GenelTeknoloji

Uyarı kaydırma çubuğu yok, 150W hızlı şarj ve daha fazlası: OnePlus 10T 5G’ye daha yakından bir bakış

Uyarı kaydırma çubuğu yok, 150W hızlı şarj ve daha fazlası: OnePlus 10T 5G’ye daha yakından bir bakış

 

Şirketin en son amiral gemisi olan OnePlus 10T 5G, 3 Ağustos’ta New York’taki bir etkinlikte piyasaya sürülecek. Her zaman olduğu gibi, yaklaşmakta olan cihazla ilgili bazı önemli ayrıntılar zaten herkese açık. OnePlus 10T, bu yılın başlarından itibaren OnePlus 10 Pro’nun yerini aldı. Geçen yıl OnePlus 9T görmediğimiz için ‘T’ serisinin geri dönüşü işaret etmesi ilginç. OnePlus 9RT vardı, ancak daha sonra R serisinin birinci sınıf OnePlus amiral gemisinden bir farkı var. Şimdiye kadar doğrulananlara bir göz atalım.

OnePlus 10T lansmanı: Kamera sistemi

OnePlus 10T’deki kamerada büyük bir değişiklik olacak. OnePlus 10 Pro’nun aksine Hasselblad markası yoktur. Şirket, cihazın kamerasıyla ilgili diğer ayrıntıları açıkladığı bir blog gönderisinde bunu doğruladı. Hasselblad markasının olmamasının nedeni maliyetlerle ilgili değildir. Gönderiye göre OnePlus, “cihazın seçilen fiyat noktasında üstün performanslı bir amiral gemisi akıllı telefon deneyimi sunmak istedi”. Bu, OnePlus 10T’nin OnePlus 10 Pro’dan daha ucuza mal olacağı anlamına mı geliyor? Bekleyip görmemiz gerekecek.

Yine de OnePlus 10T, ana kameranın 50MP Sony IMX766 sensörü olduğu üçlü kamera sistemi ile geliyor. Kamera hem Optik (OIS) hem de Elektronik (EIS) Görüntü Sabitleme özelliğine sahip olacaktır. OnePlus’ın “daha doğru ve hoş çekimler için her renk arasında daha yumuşak geçişler” sağlayacağını belirttiği 10 bit renkte yakalamayı destekleyecek.

OnePlus 10T ayrıca 119,9 derecelik görüş alanına sahip ultra geniş kamera ve makro kamera içerir. OnePlus kamera, bazı yazılım özellikleriyle de gelecek. En sonuncusu, OnePlus’ın daha fazla ayrıntıya sahip daha hızlı fotoğraflar sağlamak için “güncellenmiş bir algoritma” olduğunu belirttiği yeni bir “Görüntü Netliği Motoru (ICE)”. Bunun kamera sonuçları için ne anlama geldiği, ancak telefonu test ettikten sonra onaylayabileceğimiz bir şey. İlginç bir şekilde Nightscape modu, ana 50MP kamerayla sınırlı olacak.

OnePlus 10T, OnePlus 10T 5G, OnePlus 10T lansmanı, Hindistan'da OnePlus 10T fiyatı, OnePlus 10T lansman tarihi OnePlus 10T, uyarı kaydırıcısı olmadan gelecek.
OnePlus 10T lansmanı: 150W SuperVOOC şarjı

OnePlus 10T, 150W SUPERVOOC Dayanıklılık Sürümü alır. Şirket, telefonun 4800 mAh pilinin sadece 19 dakikada yüzde 1’den yüzde 100’e çıktığını söylüyor. Merak edenler için tüm telefonlar kutu içeriğinde şarj aleti ile birlikte verilecektir. Ve USB Güç Dağıtımı (PD) şarj protokolünü destekler, böylece bu şarj cihazını tabletler, dizüstü bilgisayarlar vb. gibi diğer cihazlara güç sağlamak için kullanabilirsiniz.

OnePlus’a göre 150W hızlı şarj, pilin sağlığını ve ömrünü tehlikeye atmayacak ve bu her zaman bir endişe kaynağı. 1.600 şarj döngüsünden veya yaklaşık dört yıllık kullanımdan sonra pilin orijinal kapasitesinin en az yüzde 80’ini koruyacağını iddia ediyor.

OnePlus 10T lansmanı: İşlemci

OnePlus’ın amiral gemisi serisi tipik olarak en üst seviye Qualcomm işlemciyi çalıştırır. Bu nedenle, OnePlus 10T’nin, OnePlus 10 Pro’ya güç sağlayan önceki nesil yonga setine göre bir yükseltme olan en yeni Snapdragon 8+ Gen 1 Mobil Platformunu çalıştırması şaşırtıcı değil. Bir blog yazısında şirket, telefonun “geleneksel akıllı telefon buhar odalarının iki katı dağıtma kabiliyeti sunan en gelişmiş soğutma sistemi” ile geleceğini de belirtti.

OnePlus 10T lansmanı: Uyarı kaydırıcısı yok

Evet, OnePlus’ın premium telefonlarının bu ikonik kısmı 10T’de eksik olacak. Şirket, bunun küresel bir amiral gemisi olduğu göz önüne alındığında, kararın “hızlı veya kolay alınan” bir karar olmadığını söyleyerek bunu doğruladı. Bir blog gönderisinde OnePlus, yeni tasarımın “gerekli bir takasın imza Uyarı Kaydırıcımızın kaldırılması olduğu” anlamına geldiğini söyledi.

İlginizi Çekebilir: Android’de Gizli Ekran Kaydedici Nasıl Etkinleştirilir

Blog gönderisi, “Bu karar, ince ve hafif bir form faktörünü korurken OnePlus deneyimine önemli gelişmeler sağlayan yeni, anlamlı teknolojiler eklemek için cihazın içinde gerekli alanı bize sağladı” diye ekliyor. Görünüşe göre bu tasarım değişikliği, OnePlus 10T’nin “daha yüksek voltajlı şarj, daha büyük pil kapasitesi ve daha iyi anten sinyaline” sahip olmasını sağladı.

Gönderi, “Cihazın içindeki alanı bir Uyarı Kaydırıcısı içerecek şekilde sınırlayan cihazın şarj pompaları için gereken alanı iki katına çıkarıyoruz” dedi. OnePlus’a göre telefonu kalınlaştırmadan pil boyutunu artırmak için uyarı kaydırıcısını kaldırmak gerekiyordu.

Ve bu uyarı kaydırıcısının telefonda ne kadar yer kapladığını merak ediyorsanız, OnePlus bunun “cihazın anakart alanı üzerinde nispeten büyük bir etkisi olduğunu – 30 mm kapladığını” iddia ediyor.

OnePlus 10T, iki renkte bir cam ile gelecek: Aytaşı Siyahı ve Yeşim Yeşili.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu