Teknoloji

Spotify sonunda çalma listelerine ve albümlere karıştır ve oynat düğmeleri ekler

Spotify sonunda çalma listelerine ve albümlere karıştır ve oynat düğmeleri ekler

 

Spotify, dünya çapında milyonlarca kişinin favori müzik akışı hizmeti olmuştur. Görünüşe göre platform sonunda hem çalma listelerine hem de albümlere çalma ve karıştırma için özel düğmeler eklemeye karar verdi. Geçen yıla kadar Spotify, albümleri ve çalma listelerini karışık olarak otomatik olarak çalardı; bu, bir albümü veya bir çalma listesini kronolojik bir şekilde dinlemek isteyenler için gerçekten sinir bozucuydu.

Adele’in ’30’ Albümünden başlayarak davranışı değiştirdiler ve Premium aboneler için Play + Shuffle birleşik düğmesi lehine otomatik karıştırma işlevini kaldırdılar.

Ancak Spotify’ın yakın tarihli bir blog gönderisine göre, Karıştır + Oynat birleşik düğmeleri yakında ayrılacak, böylece kullanıcılar ikisi arasında kolayca seçim yapabilir.

Bu yeni değişiklik, çalma listelerinin ve albümlerin üst kısmında tercih ettiğiniz modu seçip istediğiniz şekilde dinlemenize olanak sağlayacak. İster Karıştırma moduyla beklenmedik olanın sevincini seviyor olun, ister sadece Play’e basarak sırayla melodileri dinlemeyi tercih edin, Spotify her şeyi kapsıyor.

Hareket birçok kişi tarafından memnuniyetle karşılansa da, değişikliklerin yalnızca Premium kullanıcılar için geçerli olduğunu belirtmek ilginçtir, bu da ücretsiz reklam destekli katmandakilerin hala Spotify’ın insafına kaldığı anlamına gelir. Güncelleme hem Android hem de iOS kullanıcılarına kademeli olarak dağıtılıyor gibi görünüyor, yani mobil cihazınızdaki Karıştır ve Oynat düğmelerinin ayrılması biraz zaman alabilir.

İKİ DAİMA DAHA İYİDİR |
İki yıllık abonelik paketimiz size daha fazlasını daha ucuza sunuyor

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu