Teknoloji

Sony, PlayStation 5 için yeni bir DualSense Edge kablosuz kontrol cihazı duyurdu

Sony, PlayStation 5 için yeni bir DualSense Edge kablosuz kontrol cihazı duyurdu

 

Sony Group Corp., PlayStation 5 için yeni DualSense Edge kablosuz kontrol cihazının duyurulmasıyla oyun aksesuarları yelpazesini genişletiyor.

Yükseltilmiş kontrol pedi, şirketin PS5’in orijinal DualSense denetleyicisiyle sunduğu titreşim geri bildirimi ve duyarlı analog tetikleyicilerdeki gelişmelere dayanarak oyuncuların değiştirebileceği ve özelleştirebileceği modüler bileşenlere sahiptir. Sony’nin henüz bir fiyat veya çıkış tarihi belirtmemesine rağmen, 179,99 dolara satılan Microsoft Corp.’un Xbox Elite denetleyicisine PlayStation eşdeğeri olarak hizmet edecek.

DualSense Edge kablosuz denetleyiciye ilk kez bakın: https://t.co/PJEVb216T2

Özelleştirilebilir kontroller, geri düğmeler, değiştirilebilir çubuk kapaklar, kontrol cihazı arayüzü ve daha fazlası pic.twitter.com/sAtVdrg6Us

— PlayStation (@PlayStation) 23 Ağustos 2022

Almanya, Köln’deki Gamescom vitrin etkinliğinin açılış şenliklerinin bir parçası olarak tanıtılan Edge denetleyicisi, Tokyo merkezli şirketin genişleyen çevre birimleri portföyünün bir parçasıdır. Bu yılın başlarında, Inzone adlı yeni bir marka altında üç kulaklık ve iki ekrandan oluşan ilk PC oyun ekipmanları serisini piyasaya sürdü.

Şirket, PC oyuncuları için hem oyun hem de gadget sağlayıcısı olarak varlığını büyütmeyi planladığının sinyallerini verdi ve yeni kablosuz denetleyici bu tür bir uyumluluğu içerebilir. Mevcut DualSense pedi, kablolu bağlantı yoluyla PC’lerle zaten uyumludur ve ayrıca Apple Inc.’in Mac’lerinde, iPhone’larında ve iPad’lerinde ve ayrıca Android cihazlarda oynatmayı destekler.

NPD’den alınan en son verilere göre, Sony’nin PlayStation 5’i Temmuz ayında ve bugüne kadarki donanım harcamalarında ABD pazarına öncülük etti ve Microsoft’un rakip Xbox Serisi ile birlikte geçen ay çift haneli büyüme kaydetti. ABD aksesuar satışları bu yıl önemli ölçüde düştü, ancak rakamlar Temmuz ayında hala 150 milyon dolara yakın olduğunu gösterdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu