Windows

Windows Şifreleri Kabul Etmiyor mu? Nasıl Düzeltilir?

Windows Şifreleri Kabul Etmiyor mu? Nasıl Düzeltilir?

 

Bilgisayarınızı birden fazla kullanıcıyla paylaşıyorsanız, hesabınızı bir erişim parolası veya PIN ile güvence altına almış olmanız gerekir. Ancak işletim sistemi şifreyi kabul etmediğinde panik yaratacağı aşikar.

Windows kullanıcıları, cihazlarına erişemedikleri ve “Pin/parola yanlış” bildirimi ile karşılaştıklarında benzer sorunları bildirirler.

Üstelik bu mesajı doğru olanı girdikten sonra bile alıyorsanız, bu yazı kesinlikle sizin için. Cihazınıza tekrar giriş yapmanıza yardımcı olacak farklı düzeltmeler önereceğiz.

Windows Neden Parola Kabul Etmiyor?

Windows işletim sistemi, etkinleştirilirse, kullanıcılar oturum açmadan önce bir parola gerektiren bir güvenlik özelliğine sahiptir. Ancak, bazen işletim sistemi parolayı kabul etmeyebilir ve oturum açmanızı kısıtlayabilir. Yanlış girdiyseniz bu açıktır. şifre. Bunun olmasının başka nedenleri de vardır. Onlardan bazıları; İşletim sistemindeki klavye Hataları veya yerel oturum açma PIN’leri yerine Microsoft oturum açma parolası kullanma veya tam tersi güncellemeler.

Windows’un Parolaları Kabul Etmemesi Nasıl Düzeltilir?

Öncelikle şifreyi girerken yazım hatası yapmadığınızdan emin olun. Parolanızda büyük ve küçük harf kombinasyonları varsa, bunları doğru yazdığınızdan emin olun. Şifreyi göster düğmesini (göz simgesi) kullanarak girdiğiniz şifreyi doğrulayın. Ayrıca, bilgisayarı bir kez yeniden başlatın ve şifreyi tekrar deneyin.

Doğru parolayı yazdığınızdan eminseniz, ancak Windows hala parolayı kabul etmeyi reddediyorsa, bu düzeltmeleri deneyin.

Ekran Klavyesini Kullan

Bazen, klavyedeki ve sürücülerindeki sorunlar nedeniyle, işletim sistemi tuş vuruşunu doğru bir şekilde alamaz. Bu nedenle, bir kez ekran klavyesini kullanmayı deneyin ve oturum açıp açamayacağınızı görmek için bu şifreyi kullanarak şifreyi girin. Ekran klavyesini kullanmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Kilit ekranınızın sol alt köşesindeki Erişilebilirlik simgesine tıklayın. Şimdi, Ekran Klavyesini seçin.ekran klavyesi

Bu klavyeyi kullanarak Parolayı yazın ve Enter’a basın.ekran klavyesiBiyometrik Girişi Kullan

Windows merhaba özelliği, cihaza erişmek için biyometrik tanıma ekleme seçeneği sunar. Parolaya alternatif olarak bir parmak izi veya yüz tanıma ayarladıysanız, cihazda oturum açmak için bunu kullanın. Bunlardan herhangi birini ayarlamadıysanız, cihaza giriş yapmak için ekstra biraz uğraşmanız gerekiyor.

Özellik Güncellemelerini Kaldır

Yakın zamanda yapılan bir güncellemeden sonra bu sorunla karşılaşıyorsanız, Windows cihazına yakın zamanda yüklenen özellik güncellemelerini kaldırın. Bu güncellemelerdeki hatalar sizin için giriş sorunlarına neden olmuş olabilir.

Bu güncellemeleri kaldırmak için

Giriş ekranında, klavyenizdeki Shift tuşuna basarken yeniden başlat’a tıklayın. Önyükleme seçenekleri menüsüne yönlendirileceksiniz Şimdi, Sorun Giderme > Gelişmiş Seçenekler > Güncellemeleri Kaldır > En Son Özellik Güncellemesini Kaldır’a gidin.kaldırma-son-özellik-güncelleme

Verilen talimatları izleyin ve bir süre bekleyin. İşlem tamamlandıktan sonra giriş ekranına geri döneceksiniz. Şimdi şifreyi girin. Artık cihazda başarılı bir şekilde oturum açabilirsiniz. Güvenli moddan giriş yapın

Güvenli mod, işletim sisteminizin normal ayarlarla ve dahil olan pek çok özellik olmadan çalışmasını sağlar. Ayrıca sizin için çalışıp çalışmadığını görmek için güvenli moddan giriş yapmayı denemelisiniz.

Windows cihazınızı güvenli modda çalıştırmak için şu adımları izleyin:

Shift tuşunu basılı tutarken Yeniden Başlat düğmesine tıklayın. Gelişmiş Başlangıç ​​Seçenekleri Menüsünde, Sorun Gider > Gelişmiş Seçenekler > Başlangıç ​​Ayarları’na gidin. başlangıç ​​ayarları

Şimdi Yeniden Başlat Düğmesine tıklayın. Ağ ile Güvenli modu etkinleştirmek için F5 veya 5’e basın.ağ ile güvenli modu etkinleştir

Pencereler şimdi güvenli modda açılacaktır. Giriş ekranında şifreyi girin. İşletim sistemi şimdi şifreyi kabul edebilir. Artık güvenli modda olduğunuzu gösteren siyah masaüstü ekranını göreceksiniz. Bilgisayarı bir kez daha yeniden başlatın ve sorununuzu çözmüş olabilirsiniz. Sistem Geri Yükleme gerçekleştirin

Windows’un sistem geri yükleme özelliği, sistemi önceki çalışma durumuna döndürmenizi sağlar. Bilgisayarda oturum açabildiğiniz noktaya sistemi geri yüklemek için bu özelliği kullanın.

Geri yüklemeyi gerçekleştirmek için şu adımları izleyin:

Gelişmiş Başlangıç ​​Seçenekleri’ni açınSorun Giderme > Gelişmiş Seçenekler > Sistem geri yükleme’ye gidin.
sistem geri yükleme

Geri yükleme yapmak istediğiniz hesabı seçin ve şifresini girin. Şimdi, Windows’un parolaları kabul ettiği geri yükleme noktasını seçin ve talimatları izleyin. Ancak, herhangi bir geri yükleme noktası görmüyorsanız, geri yükleme sizin için mümkün olmayacaktır. Oturum Açmamışken PIN’i Nasıl Sıfırlarım?

Oturum açmamış olsanız bile PIN’i sıfırlamak mümkündür. Adımlar şunlardır:

“PIN’imi unuttum”a tıklayın. PIN’ini sıfırlamak istediğiniz hesabı seçin. Şimdi Microsoft hesabınıza giriş yapmanız istenecek. Son olarak, cihazda oturum açacaksınız. Şimdi Ayarlar’a gidin Hesaplar > Oturum açma seçenekleri > PIN > PIN’imi unuttum’a tıklayın. Windows Şifreleriİstemleri izleyin.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu