Teknoloji

Snapchat, iOS cihazlar için yeni Çift Kamera özelliğini sunuyor

Snapchat, iOS cihazlar için yeni Çift Kamera özelliğini sunuyor

 

Snapchat, kullanıcıların hem ön hem de arka kameraları kullanarak fotoğraf kaydetmesine veya çekmesine olanak tanıyan yeni bir Çift Kamera özelliği başlattı. Bu, Snapchat topluluğunun çoğunluğu tarafından memnuniyetle karşılanan gerçekten kullanışlı bir özellik.

Snapchat’in çift kamera özelliğini kullanıma sunan ilk şirket olmadığını belirtmekte fayda var. En son sosyal medya platformu BeReal, bu yılın Temmuz ayında Instagram’ın hype trenine katılmasıyla bir süredir bu özelliğe sahipti.

Yeni tanıtılan Çift Kamerayı uygun telefonlarda kullanmak için kamera uygulamasını açmanız, ekrandan çift kamera seçeneğine dokunmanız yeterlidir. Spotlight videoları, Hikayeler ve Snap’ler için kullanılabilir.

Ayrıca yeni çift kamera özelliği, dikey, yatay, resim içinde resim ve kesme olmak üzere dört düzen sunuyor. İlk ikisi oldukça açıklayıcı olsa da, resim içinde resim modu, arka görüş kamerasının üstünde dairesel bir öne bakan kamera gösterir. Kesme modu, kullanıcıların bir selfie çekmesini ve arka kamera görüntüsüne yapıştırmasını sağlar.

Ayrıca Snapchat, kullanıcıların müzik, lensler ve çıkartmalar içeren yaratıcı araçları kullanmalarına izin verir. Şu anda, Snapchat Çift Kamera, yakın gelecekte Android cihazlar için destekle birlikte iPhone XR veya üstü için piyasaya sürüldü.

İlgili bir haberde, Snapchat’in geliri, Apple ve Google’ın beğenilerine kıyasla daha büyük bir düşüş görebilir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu