NasılUygulama

Silinen Reddit Gönderileri Nasıl Görüntülenir

Reddit, en popüler sosyal medya tartışma sitelerinden biridir . Ancak platformla ilgili bir sorun, bir Reddit kullanıcısı, yöneticisi veya moderatörü bir gönderiyi veya yorumu silerse, gitmiş olmasıdır. Bu, önemli bilgileri, harika bir tarifi veya komik bir mem’i kaybetmek anlamına gelebilir.

Neyse ki, silinen Reddit gönderilerini almak ve görüntülemek bazen mümkündür. İşte nasıl.

reddit

Reddit, Reddit’te silinen içeriği görüntülemek ve izlemek için muhtemelen en güçlü araçtır. Ancak, kullanıcı tarafından silinen içeriği göstermez (yalnızca moderatör tarafından silinen veya bot tarafından silinen içeriği görüntüler).

Reveddit ayrıca gönderileriniz veya yorumlarınız silindiğinde sizi bilgilendirebilir, yani modlarla iletişime geçebilir ve neden sildiğini keşfedebilirsiniz. Bu, özellikle shadow banlıysanız ve bunu bilmiyorsanız kullanışlıdır .

Reveddit’i kullanmak için:

 1. Reveddit web sitesini başlatın.
 2. Arama çubuğuna herhangi bir alt dizin, gönderi başlığı veya bir Redditor’un kullanıcı adını yazın ve devam edin.
 1. Reddit, silinen gönderilerin bir listesini görüntüleyerek, Reddit’te normal şekilde gezinmeye benzer şekilde silinen gönderilerde gezinmenize olanak tanır.

geri al

Unddit, Removeddit ve Ceddit çalışmayı bıraktıklarında değiştirmek için geliştirilmiş üçüncü taraf bir araçtır.

Unddit, Reddit’te yapılan yorumları otomatik olarak depolayan bir veritabanı olan Pushshift.io’yu kullanır. Silinen Reddit yorumlarını görmek için Pushshift veritabanını Reddit’in API’siyle karşılaştırır, ardından görmeniz için listeler. Ne yazık ki, gönderiler üzerinde çalışmıyor gibi görünüyor ve Pushshift.io veritabanı geciktiğinde, silinen birçok yorum görünmeyecek.

İlginizi Çekebilir: Google Arama Geçmişinizi Nasıl Silebilirsiniz

Unddit’i kullanmak için:

 1. Undit web sitesini açın.
 2. Sayfanın üst kısmında, Unddit bağlantısını yer imi olarak kaydedin.
 1. Silinen yorumları görmek istediğiniz belirli bir gönderiye veya Reddit dizisine gidin. Yer işaretini tıklayın.
 1. Unddit şimdi o gönderiden kaldırılan tüm Reddit yorumlarının bir listesini yükleyecektir.

yeniden

Resavr, bu listedeki diğer araçlardan daha az güçlüdür ancak Reddit’te 650’den fazla kelime dahil olmak üzere silinen yorumları görüntülemenize izin verir.

reddit
reddit

Resavr basittir; sadece Resavr web sayfasına gitmeniz ve silinmiş bir yorumu aramanız gerekiyor. Ana sayfa aynı zamanda silinen tüm son yorumların bir listesini de gösterir.

Ne yazık ki silinen yorumları görebilirken, silinen Reddit gönderilerini Resavr ile okuyamazsınız.

geri dönüş makinesi

Wayback Machine, web sitelerinin arşivlenmiş sürümlerini geçmişin anlık görüntüleri olarak saklamayı amaçlayan, kar amacı gütmeyen bir web sitesidir . Bu nedenle, önbelleğe alınmış web sayfalarına geçmiş zaman noktalarından erişmek mümkündür.

Silinen yorumları görüntülemek üzere Wayback Machine’i kullanmak için:

 1. Wayback Machine web sayfasını açın.
 2. Arama çubuğuna, görüntülemek istediğiniz gönderi URL’sini kopyalayıp yapıştırın.
 1. Web sitesi, Wayback Machine’in sayfayı ne zaman taradığını gösteren mavi daireler içeren bir takvim arayüzü gösterecektir. Orijinal gönderide, birisinin yorumu ne zaman sildiğini not edin (örneğin, 13 gün önce). Ardından Wayback Machine’de o tarihi bulup üzerine gelin ve bir zaman noktası seçin.
 1. Wayback Machine artık silinen yorumların görünür olduğu belirli bir gönderinin geçmiş bir versiyonunu gösterecek.

Wayback Machine’in çalışma şekli nedeniyle, silinen Reddit yorumlarını, gönderilerini ve hatta önceki düzenlemeleri okuyabileceksiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu