaydı sola kaydırın. Silmek için Temizle’ye basın.
silinmiş sesli mesajlar

Telefon Verilerini Temizle

Bu, kaybolmayan sesli posta bildiriminizi düzeltmek için yapabileceğiniz başka bir olası çözümdür. Bir telefon uygulaması aracılığıyla bir sesli mesaj alırsınız. Bu nedenle, bir telefon uygulamasının verilerini temizlemek böyle bir sorunu çözebilir.

Verileri temizlediğinizde, Sesli Posta gibi özelleştirilmiş ayarları fabrika varsayılanına siler ve son arama geçmişini kaldırırken önceden kaydedilmiş kişileriniz silinmez. Ne yazık ki, iPhone için böyle bir seçenek yok. Bu nedenle, son arama geçmişinden kaydedilmemiş numarayı kaydedin ve verileri silin.

Android’de

Ayarlar’ı açın.Uygulamalar’a gidin.Telefon uygulamasını bulun ve üzerine tıklayın.Depolama’ya dokunun.
Depolama'ya dokunun

Verileri temizle üzerine dokunun. (FP) Tamam’a dokunarak onaylayın.
|Tamam'a dokunarak onaylayın

Ağ Ayarları Sıfırlama

Bu yöntem her cihazda çalışmayabilir. Ancak, en azından denemelisiniz. Senin için işe yarayıp yaramayacağını kim bilebilir. Ağ ayarlarının sıfırlanması yalnızca önceden ve şu anda bağlı olan bağlantıyı, VPN’yi ve diğer ağ ayarlarını siler. Sıfırladığınızda, Ağla ilgili aksaklık buna neden olursa bildirim kaybolabilir.

Android’de

Ayarlar’ı açın. Genel Yönetim’e gidin.
android-genel-yönetim

Sıfırla’ya tıklayın. Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya dokunun.
Ağ Ayarları Sıfırlama

Ayarları Sıfırla’ya tıklayın.

iPhone’da

Ayarlar’ı açın. Genel’e gidin. Aşağı kaydırın ve iPhone’u Aktar veya Sıfırla’ya dokunun.
iPhone Ayarları Genel iPhone'u Aktar veya Sıfırla

Sıfırla’ya basın. Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya dokunun.

Ağ Ayarlarını Sıfırla'ya tıklayın

Onaylamak için Ağ Ayarlarını Sıfırla üzerine tekrar dokunun. Cihazınızı Sıfırlayın

Bu, sesli mesaj bildirimini hala kaldıramıyorsanız, göz önünde bulundurabileceğiniz son seçenektir. Sıfırlama, cihazınızdaki tüm verileri kalıcı olarak sıfırlayacağı için bu sorunu çözecektir. Bu nedenle, sıfırlamadan önce tüm önemli verilerinizin bulutta veya diğer harici depolama alanında yedeklendiğinden emin olun.

Android’de

Ayarlar’ı açın. Genel Yönetim’e gidin.
android-genel-yönetim

Sıfırla’ya tıklayın. Fabrika Verilerine Sıfırla’ya dokunun.
Android Ayarları Sıfırla Fabrika verilerine sıfırla

Sıfırla’ya dokunun.

Sıfırla'ya dokunun

İstenirse deseninizi çizin veya parmak izinizi kullanın. Şimdi Tümünü Sil’e basın. İstenirse şifreyi girin. Tamam’a basın. Cihazınızı sıfırlamak biraz zaman alabilir. Sıfırlandığında, cihazınız yeni olarak başlayacaktır.

iPhone’da

Ayarlar’ı açın.Genel’e gidin.Aşağı kaydırın ve iPhone’u Aktar veya Sıfırla’ya dokunun.Tüm İçeriği ve Ayarları Sil’e basın.

Tüm İçeriği ve Ayarları Sil'e tıklayın

Devam’a dokunun. iPhone’un Parolasını girin. Apple Kimliği Parolasını girin. Parolayı girdikten sonra. Şimdi Kapat’a dokunun.
Kapat'a dokunun

iPhone’u Sil’e tıklayın.
iPhone'u Sil'e tıklayın

Şimdi, iPhone’unuzun silinmesini bekleyin. Sıfırlandığında, cihazınız yeni olarak başlayacaktır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu