Nasıl

Surface Pro Klavye Tuşları Nasıl Temizlenir

Surface Pro Klavye Tuşları Nasıl Temizlenir

 

Bazı yüzey profesyonelleri, klavyenin üzerinde dökülmeye ve emmeye karşı dayanıklı olduğunu iddia eden Alcantara malzemesine sahiptir. Surface pro, kullanılan Alcantara malzemesi nedeniyle özellikle temizlenmesi önemlidir.

Bunun nedeni, Alcantara malzemesi üzerindeki lekelerin çıkarılmasının çok zor olabilmesidir. Ancak yüzey seviyesindeki kiri silmek için ıslak mendil kullanarak temizleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra, yüzeyinizi temiz ve hijyenik tutmanın başka yolları da var. Tüm bu yolları öğrenmek için bizimle kalın.

Surface Pro Klavye Nasıl Temizlenir?

Surface pro, çıkarılabilir bir klavyeyle birlikte gelir, bu nedenle önce klavyeyi yüzeyden çıkarın. Klavyeyi alın ve aşağı bakacak şekilde havada tutun.

Ardından, klavyedeki daha büyük artık parçalarını almak için klavyenin arkasına hafifçe vurun. Ancak, tuşların ve Alcantara’nın altını daha iyi temizlemek için başka yöntemler kullanmanız gerekecektir.

Klavye Temizleme

clean_surface_pro_keyboard_wet_cloth

Klavyelerin temizlenmesi kolaydır ve fazla çaba gerektirmez. Sadece bir silme işi halledebilir. Peki ya alt tabakada kalan pislik?

Bunun için tozu üflemek için basınçlı hava kullanabilirsiniz. Ancak bu, klavyeyi temizlemenin en iyi yolu değildir. Klavyenizi temizlemenin birkaç yolu daha:

Islak Mendil Kullanımı

Az miktarda sabun ve su ile bir çözelti yapın. Tüylerin tuşlara yapışmasını önlemek için tüy bırakmayan bir bez kullanın. Bezi nemlendirin ve tuşları nazikçe silin. Kullanmadan önce bezdeki sabunlu suyu iyice sıktığınızdan emin olun.

Su damlaları ana kartta kısa devre yapabilir ve klavyenin kendisine zarar verebilir, bu nedenle bezi çok az ıslatmaya dikkat edin.

Tuşlardaki sabunu temizlemek için bezi nemlendirin ve klavyeyi tekrar silin. Parmaklarınızdaki kiri ve yağı temizlemelidir.

Son olarak klavyedeki suyu silmek için klavyenizi temiz ve kuru bir bezle silin.

Alkol Kullanmak

Sürtünme alkolü olarak da bilinen %70 veya daha az izopropil alkol (IPA) solüsyonu temizlik sırasında harikalar yaratır. Yüzeydeki kiri ve mikropları temizleyebilen harika bir dezenfektandır.

Alkolü ovalamanın kullanışlı yanı, silmenize gerek olmamasıdır. Alkol sadece saniyeler içinde kurur.

Tüy bırakmayan bir beze biraz ovma alkolü püskürtün ve klavye yüzeyini nazikçe silin. Bazı daha sert kir lekeleri, üzerine birkaç kez nemli bez sürülerek çıkarılabilir. Tuşlara zarar verebileceğinden çok sert basmamaya dikkat edin.

Alcantara’nın temizlenmesi

temizleme-yüzey-pro

Surface pro, Alcantara malzeme ile kaplanmıştır. Çoğunlukla araba koltuklarında ve iç tasarımlarda kullanılan yumuşak deri benzeri bir mikrofiberdir. Bu malzeme parçası bazen formül arabalarında alev geciktirici olarak da kullanılır. Oldukça rahat ve temizlenmesi kolaydır.

Genel temizlik için bir parça bezi sabunlu suyla ıslatın ve yüzeyi nazikçe silin. Bu, kiri ve küçük lekeleri silmelidir. Malzemeyi temizlerken bir ekran temizleyici de işe yarar.

Spesifik leke tedavisi için aşağıdaki talimatları izleyin. Ancak, temizlemeye başlamadan önce bazı önlemleri göz önünde bulundurmalısınız.

Daha iyi sonuçlar için 30 dakikadan önce hareket edin. Lekeyi yayılmasını önlemek için lekenin ortasına doğru silin. Lekeyi daha derine itebileceği için ovalamayın. Suda Çözünen Lekeler İçin

Meyve Suyu, Reçel, Jöle veya Şurup gibi gıda maddeleri suda çözünür ve temizlenmesi kolaydır. Temiz ılık suyla ıslatılmış beyaz bir bezle hafifçe silin ve silin.

Alkollü içecekler, soğuk içecekler ve likörlerde renk lekelerini gidermek için kireç ve ılık su kullanın.

Benzer şekilde, kurşun kalem izleri, kakao, çikolata, pasta ve dondurma için ılık su ile kurulayın ve tekrar ıslak bir bezle durulayın.

Diğer leke izlerinden farklı olarak, kan, yumurta veya idrar gibi organik maddeler ılık suya maruz kalmaktan pıhtılaşır. Bu nedenle, bu lekeyi temizlemek için soğuk su kullanın.

Suda Çözünmeyen Maddeler İçin

Ruj, maskara, fondöten, ayakkabı cilası ve yağ lekeleri gibi makyaj malzemeleri suya dayanıklıdır ve basit bir sabunlu su solüsyonu ile temizlenemez. Ancak etil alkolle ovalamak bu yağlı lekeleri çıkarabilir.

Çim lekelerini ve keçe uçlarını çıkarmak diğer lekelere göre daha zordur, bu nedenle optimum temizlik için bu lekeleri mümkün olan en kısa sürede tedavi edin.

Bilinmeyen Lekeler

Daha eski ve bilinmeyen lekeler için, lekenin çözülüp çözülmediğini kontrol etmek için önce biraz ılık suya maruz bırakın. Su lekeyi çözmeye başlarsa işlemi ihtiyacınız olduğu kadar tekrarlayın.

Tuş Altı Temizleme

Surface klavye tuşlarının çıkarılması amaçlanmamıştır. Böylece klavyeyi ters çevirebilir ve fazla kiri çıkarmak için hafifçe fırçalayabilirsiniz. Sıkıştırılmış hava ayrıca klavyeden biraz toz ve kiri üfleyebilir.

Ekran Nasıl Temizlenir?

Surface pro’nuzun ekranını temizlemek nispeten daha kolaydır. Surface pro ekranınızı verimli bir şekilde temizlemek için bu basit adımları izleyin.

Yüzeydeki tozu temizlemek için önce ekranı temiz bir bezle silin. Temiz bir bez alın ve bezin üzerine biraz ekran temizleyici püskürtün.
klavye temizleme e1657870567358

Nemli bezle ekranı hafifçe silin. Son olarak, nemi temizlemek için ekranı kuru bir bezle tekrar silin. Yağlı yüzeyleri temizlemek için alkol solüsyonu da kullanabilirsiniz. Yüzey Ekranınızı ve Klavyenizi Nasıl Korursunuz?

Surface pro ekranınızı çizilmelere ve hasarlara karşı korumak için bir ekran koruyucu kullanabilirsiniz. Bazı iyi koruyucular, ekranınızı düşme hasarından bile koruyabilir. Bu yüzden her zaman ekran koruyuculara yatırım yapmaya değer.

Bir ekran koruyucuya benzer şekilde, yüzey profesyoneliniz için bir klavye koruyucusu da satın alabilirsiniz. Bir klavye koruyucu, klavyenizi hasara ve sıvı dökülmesine karşı koruyabilir. Bununla birlikte, klavye koruyucularının temizlenmesi ve klavyedeki kiri uzak tutması da daha kolaydır.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu