Teknoloji

WhatsApp kullanıcıları yakında silinen mesajları kurtarabilir

WhatsApp kullanıcıları yakında silinen mesajları kurtarabilir

 

WhatsApp, kullanıcıların silinen mesajları geri almasına izin verecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor olabilir. WABetaInfo tarafından hazırlanan bir rapora göre, WhatsApp, kullanıcıların kendileri tarafından silinen mesajları kurtarmasına olanak tanıyan Google Play Beta Programı aracılığıyla seçilen kullanıcılara yeni bir güncelleme sunuyor.

Görünüşe göre bu özellik, Android cihazlarda WhatsApp beta v2.22.18.13 çalıştıran bazı şanslı beta test kullanıcıları için zaten mevcut. Bir kullanıcı, kendi ucundan bir mesajı sildikten kısa bir süre sonra, WhatsApp, Gmail’deki gibi, mesajın bir Geri Al düğmesiyle birlikte silindiğini söyleyen bir çubuk gösterir. Aşağıdaki resimde ‘Silmeyi geri al’ özelliğinin nasıl göründüğünü görebilirsiniz.

WhatsApp Silinen Mesajları Geri Al seçeneği Mesaj silme işlemini geri al seçeneği şöyle görünür. (Resim Kaynağı: WABetaInfo)

Kullanıcıların, çubuk tamamen kaybolmadan önce eylemi geri almak için birkaç saniyesi olacak. Unutulmaması gereken bir şey, ‘Benim için sil’ seçeneğini kullanırsanız çubuğun görünmemesidir. Özelliği kendiniz denemek istiyorsanız, WhatsApp Beta programına kayıtlı olduğunuzdan emin olun ve uygulamanızı Google Play Store’dan güncelleyin. Alternatif olarak, internetten en son beta APK’sını da indirebilirsiniz.

Dün, Meta’nın sahip olduğu mesajlaşma platformu, Windows için yerel WhatsApp uygulamasının beta sürümünün çıktığını ve kullanıcıların telefonları çevrimdışıyken bile mesaj gönderip alabileceklerini duyurdu. Geçen hafta WhatsApp, kullanıcıların bir gruptan sessizce ayrılmasına, ekran görüntülerini engellemesine ve çevrimiçi durumunuzu kimlerin görebileceğini seçmesine olanak tanıyan gizlilik odaklı üç yeni özellik ekledi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu