GenelTeknoloji

Shiba Inu, SHIB Visa kartını duyurdu: İşte bildiğimiz her şey

Shiba Inu, SHIB Visa kartını duyurdu: İşte bildiğimiz her şey

 

Cryptocurrency Shiba Inu, kartla ödeme yapıldığında SHIB tokenlerini yakacak yeni bir Visa kartı duyurdu. Kriptoda yakma, tokenleri ölü bir adrese veya geri alınamayacakları bir kripto cüzdanına göndererek dolaşımdan kalıcı olarak çıkarmak anlamına gelir. Yatırımcılar için faydalıdır çünkü kıt bir kripto varlığı, sınırsız arz veya yüksek enflasyon oranlarına sahip olana tercih edilir. Bununla birlikte, sabit veya azaltılmış arz her zaman artan değer anlamına gelmez, bu nedenle yanan portalın sonucu görülmeye devam eder.

Duyuru, Shiba Inu’nun yanık izleyici Twitter hesabı aracılığıyla yapıldı. Şirket, “Ödeme Yap, SHIB Yak” sloganıyla SB baş harfleriyle turuncu renkli bir Visa kartı gösteren üç saniyelik bir video yayınladı. Kartın nerede kullanılabileceğine dair daha fazla detay bekleniyor.

Bu arada, Nisan ayında Shiba Inu geliştiricileri, ShibaSwap borsasında, sahiplerinin tokenlerini yakmalarına ve aynı zamanda pasif gelir elde etmelerine olanak tanıyan yeni bir yakma mekanizması başlattı. Yeni mekanizma, ‘burntSHIB’ belirteçleri biçiminde teşvikleri garanti ediyor. Bu belirteçler daha sonra, Shiba Inu topluluğu tarafından oluşturulan ayrı bir belirteç olan Ryoshi belirteçleri biçiminde kullanıcılar için ödüller oluşturmak üzere stake edilebilir. ShibaSwap portalı, SHIB eko sisteminin büyümesini desteklemeyi amaçlayan Ethereum tabanlı bir merkezi olmayan finans (DeFi) projesi olan Shiba Inu ve Ryoshis Vision (RYOSHI) arasındaki ortaklığın bir parçası olarak oluşturuldu.

Diğer yandan Shiba Inu, 100.595 sanal arazi parseliyle metaverse’ini başlattı. Bir köpek memesinden ilham alan ve bir ‘Dogecoin katili’ olarak poz veren SHIB’nin değeri 2021’de fırladı ve SHIB geliştiricileri, metaverse’sinin lansmanı ile ‘meme jeton’ etiketini bırakmak istiyor. Shiba Inu metaverse’nin yaratıcıları buna ‘SHIB: The Metaverse’ adını verdiler. Geliştiriciler, kullanıcıların bir dizi etkinlik aracılığıyla sanal arazi satın almalarına izin verecek. Kullanıcıların resmi Shiba Inu metaverse web sitesini ziyaret etmesi gerekecek.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu