Yazılım

Web geliştiricilerinin kullanması gereken en iyi 5 programlama dili

Web geliştirme için, web geliştiricilerinin hem ön uç hem de arka uçta kullandığı çeşitli programlama dilleri vardır. Bir geliştirici, programlama dilini çeşitli faktörlere göre seçer.

Şu anda, hem ön uç hem de arka uçta web geliştirme için çok sayıda programlama diline sahibiz . Projenin gereksinimlerine, güvenilirliğine, öğrenme eğrisine vb. bağlı olarak geliştirici üzerinde çalışmak istediği dili seçer.

İşte ilk 5Programlama dilleribir web geliştiricisinin web geliştirmede çalışmayı seçtiği :

İlginizi Çekebilir: Windows 11’de Misafir Hesabı Nasıl Oluşturulur

1.Python

Python , 2021’de en popüler olarak adlandırılan genel amaçlı bir programlama dilidir. Aynı zamanda en iyi web geliştirme dillerinden biridir ve çoğunlukla arka uçta kullanılır. Python, birçok paradigmayı destekleyen, semboller yerine İngilizce anahtar kelimeler kullanan, anlaşılması ve yazılması basit bir programlama dilidir. Diğer dillerle de iyi çalışır.

2. JavaScript
Çevrimiçi ve mobil uygulama geliştirme için en popüler programlama dillerinden biri JavaScript’tir. Web siteleri, nesne yönelimli programlama dili kullanılarak daha etkileşimli hale getirilir. Hem ön uç hem de arka uç geliştirme JavaScript ile yapılabilir.

3. Yakut
Ruby, sadeliği ve kullanım kolaylığı ile tanınan nesne yönelimli bir programlama dilidir. Geliştiriciler, yapısal olarak sağlam ve yüksek kaliteli web uygulamaları oluşturmak için Ruby’yi kullanır. Dil ayrıca son derece uyarlanabilir, programcıların kodu temel bloklara ayırmasına ve daha sonra kullanmak üzere talimatları kapsüllemelerine olanak tanır.

Web
Web

4.PHP
Köprü Metni Ön İşlemcisi, web sunucularında kullanıcı isteklerine kişiselleştirilmiş yanıtlar oluşturmak için bir sunucu komut dosyası dilidir. PHP’nin kullanımı kolaydır ve geliştiricilerin web sitelerini sık sık güncellemelerine olanak tanır.

5. C#
C#, nesne yönelimli.NET programlama dilidir. Tarzı basit ama etkilidir ve özellikle Windows veMicrosoftplatformlar. C# ayrıca tüm erişime sahiptirAĞkitaplıklar ve çerçeveler, Windows sunucularında web uygulamaları oluşturmayı kolaylaştırır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu