Teknoloji

WhatsApp yeni güncellemesi, kullanıcıların sohbet listesinden Durumu görüntülemesine izin verecek

WhatsApp yeni güncellemesi, kullanıcıların sohbet listesinden Durumu görüntülemesine izin verecek

 

WhatsApp, WhatsApp güncelleme izleme web sitesi WABeta Info’ya göre, kullanıcıların sohbet listelerinden Durum güncellemelerini görüntülemelerini sağlamak için yeni bir güncelleme yayınlıyor. Bu güncelleme, mesajlaşma platformunun bir dizi gizlilik özelliğini duyurduğu bir zamanda geliyor.

WABeta Info’ya göre, WhatsApp bu özelliği belirli beta test kullanıcılarına sunuyor. Durum, kullanıcıların 24 saat sonra kaybolan fotoğraf ve videoları yayınlayabileceği hikaye benzeri bir özelliktir. Şu anda, kullanıcıların diğer kullanıcıların Durumunu görüntülemek için Durum sekmesine gitmesi gerekiyor. Bu şimdi değişecek.

WhatsApp yeni güncellemesi, kullanıcıların sohbet listesinden Durumu görüntülemesine izin verecek

Bir kişi yeni bir durum güncellemesi yüklediğinde, artık sohbet listesinde görünecek. Kullanıcıların durum güncellemesini görüntülemek için profil resimlerine dokunmaları yeterlidir. Durum güncellemelerini göndermeyen ve görüntülemeyen ve bu özelliği beğenmeyen kullanıcılar için, tüm durum güncellemelerini sessize alabilecekler, böylece artık sohbet listesinde görünmeyecekler.

İlginizi Çekebilir: Lili Apk İndir

Bu özellik Android için WhatsApp beta sürümünde yayınlandığından, WABeta Info’ya göre yakın gelecekte iOS için WhatsApp beta sürümündeki bazı beta test kullanıcılarına da sunulabilir.

Diğer yandan WhatsApp, kullanıcıların silinen mesajları geri almasını sağlayacak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor olabilir. Bu arada, Meta’nın sahip olduğu mesajlaşma platformu, Windows için yerel WhatsApp uygulamasının beta sürümünden çıktığını ve kullanıcıların telefonları çevrimdışıyken bile mesaj gönderip alabileceklerini duyurdu. Geçen hafta WhatsApp, kullanıcıların bir gruptan sessizce ayrılmalarına, ekran görüntülerini engellemelerine ve çevrimiçi durumlarını kimlerin görebileceğini seçmelerine olanak tanıyan gizlilik odaklı üç yeni özellik ekledi.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu