GenelTeknoloji

Ubisoft, zaten zayıf bir yılda bir sonraki Assassin’s Creed unvanını geri itti

Ubisoft, zaten zayıf bir yılda bir sonraki Assassin’s Creed unvanını geri itti

Ubisoft Entertainment SA, bir sonraki Assassin’s Creed oyununu Şubat ayından bahara erteleyerek, Fransız video oyunu yayıncısı için son günlerde bu tür ikinci gerilemeyi işaret ediyor.

Kod adı Rift olan ve Orta Doğu’da geçen yeni oyun, başlangıçta 2020’nin Assassin’s Creed Valhalla’sına bir genişleme olarak planlandı, ancak Ubisoft’un bu mali yıl için ince sürüm programında bir boşluğu doldurmak için bağımsız bir oyuna dönüştü. Ubisoft’un Bordeaux’daki ofisi, oyunun gelişimine öncülük ediyor ve şirketin planlarına aşina olan bir kişiye göre, Rift programın çok gerisinde kaldığı için daha fazla zaman istedi.

Gecikme, oyun şirketin Mart ayında sona eren mevcut mali yılından diğerine geçerken Ubisoft’un bilançosunu etkileyecek. Oyunun artık Mayıs-Haziran döneminde çıkması bekleniyor. Bir Ubisoft sözcüsü hemen bir yorum yapmadı.

Perşembe günü, üç aylık kazanç çağrısının bir parçası olarak Ubisoft, yaklaşmakta olan Avatar oyununu ve “daha ​​küçük habersiz premium” unvanını ertelediğini söyledi. Bu, planlara aşina olan kişi, halka açık olmayan bilgileri tartışırken kimliğinin açıklanmamasını isteyen Rift’e bir göndermeydi. Ubisoft oyunu henüz açıklamadı ancak Eylül ayında Assassin’s Creed’in geleceği hakkında daha fazla bilgi vereceğini söyledi. Bloomberg’in bildirdiğine göre, Ubisoft’un seri için yaklaşan canlı hizmet oyunu Assassin’s Creed Infinity şeklinde de büyük planları var.

Ubisoft, Disney ile ortaklaşa film serisine dayanan Avatar: Frontiers of Pandora’nın bu sonbaharda piyasaya sürülmesinin beklendiğini, ancak şimdi en az 2023’e kadar ertelendiğini söyledi.

İki aksilik, yayıncıyı bu sonbaharda yalnızca iki potansiyel gişe rekorları kıran film içeren zayıf bir kadroyla bırakıyor: Ekim ayında yapılması planlanan Mario + Rabbids serisine özel bir Nintendo Switch ve zor bir geliştirme sürecinden geçen Skull & Bones adlı bir korsan oyunu ve nihayet bu Kasım ayında bir çıkış tarihine inmeden önce birkaç kez ertelendi.

Ubisoft hisseleri, pandeminin neden olduğu gecikmiş oyun lansmanlarıyla ilgili endişelerle bu yıl yaklaşık %4,5 düştü. İcra Kurulu Başkanı Yves Guillemot, insanlar “ofise sık sık gelemediğinden” sektördeki çalışma koşullarının hala zor olduğunu söyledi.

Ancak diğer birçok video oyunu şirketi, hibrit veya tamamen sanal programlara geçmelerine rağmen uzaktan çalışmaya uyum sağladı ve üretkenliği sürdürdü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu