GenelTeknoloji

Sony PlayStation VR2’nin yeni özellikleri: Şeffaf görünüm, yayın modu ve daha fazlası

Sony PlayStation VR2’nin yeni özellikleri: Şeffaf görünüm, yayın modu ve daha fazlası

 

Sony PlayStation VR2’nin yeni özellikleri: Şeffaf görünüm, yayın modu ve daha fazlası.Sony, sanal gerçeklik oyun konsolunun kullanıcı arayüzüne erken bir bakışla birlikte yakın zamanda piyasaya çıkacak olan PlayStation VR2 kulaklığıyla ilgili yeni ayrıntıları açıkladı. Yeni özellikler arasında, oyuncuların konsol başlığını çıkarmadan çevrelerini görmelerini sağlayacak şeffaf bir görünüm ve oyuncuların oyunlarını Twitch gibi platformlarda yayınlamasına izin verecek bir yayın modu yer alıyor.

İşte Sony PlayStation VR 2 ile ilgili tüm yeni detaylar detaylı bir şekilde anlatıldı.

İçten görünüm

PlayStation VR2 ile davalılar, kulaklık takarken bile çevrelerini görebilecekler. Bu, saydamlık modunun gürültü önleyici kulaklıklarda nasıl çalıştığına benzer şekilde çalışacak ve PlayStation VR2’nin yerleşik ön kameraları özelliği güçlendirecek.

Sony, evdeki küçük şeyleri hızlıca kontrol etmeniz veya kulaklığı ellerinizle taktıktan sonra PS VR2 kontrol cihazlarınızı bulmanız gerektiğinde bunun faydalı olacağına dikkat çekiyor. Sony ayrıca, şeffaf görünümün yalnızca görmek için olacağını ve kayıt için kullanılamayacağını da belirtiyor.

yayın modu

PlayStation VR2’deki yeni bir yayın özelliği, oyuncuların konsola bir PS5 HD kamera bağlamasına ve oyunu oynarken kendilerini filme almasına izin verecek. Sony, “Bir patron savaşı sırasında hareketlerinizi ve tepkilerinizi göstermenin ve tepkilerinizi diğer oyuncularla olduğu gibi paylaşmanın harika bir yolu” diye açıklıyor.

Özelleştirilebilir oyun alanı

PlayStation VR2 ile oyuncular, gömülü kameraları özelleştirebilecek ve çevrelerindeki odayı tarayabilecekler. Daha sonra deneyimi istedikleri şekilde uyarlayabilir ve önceden tanımlanmış sınırlardan birine yaklaşırlarsa sınırlar alabilirler. Ayarlar daha sonra PlayStation VR2 bağlandığında herhangi bir zamanda değiştirilebilir.

VR modu ve Sinema modu

PlayStation VR2 ayrıca bir VR modu ve bir Sinematik modu ile gelecek. İlki, oyuncuların 4000 × 2040 HDR video formatında görüntülenen içerikle sanal olarak 360 derecelik bir görünümde VR oyun içeriğinin keyfini çıkarmasına izin verecek. Bu, 90Hz ve 120Hz’de izlenebilir.

Sinematik mod ile oyuncular, 24Hz veya 60Hz ve isteğe bağlı 120Hz desteği ile 1920×1080 HDR video formatında görüntülenen sanal bir sinema ekranında PS5 sistemini, kullanıcı arayüzünü ve tüm VR dışı oyunları görüntüleyebilir.

Sony ayrıca PlayStation VR 2 hakkında daha fazla bilginin yakında mevcut olacağını ve yakın gelecekte ek oyunlarla birlikte bir lansman tarihinin açıklanacağını da sözlerine ekledi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu