Mobil

Telefonunuzda Bir Metin Nasıl Planlanır

Telefonunuzda Bir Metin Nasıl Planlanır

 

Ayrıca gece yarısı arkadaşlarına/ailene mutlu yıllar dilemeyi özleyen biri misiniz? Evetse, planlanmış bir metin anahtar sırdır. Önemli bir mesajın tarihini ve saatini önceden ayarlayın ve meslektaşlarınız arasında her zaman iyi bir üne sahip olacaksınız.

İster Android ister iPhone kullanın, metin planlama yöntemleri değişebilir. O halde lafı daha fazla uzatmadan, bunu nasıl yapabileceğinize dair daha fazla ayrıntıya geçelim.

Android’de Bir Metin Nasıl Planlanır?

Android’de bile, telefonunuzun modeline bağlı olarak bir metin planlamanın farklı yolları vardır. Ancak, standart Google Mesajları kullanıyorsanız, bir metin planlamak zahmetsizdir.

Google Mesajlarını Kullanma

Google Mesajlar, çoğu Android telefondaki varsayılan mesajlaşma uygulamasıdır. Bu kullanışlı özellik Google Mesajlar’da ücretsiz olduğu ve kullanımı kolay olduğu için bunun için bir zevk alacaksınız. Bunu nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Mesajlar’ı açın ve herhangi bir konuşmaya dokunun. Bir mesaj yazmaya başlayın ancak henüz Gönder’e basmayın. Göndermeyi Zamanla için açılır menüyü görene kadar Gönder seçeneğine uzun basın. uzun basın ve programa hafifçe vurun mesaj

İstediğiniz saati seçin, hatta takvimden özel bir tarih ve saat seçin.seçim takvimi

İleri’ye dokunun. Şimdi, Gönder düğmesinde, bunun zamanlanmış bir metin olduğunu gösteren küçük bir saat simgesini görüntüleyebilirsiniz. Gönder’e basın.
mesaj göndermek

Alıcı, mesajınızı seçtiğiniz zamanda alacaktır.

Samsung Mesajlarını Kullanma

Bir Samsung telefonu kullanıyorsanız, metinlerinizi planlamak için varsayılan mesajlaşma uygulamasını da kullanabilirsiniz. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

Samsung Mesajlar’ı açın ve yeni bir metin oluşturmaya başlayın. Metin alanının sol tarafındaki küçük ok simgesine dokunun. Şimdi + artı simgesini seçin. Listelenen seçeneklerden Mesaj Planla üzerine dokunun. Ayrıca tercih ettiğiniz zamanı ve verileri de seçebilirsiniz.

program-mesaj

Ardından, Bitti üzerine dokunun. Üçüncü Taraf Uygulamalar aracılığıyla

Planlanmış bir metin göndermenin başka ilginç yollarını denemek isterseniz, birkaç üçüncü taraf uygulamasını deneyebilirsiniz. Bu tür uygulamalarda daha heyecan verici özellikler de bulabilirsiniz.

Microsoft’tan SMS Düzenleyici

sms düzenleyici

Metinlerinizi planlamak için deneyebileceğiniz böyle bir ücretsiz uygulama SMS Organizer’dır. Üçüncü taraf uygulamaları kullanmak riskli olsa da, Microsoft Garage projesinden olduğu için SMS Organizer’ı kullanmak güvenlidir. Mesajlarınızı planlamanın yanı sıra, bunu aşağıdakiler gibi diğer avantajlar için de kullanabilirsiniz:

En İyi İndirim Teklifi Uyarıları Otomatik Hatırlatıcılar Banka ve cüzdan bilgileriniz gibi özel bilgileri kaydeder Pil Özelleştirme seçeneklerini ve daha fazlasını korur.

Ayrıca Nabız, SMS Planla ve Daha Sonra Yap gibi diğer üçüncü taraf uygulamalarını da deneyebilirsiniz.

İPhone’da Bir Metin Nasıl Planlanır?

Ne yazık ki, Android’in aksine, iPhone’un varsayılan mesajlaşma uygulamasında bir metin planlayamazsınız. Bununla birlikte, hala birkaç geçici çözüm var.

Kısayolları Kullanma

Metinleri planlamak için iPhone’unuzda deneyebileceğiniz bir numara, Kısayollar uygulamasıdır. Bu eğlenceli uygulama, iPhone’unuzu daha kişiselleştirilmiş kullanım için optimize etmek üzere çeşitli eylemleri özelleştirmenize olanak tanır. Benzer şekilde, aşağıdaki adımları izleyerek planlanmış bir metin göndermek için bir komut ayarlayabilirsiniz:

Not: iOS’unuzun en az iOS 13 veya daha fazla sürümde çalışıyor olması önemlidir. iOS’un daha eski bir sürümüne sahipseniz, Kısayollar uygulamasını App Store’dan yükleyebilirsiniz.

Kısayolları açın. Kısayollarım’ın yanındaki Otomasyon sekmesine dokunun. Kişisel Otomasyon Oluştur seçeneğine dokunun.

kişisel otomasyon

Günün Saati seçeneğini seçin ve istediğiniz saate ayarlayın. Ayrıca, bu eylemi nasıl tekrarlamak istediğinizi seçmeniz gerekecektir.
günün zamanı

Şimdi, İleri’ye dokunun. Eylem Ekle’ye dokunun.
eylem seçin

Kişilerinizden herhangi bir kişiyi seçin ve İleri’ye dokunun. Mesajlar kutusuna dokunun ve kişisel mesajınızı girin. mesaj gönder

Devam etmek için İleri’ye dokunun. Tercihinize göre Çalıştırmadan Önce Sor seçeneğini açıp kapatabilirsiniz. Bitti üzerine dokunun. Apple Takvim veya Google Takvim’i Kullanma

Apple veya Google Takvim’i kullanarak doğrudan zamanlanmış bir metin gönderemeseniz de, görevi zamanlamak için bunları kullanabilirsiniz. Herhangi bir takvimi açın ve istediğiniz tarih ve saati seçin. “Mesaj gönder” gibi bir etkinlik/görev planlayın.

Hatırlatma/Alarm Yoluyla

Metin gönderme görevini planlamanın diğer basit yolları, Hatırlatıcı uygulaması veya Alarm’dır. Herhangi bir notla birlikte belirli bir zamana sahip bir hatırlatıcı eklemeniz yeterlidir. Aynı şeyi, bir metin göndermek için önceden bir zaman ayarlayarak Alarm uygulamasında da yapabilirsiniz.

Üçüncü taraf uygulamaları kullanma

Bir kısayol ayarlamak istemiyorsanız veya diğer seçenekleri denemek istiyorsanız, Scheduled, Kyew veya Reminderbase gibi birkaç üçüncü taraf uygulamasını deneyebilirsiniz.

Bir PC’de Metin Planlayabilir miyim?

Bir bilgisayardan SMS planlamanın doğrudan bir yolu yoktur. Ancak, işi sizin için yapabilecek birkaç üçüncü taraf uygulaması mevcuttur. TextSpot, MessageDesk veya TextMagic gibi bazı uygulamaları deneyebilirsiniz.

Gmail’de Yeni bir mesaj başlatmak ve bir alıcı seçmek için Oluştur simgesine tıklayın. Şimdi Gönder düğmesinin yanındaki küçük aşağıyı gösteren oka tıklayın. Göndermeyi Zamanla seçeneğini seçin.
gmail-program-gönderİstediğiniz tarih ve saati seçin. Tamam’a tıklayın. Outlook Uygulamasında Bir e-posta oluşturun ve başlık menüsünden Seçenekler sekmesine tıklayın. Gecikmeli Teslimat’a tıklayın. Daha önce teslim etmeyin yazan kutunun yanında tercih ettiğiniz tarih ve saati seçin. Kapat’a tıklayın ve ardından Gönder’i seçin. Google Mesajlarda Planlanmış Bir Mesaj Nasıl Düzenlenir?

Google Mesajlar’da zaten bir metin planlamış olsanız bile, neyse ki herhangi bir düzeltme yapmak için onu düzenleyebilir veya silebilirsiniz. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

Mesajlar’a gidin ve planlanmış mesajınızı açın. Yan tarafta, Planla seçeneğine dokunun. Artık mesajı düzenleyebilir ve güncelleyebilir, silebilir veya gönderebilirsiniz.
zamanlanmış-mesajı sil

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu