Teknoloji

Spotify, kişiselleştirilmiş yeni bir çalma listesi olan Friends Mix’i tanıtıyor

Spotify, kişiselleştirilmiş yeni bir çalma listesi olan Friends Mix’i tanıtıyor

 

Spotify, yeni bir kişiselleştirilmiş çalma listesi eklediğini duyurdu – Friends Mix. Duyuru, bu Pazar 7 Ağustos’ta olan Dostluk Günü’nden önce geldi. Yeni çalma listesi, üç Blend çalma listesi oluşturduğunuzda, “Sizin İçin Üretildi” merkezinin altında bulunan “Bize Özel” bölümünün altında otomatik olarak görünecektir. Temel olarak, bu, sizin ve arkadaşınızın müzik zevkini ve arkadaşlarınızla oluşturduğunuz Blend çalma listelerini dikkate alarak çalışır.

Spotify, dinleyicilerin ‘arkadaşlar arasında trend olana göre yeni ve tanıdık parçalar keşfetmesine’ yardımcı olacağını söylüyor. Bu özellik, hem Ücretsiz hem de Premium aboneler için hem iOS hem de Android’de kullanılabilir. Karışımlara benzer şekilde, bu çalma listesi düzenli olarak güncellenir, böylece her gün dinleyeceğiniz yeni müzikleriniz olur.

İlginizi Çekebilir: Lili Apk İndir

Farkında olmayanlar için Spotify Blend, kullanıcıların mevcut çalma listelerini başka bir kişiyle birleştirmesine olanak tanıyan ve her ikisinin de müzik zevkini paylaşmasını kolaylaştıran bir özelliktir. Spotify, kullanıcıların bir Blend’e en fazla 10 arkadaş davet etmesine olanak tanır.

Blend çalma listesi nasıl oluşturulur

Nasıl Blend çalma listesi oluşturacağınızı bilmiyorsanız, Spotify uygulamanızın arama çubuğuna ‘Blend’ yazmanız yeterlidir.

‘Bir Karışım Oluştur’ seçeneğini seçin.

Daha sonra ‘Davet Et’e dokunabilir ve arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Kullanıcılar ayrıca Blend Story’yi başkalarıyla paylaşabilir.

Bunu yapmak için Blend’e gidin, üç noktaya dokunun, ‘Blender Hikayesini Görüntüle’yi seçin ve ‘Bu hikayeyi paylaş’a dokunun.

Spotify’a göre Friends Mix zamanla büyüyecek, böylece başkalarıyla daha fazla Blend çalma listesi oluşturduğunuzda, dinlemek için daha fazla yeni müzik bulabileceksiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu