GenelTeknoloji

Yakında piyasaya sürülen Galaxy Z Flip 4 ile Samsung, geçen yıl 10 milyon katlanabilir satıldığını söylüyor

Yakında piyasaya sürülen Galaxy Z Flip 4 ile Samsung, geçen yıl 10 milyon katlanabilir satıldığını söylüyor

Samsung’un önümüzdeki ay yeni bir katlanabilir telefon serisi piyasaya sürmeye başlamasıyla birlikte, şirketin mobil bölümü TM Roh, 2021’de katlanabilir telefon sevkiyatının 10 milyona ulaştığından bahsettiği bir blog yazısı yayınladı. Roh, bugünlerde daha fazla insanın katlanabilir telefon satın aldığını söylüyor, gelecekte büyümeye devam edecek yeni bir cihaz kategorisi.

Roh, “Üç yıl önce Galaxy katlanabilirleri tek bir kelimeyle özetlenebilirdi: radikal” diye yazdı. “Ancak çok hızlı bir şekilde, bu çığır açan, esnek tasarımın modern yaşam tarzlarına mükemmel bir şekilde uyduğu anlaşıldı. Sonuç olarak, üç yıl önce bir yenilik olan şey, şimdi milyonlarca kişinin tercihi.”

Geleneksel form faktörlerine sahip akıllı telefonlar piyasaya hakim olsa da, katlanabilir telefonlar giderek daha popüler hale geldi. Aslında, sektör geçen yıl Samsung’un lider olduğu 10 milyon katlanabilir sattı. Samsung’un Huawei, Motorola ve Xiaomi gibi rakipleri de piyasada katlanabilir telefonlar sunuyor.

Samsung, ilk katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold’u üç yıl önce piyasaya sundu. Geçen yıl şirket, iki üst düzey katlanabilir telefon olan Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3’ü piyasaya sürdü. Z Fold 3, meraklıları ve iş kullanıcılarını hedef alan, kapalıyken 6,2 inç ve açıldığında 7,6 inçlik daha parlak, daha duyarlı ekranlara sahiptir. Bu arada Galaxy Z Flip 3, etkileyicileri ve sosyal medya bağımlılarını hedefleyen çevirme tarzı bir akıllı telefon. İkisinin dışında, Z Flip 3, 1000 $ ‘lık düşük fiyatı nedeniyle ticari olarak başarılı oldu. Bununla birlikte, katlanabilir telefonlar hala pahalı ve kitleler tarafından benimsenmekten çok uzak. Samsung, katlanabilir cihazları için daha fazla ödeme yapacak olan derin ceplere sahip ilk kullanıcıları hedeflemeyi umuyor.

Güney Koreli majör, 10 Ağustos’ta iki yeni katlanabilir modeli piyasaya sürmesi beklenen “Unpacked 2022” adlı bir ürün lansman etkinliği düzenliyor: Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4. Her iki cihaz da geçen yıla göre kademeli bir yükseltme olacak. modeller. Sektör uzmanları ve içerdekiler, Galaxy Z Flip 4’ün varlıklı, genç tüketiciler arasında biraz etkilenebileceğini düşünüyor. Telefon muhtemelen Z Flip 3 ile aynı tasarıma sahip olacak ancak yeni bir işlemciye, geliştirilmiş kameralara ve daha büyük bir kapak ekranına sahip olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu