Teknoloji

Sony, konsolların ötesine geçerek mobil oyun geliştiricisi satın alacak

Sony, konsolların ötesine geçerek mobil oyun geliştiricisi satın alacak

 

Sony Group Corp Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Japon holdinginin konsol oyunlarının ötesinde büyük bir hamlesinin parçası olarak Helsinki ve Berlin merkezli mobil oyun işletmesi Savage Game Studios’u açıklanmayan bir miktar karşılığında satın alacağını söyledi.

Mayıs ayında Sony’nin oyun şefi Jim Ryan, oyun portföyünü PlayStation 5 konsolunun ötesine radikal bir şekilde genişletme planlarını ve grubun PC ve mobil cihazlarda daha fazla sürümle tek oyunculu oyunlara odaklanmasını özetledi.

Sony, konsolların ötesine geçerek mobil oyun geliştiricisi satın alacak

Sony yaptığı açıklamada, iki yıl önce kurulan ve mobil cihazlar için bir canlı hizmet eylemi başlığı üzerinde çalışan Savage Game Studios’un PlayStation Studios’un yeni bir mobil bölümünün parçası olacağını söyledi.

Eğlence grubu, diğer platformlarda genişleyerek ve aynı zamanda hantal donanımlara olan bağları gevşeten teknolojik değişimlere karşı savunma yaparak, oyun oynamaya daha fazla tüketici harcaması sağlamayı umuyor.

PlayStation Studios başkanı Hermen Hulst, “PlayStation Studios, her zamankinden daha fazla kişiye inanılmaz yeni oyunlar getirerek teklifimizi konsolun ötesinde genişletmeye ve çeşitlendirmeye devam etmelidir” dedi.

Sony, tedarik zincirindeki darboğazların ortasında talebi karşılamak için yeterli PS5 konsolu üretmekte zorlanıyor ve geçen hafta, güçlenen doların baskısı nedeniyle birçok pazarda bir fiyat artışı duyurdu.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu